İkiz Anneleri Bebek Arabası ile İlgili Tecrübelerimizi Paylaşalım

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.672
5.299
Hanımlar,

Malumunuz ikiz olunca hazırlığı telaşesi başka oluyor. Tek bebeklere göre bazı şeyleri daha farklı almamız lazım. Ben uzun zamandır ikiz bebek arabalarını araştırıyorum. Yanyana olanlar var, arka arkaya olanlar var. Sizce hangisi daha kullanışlı olur?

Bilmeyenler için kısa özet:

Yanyana olan bebek arabaları:
Artıları
- İki bebek yolculuk sırasında aynı şeyleri ve birbirlerini rahatlıkla görüyor. Böylelikle huzursuz olmuyorlar.
- Anne yukarıdan bakınca iki bebeği de görebiliyor.
- Genelde yenidoğandan itibaren 2 yaşına kadar kullanılabilen arabalar oluyor.
Eksileri
- Büyük bir çoğunluğuna aynı anda iki araba koltuğu/puset sığmıyor
-Ağır oluyorlar
-Katlandıklarında büyük oluyorlar
- Özellikle dar kaldırımlarda ve bazı kapılardan geçişi problem olabiliyor.

Arka arkaya olan bebek arabaları:
Artıları

-Tek elle dahi ittirmesi kolay oluyor.
- Bir çok model katlandığında küçük ve hafif olduğu için arabalara rahat sığıyor.
-İki araba koltuğu/puset bir çok modele aynı anda konulabliyor.
- Dar yerlerden geçerken oldukça kolaylıkla manevra yapılabiliyor.
Eksileri
- Bebeklerden biri diğerinin arkasında kalıyor ve genellikle hiç birşey göremiyor.
- Anne sadece kendisine yakın olan bebeği görebiliyor. Önde olan bebekle göz kontağı vb kuramıyor.
- Bebekler biraz büyüdüklerinde birbirlerinin arkalarında kaldıkları için huzursuzlanıyor ve genelde birbirlerine tekme atıyorlar.
- Annede uzakta kalan bebeğe haksızlık yapmış olma hissi uyandırıyor.

Okuduklarımdan derlediklerim bunlar. Daha önce almış/alacak olanlar bildiklerimizi paylaşalım mı lütfen?

Benim kullandığım arka arkaya olanları ben çok memnunum... Kapılardan, dar kaldırımlardan, asansör kapılarından rahat sığıyor. Bir de hafif oluyor.

X