İkiz bebeklere nasıl hamile kalınır ?

Kartanesi_01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2017
3
1
25
Hanımlar merhaba aranıza yeni katıldım ve cok heyecanlıyım şu an :KK17: Eşimle ikiz bebek sahibi olmayı cok istiyoruz ve araştırmalarıma göre bu tüp bebekle, klomen veya iğneyle olabiliyormuş ( Başka yöntemlerde vardır belki ama benim bildiklerim bunlar ) Size sorum hangi yöntem 100 % istediğimiz sonucu gösterir, fiyatı nekadar bu yöntemlerin ve doktora ikiz sahibi olmak istediğimizi söyleyip yardım istesek yani bu konu hakkında danışsak komik bir duruma düşermiyiz acaba ? Cok teşekkürler şimdiden :KK200:

Son düzenleme:
Hanımlar merhaba aranıza yeni katıldım ve cok heyecanlıyım şu an :KK17: Eşimle ikiz bebek sahibi olmayı cok istiyoruz ve araştırmalarıma göre bu tüp bebekle, klomen veya iğneyle olabiliyormuş ( Başka yöntemlerde vardır belki ama benim bildiklerim bunlar ) Size sorum hangi yöntem 100 % istediğimiz sonucu gösterir, fiyatı nekadar bu yöntemlerin ve doktora ikiz sahibi olmak istediğimizi söyleyip yardım istesek yani bu konu hakkında danışsak komik bir duruma düşermiyiz acaba ? Cok teşekkürler şimdiden :KK200:

Merhaba. Benim hicbir fikrim yok yani cocuk sahibi olmak konusunda eger bir sıkıntı yoksa doktorunuzun da hap vs kullanmaniza karsi olacagini saniyorum. Tup bebek de pahali bir yontem. Eger tabi cok istiyorsanız sizin bileceginiz is ama garantisi olan bir yontem yoktur sanirim :/ dua edin bol bol ve hayirlisini isteyin bakarsınız dogal yoldan olmus

umarım isteginiz hemen olur yani bebeğiniz uğraşmadan gelir
evet tüp bebekle olabilir fakat bunun ne kadar zor bi tedavi olduğunu biliyomusunuz
iğneler ilaçlar hormon yüklemesi alt üst olan bünye ..hem 3 tane bile koysalar üçüz olcak diye bişi yok tutunmasına bağlı..
doktora gitseniz size gülmez belki ama eğer mantıklı bi doktorsa size sağlıklı yollardan doğal olarak hamile kalmanızı önerir..sevgiler

Canm bende iki ya da cogul gebelik istiyorum ama daha olan hicbr sey yok beklyrm :KK43:

Benim anlamadigim sey su: cogul gebelik her zaman hem anne hem bebekler icin risklidir hele de embriyo sayisi arttikca. Guzel bir hamilelik saglikli bir evlat istemek varken ikiz ya da cogul istemenin mantigini anlayamiyorum. Ben 4 sene boyunca hamile kalamadim. Bunun psikolojisini bir yana birakin, aldigim hormon ilaclarindan bütün vucut dengem bozuldu. Disaridan mudahale ile hamile kalmak icin butun o hormon ilaclarini almak zorundasiniz. Ne kadar tehlikeli olduklari konusunda bir fikriniz olmadığı icin buradan konusmak kolay oluyor. Bizler anne olabilmek icin gelecekteki sagligimizdan feragat etmek zorunda kalıyoruz ama normal yolla hamile kalan birisinin aylarca suren igneleri operasyonlari her hafta doktor kontrolunu vb istemesi icin cok acik soyluyorum deli olmasi lazim. Ve bunlar hamile kaldiktan sonra da bitmiyor. Cogul gebelik her anlamda sizi bedeninizi yoruyor, iki yada daha cok bebek buyutmek iceride oyle tek bebek hamileliginden kat be kat zor. Her dr kontrolunde stresten bayilacak gibi oluyorsunuz acaba sagliklilar mi yasiyorlar mi diye.. ignelere sentetik hormonlara aynen devam ki dusmesinler erken dogmasinlar diye.. Once saglikli bebek isteyin arkadaslar, hem kendinize hem dogmamis bebeginiz icin saglik isteyin. Ana rahmine dusunce anliyorsunuz onun saglikli olmasi aslinda hayatta herseyden daha onemli...

Benim anlamadigim sey su: cogul gebelik her zaman hem anne hem bebekler icin risklidir hele de embriyo sayisi arttikca. Guzel bir hamilelik saglikli bir evlat istemek varken ikiz ya da cogul istemenin mantigini anlayamiyorum. Ben 4 sene boyunca hamile kalamadim. Bunun psikolojisini bir yana birakin, aldigim hormon ilaclarindan bütün vucut dengem bozuldu. Disaridan mudahale ile hamile kalmak icin butun o hormon ilaclarini almak zorundasiniz. Ne kadar tehlikeli olduklari konusunda bir fikriniz olmadığı icin buradan konusmak kolay oluyor. Bizler anne olabilmek icin gelecekteki sagligimizdan feragat etmek zorunda kalıyoruz ama normal yolla hamile kalan birisinin aylarca suren igneleri operasyonlari her hafta doktor kontrolunu vb istemesi icin cok acik soyluyorum deli olmasi lazim. Ve bunlar hamile kaldiktan sonra da bitmiyor. Cogul gebelik her anlamda sizi bedeninizi yoruyor, iki yada daha cok bebek buyutmek iceride oyle tek bebek hamileliginden kat be kat zor. Her dr kontrolunde stresten bayilacak gibi oluyorsunuz acaba sagliklilar mi yasiyorlar mi diye.. ignelere sentetik hormonlara aynen devam ki dusmesinler erken dogmasinlar diye.. Once saglikli bebek isteyin arkadaslar, hem kendinize hem dogmamis bebeginiz icin saglik isteyin. Ana rahmine dusunce anliyorsunuz onun saglikli olmasi aslinda hayatta herseyden daha onemli...
Gerçekten çok zor ikiz gebeliği. 3 aylığım 5 aylık gibi şiştim. Günlerce kendime karnımdan iğne yaptım bu bebeklere sahip olmak için; içime sokmadıkları alet kalmadı. Akıttığım gözyaşlarından ve hayalkırıklıklarımdan hiç bahsetmiyorum bile. Bence doğal yoldan hem de hiç uğraşmadan gebe kalanlar, yok ikizim olsun yok oğlum olsun diye kastırmayın; şükredin. Ben her doktor kontrolünde ultrason masasında felç geçiriyorum doktor kötü birşey söyleyecek diye.

önce sağlık isteyin bence en önemlisi bu hem kendi sağlığınız hem bebeğiniz sağlığı bu süreçleri yaşayan insanlar ne acılar çekiyor hiç gerek yok bence rabbim doğal yoldan veriyorsa şükredin sadece çünkü doğal yoldan hamile kalmak isteyen o kadar çok kadın var ki biride benim.....

Ikiz gebelik genellikle genetiktir benim annem ve anneannem ikiz getirdi benimde suan 17 aylik ikiz erkek bebeklerim var. Ben klomen kullandim ikiz gebelik riskini arttiriyor.

Şaka gibi.
Tedavi olmak çok kolay bir şeydi zaten.
Ayrıca ikiz gebelik Nasıl olur diye araştırma yaparken risklerine de bakmışsınızdır inşallah.
Evet genellikle 7 aylik doguyorlar benimkiler 33+4 dogdular 21 gun kuvezde kaldilar

Çok ama çok zor ikiz gebelik

Tabi birde üçüz dördüz doğuranlar var ellerinden öperim
İkizlerim var kendiliğinden oldu üstelik korunurken
Ama neler yaşadım bir ben bilirim
Benimkiler 17 aylik oldular hala uyku duzenimiz yok gece biri uyaninca oteki sesine uyaniyor gelde ikisini beraber uyut cok zor

Bende ikiz bebek istiyorum eşimle ikimizin ailesinde de ikiz var.Klomen kullandım yarın kan sonucumu alıcam inş hamileyimdir de ikizlerim olur ..

Doktora danış derim yardımcı olur

İkiz anneleri doğumunuz nasıl oldu ? Normal mi sezar çyanmı nasıl geçti ?

Çoğul yumurtlama olunca birden çok gebelik (riskli) oluyor diye biliyorum. .
Rabbim tüm isteyenlere ve bana hayırlı evlatlar versin. .
:emir_bebek::anne::anneadayı::nazar:

İkiz bebek için tüp bebeği onaylayan doktorun diplomasını..
Arkadaşım ikiz gebelik genetiktir çoğunlukla yani anne babanızda varsa olma ihtimali yüksektir. Tamamen şans olmakla birlikte çok risklidir ve canımız öyle istiyo diye bebeği riskli bi duruma sokmak..

Insallah allah gönlünüze göre verir sağlıklı olacaklarsa ve hayırlıysa ikiz bebekleriniz kendiliğinden olur.

X