İkizden ikize transfüzyon sendromu nedir

Kızlar merhaba..
Benim bebeklerin arasında 200 gr fark var ama doktor transfüzyon var diyemem diyor. Çünkü ikisi de gelişiyor diyor. Ama 200 gr fark çok değil mi? Geçen ay 100 gr dı fark bu ay 200 gr

Kızlar merhaba..
Benim bebeklerin arasında 200 gr fark var ama doktor transfüzyon var diyemem diyor. Çünkü ikisi de gelişiyor diyor. Ama 200 gr fark çok değil mi? Geçen ay 100 gr dı fark bu ay 200 gr
Benimkiler 200 gr farkla doğdular. Çok fazla değil bence bu fark bende de ttts ten şüphelenmişlerdi. Ama yokmuş öle bişe. 24 ten sonra tranfüzyon riski düşmeye başlıyor. Allah bebişlerini sana bağışlasın.

Ama 24. Haftada 200 gr fark var doğuma kadar artmaz mı?
Her gittiğimizde artmış oluyor. İnşlh sorunsuz alırım kucağıma. Senin de bebeklerine Allah uzun ömür versin.

Kızlar merhaba..

İkincil arasında yüzde 18 lik fark var ise transfüzyon var demektir ama yüzde 30 dan sonrası için korkulur demislerdi bana capada .az zamanıniz kalmış 32.haftadan sonra korkmayin

Ama 24. Haftada 200 gr fark var doğuma kadar artmaz mı?
Her gittiğimizde artmış oluyor. İnşlh sorunsuz alırım kucağıma. Senin de bebeklerine Allah uzun ömür versin.
Transfüzyon değil de birinin kordonunda direnç olabilir ve bu yüzden geri kalıyor olabilir. Doppler ile bakıldı mı hiç?

Arkadaşlar 30. Haftadan sonra transfüzyon olma ihtimali var mı?

Çok düşük ihtimal olsa bile artık erken doğumla yaşama şansları çok yüksek tehlike arz etmez.benim 12.haftada oluşmuştu 36.haftada sağlıkla dogurdum.telaş etmeyin olsada sıkıntı olmaz bu saatten sonra

twinrose twinrose C Cerol83 arkadaşlar bugün 31+5 im kontrolüm vardı aralarındaki fark 500 gr a çıkmış ilk kez bu kadar fazla fark çıktı. Canım sıkıldı. Onun dışında her şey iyi. Oysaki tam da rahatlamıştım bu saatten sonra transfüzyon olmaz diye... Gerçi dr transfüzyon var demiyor ama yarım kilo fark çok değil mi? Ciğer geliştirici vuruldum olmazsa doğum yapıcam.

Haftan gayet güzel canım. Ciğer geliştiricinide olmuşsun. Bundan sonra ikiside sağlıklı olduktan sonra aradaki kilo farkını kafana takıp kendine yüklenme. Doğduktan sonra toparlarlar Allah'ın izniyle. Şöyle düşün kafana taksanda o fark kapanmayacak. Olumlu düşün ki bebişlerin etkilenmesinler.
twinrose twinrose C Cerol83 arkadaşlar bugün 31+5 im kontrolüm vardı aralarındaki fark 500 gr a çıkmış ilk kez bu kadar fazla fark çıktı. Canım sıkıldı. Onun dışında her şey iyi. Oysaki tam da rahatlamıştım bu saatten sonra transfüzyon olmaz diye... Gerçi dr transfüzyon var demiyor ama yarım kilo fark çok değil mi? Ciğer geliştirici vuruldum olmazsa doğum yapıcam.

Bundan sonra korkma olmaz doğsalar bile sorun olmaz için rahat olsun.bizim biri 2100 diğeri 2400 doğdu .ayrıca bu haftadaki kilo hesabı doğru olmayabiliyor
Sağlıkla alırsın kucağına inşallah

Msjları okudum. Bende yenı uyeyım. 20. Haftada tts dediler. Birkaç hastane gezdik. Hacettepede alalım bırı Köse'ye sıkışmış. Şansı yok dediler. Büyük doğumda sıvı alımı yaparak gıdecegı yere kadar götürürüz dedıler. Bizde öyle yaptık. Lazerı hıc düşünemedik. 2 haftada bır sıvı bısalttılar. Riskli evet. Ama inandık. Ve rabbıme bıraktık. Su an 29 dayız kilo ve boyutları bırbırıne çok yakın çok şükür. Yarın kontrol var insallah sağlıkla gelecek ogullarımmm.

Msjları okudum. Bende yenı uyeyım. 20. Haftada tts dediler. Birkaç hastane gezdik. Hacettepede alalım bırı Köse'ye sıkışmış. Şansı yok dediler. Büyük doğumda sıvı alımı yaparak gıdecegı yere kadar götürürüz dedıler. Bizde öyle yaptık. Lazerı hıc düşünemedik. 2 haftada bır sıvı bısalttılar. Riskli evet. Ama inandık. Ve rabbıme bıraktık. Su an 29 dayız kilo ve boyutları bırbırıne çok yakın çok şükür. Yarın kontrol var insallah sağlıkla gelecek ogullarımmm.
ne durumdasınız merak ettim su neden alıyorlar sizde çok şişkinlik var mı ?? ben den de almışlardı 3 kez 3 ilo olarak aldıkça tekrar su birikiyordu ama

ne durumdasınız merak ettim su neden alıyorlar sizde çok şişkinlik var mı ?? ben den de almışlardı 3 kez 3 ilo olarak aldıkça tekrar su birikiyordu ama
Su an gayet iyiyim elhamdulıllah dün enson kontrolüme gittim şuan 32 deyiz ve suyum tam bebişlerimin boyutları birbirine çok yakın. Tiwin twin sendromu yok sanki dedi doktor ilk aylarımız çok zordu. Rabbim yiyecek ekmekleri varsa nasip edecek insallah. Doktorum bir ikihaftaya alalım doguma dedi bilmiyorum doktoruma güveniyorum. Haftaya gidince yazarım yine insallah

Birde 20. Haftadan sonra sıvısı artandan 2 haftada bır 3 kez sıvı bosalttık ilk seferlerı de hemen ertesı gün tüne aynı sisiyodum. Ama simdi şişliğim yok. Çok şükür. Rabbim kimseye acılarını göstermesin.

[QUOTE="b
İyi gunler bende tek yumrta ikizi bekliyor. Bursada iyi bir doktora ihtiyacm var sizin doktornz hala ayni merkezdemi acaba suyum fazla cikti erken dogm ve kabetme riskim var

Bende yatamıyordum bir tane sırtımda bir tane karnımda bir tane ayaklarımın arasında bir tanede başımın altında yastık vardı yastıklarla boğuşuyordum karnımdan su aldıkları gün çok rahat yatıyordum sende 30.haftaya kadar dayanırsan herşey çok güzel olacak buna inan istersen özelden telefon numaramı verebilirim konuşabiliriz İyi düşün herşey iyi olacak buna inan ben inanıyorum
Banada yardmci olablrmsnz bursada iyi bir doktora ihtiyacm var bldgniz bi doktor varmi acaba suyum fazlaymis

İnternetten soranüs tüp bebek merkezi diye girdiğiniz zaman telefon numarası ve adres var arayıp konuşabilirsiniz bilgi alabilirsiniz doktorum Serbülent Orhaner onun sayesinde ikizlerime kavuştum şuanda 3 yaşındalar önce allaha şükürler olsun sonrada hocamdan allah razı olsun

X