ikini evlilik yapılmalımı yapılmamalımı

filizadm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
65
3
41
arkadaşlar sızce boşanan ınsanlar çocukları için evlılık yapmamlarımı daha doğru üvey baba veya anne yuzunden yoksa herkes bırgun yanlız kalack herkesın hayat arkadaş bulmalımı.yanlızlık gerçekten zorrr.ve ben daha çok gencım 25 yaşındayım ama evlılıktende çok soğudum.hep mutlu bı yuvam olsun dıye evlılığı ıstemıştım ama olmadı 10 aylıkta bı kızım var.kafam çok karışık gelecekle ılgılı.

Anladığım kadarıyla boşanmış bir bayansınız. Eğer karşınıza güveneceğiniz, seveceğiniz, kızınızı da kendi kızı gibi görebilecek birini bulursanız hiç durmayın bence. Neden tek başına bir hayat mücadelesine devam etmek zorunda kalasınız ki? Üvey anne üvey baba hepsi canavar değil ki bu insanların. Benim annem ve babam ben 12 yaşındayken boşandıktan sonra babam yeniden evlendi ve şimdiki eşini çok çok seviyorum ben. Bana ve kardeşime annemden farklı yaklaşmadı ve annem gibi olmasa da ablam gibi severim onu. O yüzden eğer doğru bir insan bulduğunuzu düşünürseniz hiç tereddüt etmeyin bence

slm. canim. elbete evlenebilirsin hem daha cok gencsin. eger karsina iyi bir insan cikarsa senin yavrunuda kabullenirse neden olmasin ki. ne insanlar var ikinci evliliklerinde mutlu oluyorlar cünkü birincide yampis oldugu yanlislari yapmiyor. benimde ikici evliligim iki tane yarum var biz 5 senedir cok mutluyum elbette benim icin önce cocuklarim eger cocuklarimi kabullenemeseydi bu beraberlikte olmazdi . karamsar olma sana mutluluklar canim

arkadaşlar sızce boşanan ınsanlar çocukları için evlılık yapmamlarımı daha doğru üvey baba veya anne yuzunden yoksa herkes bırgun yanlız kalack herkesın hayat arkadaş bulmalımı.yanlızlık gerçekten zorrr.ve ben daha çok gencım 25 yaşındayım ama evlılıktende çok soğudum.hep mutlu bı yuvam olsun dıye evlılığı ıstemıştım ama olmadı 10 aylıkta bı kızım var.kafam çok karışık gelecekle ılgılı.

canım karşına anlayışlı güvenilir,sana iyi bi eş çocuğunada iyi baba olacaksa neden evlenmiyesin ki...yanlızlık allaha mahsus....ama evlilikte acele etme ...sonuçta yanlızlık kadar zor bişey yoktur...

böylesi konular açılınca aklıma nedense Orhan Velinin bir şiiri gelir;
bilmezler yanlız yaşamayanlar,
nasıl korku verir yanlızlık insana
insan nasıl konuşur kendisi ile nasıl koşar aynalara
bir cana hasret..
bilmezler

25 yasındasın benden kucuksun,
ben bıle bekarım hala sen evlenmıssın neden ewlenmeyesın kı bır daha?
hıc bısey olmaz bebıs de daha mutlu büyür belkı kımbılır,. yenı ınsan ıcın eşim dıyebılıceksenız durmayın ewlenın.

kendin için evlen ama bebeğin var üstelik kız üvey babayla büyümek nasıl zordur bilirmisiniz bence evlenme çocuğunla büyü onu evlendir öyle evlen yada evlen ama sakın evlendiğin kişiden çocuk yapma araya üvey sokma evladına bu acıyı yaşatmamalısın hakkın yok buna

bencede evlen fakat emin olmadan evlenmiş olmak için evlenme çocuğuna babalık yapabilecek sanada ii eş olabilecek birini seç ve evlenme kararında acele etme ki ilk hatalar olmasın doğru insanı seçmiş olasın duygularından çok mantığın önde olsun seçeceğin kişide

karşına mutlu olabileceğine inandığın biri çıkarsa 2 kere düşün karar.Benim fikrimi sorarsan yani ben senin yerinde olsam ekonomik bağımsızlığım varsa büyük konuşmayayım birdaha koca kahrı çekmek keyfime bakarım dünyaya bidahamı gelecem ben bıktım erkek milletinin dırdırından vırvırında kadınlar için bekarlık sultanlık.

canım acele etme tekrar evlilik için belliki gereken eğitiminide tamamlamışsın...yani ekonomik yönden bir sıkıntın yok....ilerisi içinde yok....
.
Belki bir gün hepimiz yeniden aşkla selamlaşırız.

Bir ilişkiye başlarken ne zaman biteceğini, nasıl biteceğini bilemez insan. Nasıl bitecek biliniyor ya da en başta düşünülüyorsa da bunun adına da ilişki denmez zaten. Bitiş anı ise çoğunlukla bağra çağıra gelir. Aşk haykırır "bitiyorum beni kurtarın" diye. Taraflardan biri bu haykırışa kulak verip çaba göstersede, diğer taraf onunla aynı fikirde değilse, tek tarafın çabası o aşkı kurtarmaya yetmez. Aşkı kurtarmak istemeyen taraf sonunda pılısını pırtısını toplayıp çeker gider.

Sonra birbiri ardına sorular gelmeye başlar. "Neden Bitti?", "Hata Kimdeydi?", "Başkası mı var?" Bu sorular yanıt bulsa dahi neyi değiştirebilirsiniz ki? Düşündükçe işin içinden çıkamaz hale gelirsiniz. Sizi böyle p.. gibi ortada bırakıp gitmesini içinize sindiremezsiniz. Bu durumda kimisi işi hakaretlere hatta şiddete kadar vardırır. Kimisi nasıl intikam alacağının planlarını kurmaya başlar. Kimisi de kendisini daha sonra daha çok acı verecek olan "Geri Dön" yalvarmalarına başlar.

Eski aşkınızın hayali sizde ne kadar uzun süre kalırsa, sizin hayattan kopuk şekilde yaşamanızda o kadar uzun sürecektir.

Sevgili filiz bende böyel bir dertten muzdaribim :nazar:. Boşanmış bir bayan olarak ikinci evliliğe hep korkuyla bakıyorum. Çocukta olunca, insan daha derin düşünüyor.
Ama bu zor bir karar bunun yanında doğru insanı bulmakta mesele... Acele etmemekte fayda görüyorum evliliği düşündüğün insanı çok iyi tanımalısın buda zaman gerektiriyor. Kızın var önce onu düşünerek, efendi aklı başında , tecrübeli bir insan sana göre uygun olur bence...CADIARZU Bundan sonraki hayatında kızın ve sana huzuru bir hayat diliyorum. Umarım herşey gönlünce olur sevgiler...kaydirigubbakcemile5

filizadm bende sen gibiydim 25 yaşında dul kaldım ve kızım daha 1 yaşındaydı ve 9 yıl evlenmedim senin gibi bende cok korktum ve kızımı üvey baba ile büyütmek istemedim ve başka erkegin kahrını cekmektense aileminkini cekerim daha iyi dedim taaa ki 3 yıl öncesine kadar 3 yıl önce şimdiki eşimle evlendim ve keşke onu daha önce tanısaydım diyorum şimdi sende bence önce kafanı dinle bol bol bekarlıgın tadını cıkart sonra önce arkadaş dost olabilecegin biri cıkarsa karşına evlen derim ben cünkü insan yaş ilerledikce yaslanacak 1 omuz arıyor allah kolaylık versin canım yanin yaşadıklarının pek cogunu bende yaşadıgım için seni cok ii anlıyorum

canım korkunu anlıyorum sen kendinden çok bebeğin için endişe edersin ama hayat yanlız geçmiyor kendini hazır hissettiğinde en önemlisi adam gibi adam bulduğunda ki inşallah karşına böğle biri çıkar ve sani ve bebeğini özledğin huzura doyurur. en doğru kararı sen verirsin canım ,,

teşekkur ederım arkadaşlar yorumlarınız için bende şuan ıçın bıraz kafamı toparlamk ıstıyorum hem kızım daha kuçuk 10 aylık bıraz buyusun bende bı iş bakacam kendıme bısure bekarlık sultanlıktır galba onu denıcem.ailemle kalıyorum şimdilik rahatım ama gelecek işte yanlızlık korkutuyo belkı benı belkıde kızımı mutlu bı aile yuvasında buyutmek isteyı bılemıyorum ailemın tek çocuğuyum başka yok ve yaşlı ınsanlar.bende buyurken ailemde pek huzr yoktu hep kavga ederlerdı oyuzden hep mutlu bı yuvam olsun ıstemışımdır ama neyazıkkı evlendığım ınsan çok yanlış bırıymış.belı bundan sonra allah bana ve kızım için en önemlısı bıze sahıp çıkacak bırı çıkarır karşımıza allah korkusu olan belkı oda benım gıbı dertlı musdarıp boşanmış kımbılır .herkes kaderını yaşıyo tek dıleğım bundan sonrası için mutlu olmak öncelıle kızım için o mutlu olmıcaksa hıç evlenmem daha ıyı.allah herkesın gönlune göre verır inşallah...

filizadm bende sen gibiydim 25 yaşında dul kaldım ve kızım daha 1 yaşındaydı ve 9 yıl evlenmedim senin gibi bende cok korktum ve kızımı üvey baba ile büyütmek istemedim ve başka erkegin kahrını cekmektense aileminkini cekerim daha iyi dedim taaa ki 3 yıl öncesine kadar 3 yıl önce şimdiki eşimle evlendim ve keşke onu daha önce tanısaydım diyorum şimdi sende bence önce kafanı dinle bol bol bekarlıgın tadını cıkart sonra önce arkadaş dost olabilecegin biri cıkarsa karşına evlen derim ben cünkü insan yaş ilerledikce yaslanacak 1 omuz arıyor allah kolaylık versin canım yanin yaşadıklarının pek cogunu bende yaşadıgım için seni cok ii anlıyorum

pekı sen evlenırken nelere dıkkat ettın o da senın gıbı boşanmımıydı çocuğu varmıydı nasıl oldu çocuğuna karşı davranışları .nebılım ınsanın şüphelerı oluyo gened bılemıyosun.merak edıyorum.bıde sen çalışıyomusun şuan boşandıktan sonra nasıl vakıt geçırdın neler yaptın toparlanmak için.şuan ban hayat çok tuhaf gelıyo yanlız herkes sana sankı farklı bı gözle bakıyomuş gıbı sankı boşanmak ayıp bışey gıbıçoysa ben çok doğru bı karar verdığıme emınım.en kısa zamanda bu halımden kurtulurum inşallah

slm. canim. elbete evlenebilirsin hem daha cok gencsin. eger karsina iyi bir insan cikarsa senin yavrunuda kabullenirse neden olmasin ki. ne insanlar var ikinci evliliklerinde mutlu oluyorlar cünkü birincide yampis oldugu yanlislari yapmiyor. benimde ikici evliligim iki tane yarum var biz 5 senedir cok mutluyum elbette benim icin önce cocuklarim eger cocuklarimi kabullenemeseydi bu beraberlikte olmazdi . karamsar olma sana mutluluklar canim

tabıkı önce yavrularımızın mutluluğu önemlı .sen evlenırken nelere dıkkat ettın oda senın gıbı boşanmış bırımıydı onnda çocuğun varmıydı.kaç seneden sonra evlendınn.

Daha çok gençsin.Elbette bir ömür yalnız geçmez.Herkesin hayata daha yeni başladığı yaşlar bu.Ama ikinci evliliği düşünmek için daha çok eerken bence.Bebeğin 10 aylık olduğuna göre yeni boşandın.Kendine zaman tanı.Yanlış birşey yapma.Ve karşına biri çıktığında çok iyi düşün.Evladın var çünkü.Dünya'nın çivisi çıktı.Neler duyuyoruz ki kimse benim başıma gelmez demesin.Hepimiz yaşayabiliriz.Hakkında hayırlısı olsun canım

canım elbette.
ama yapılmamalı denir mi hiç?
sen hayatına nasıl istiyorsan öle devam edersin..
herkes kaderini yaşar kimileri 2. evliliğinde güler kimi ağlar..
ağlayanlar için kendini mi mahkum edeceksin..
hayır.. daima allahtan hayırlısını isteyerek hiçbişey yapmadan beklersen allahta sna hayırlıysa birini gönderir..
ama karamnsar olma.. ASLA UNUTMA Kİ HERKESİN HERŞEYE HAKKI VARDIR..

niye evlenmeyecekmişsin ki
elbette karsına uygun birisi çıkarsa evlenirsin

25 yasindasin, ne kadar gençsin daha canim.hakkinda hayirlisi olsun canim.
insallah bir gün karsina iyi birisi çikar ve özledigin huzuru bulursun.
sen simdilik çalismaya bak.kastamonun neresindensin, bende kastamonuluyum ama yurtdisinda yasiyorum

X