İkinci/üçüncü doğumlarinizda çocuğunuzu/cocuklarınızı kime bıraktınız ?

Doğum yapacağım gün eşim, kızım, annem, babam, kayınvalidem hepbirlikte hastaneye gittik. Yatışımın yapıldığı odada doğum yaptığım için, sadece doğum anında eşim dışındaki herkesin çıkmasını istedim 15-20 dk sonra hepsi geri geldi zaten. Akşam olunca da eşim dahil hepsini eve gönderdim ertesi sabah da çıkışım yapıldı zaten. Benim avantajım evim ile hastane arasının yürüyerek 10 dk bisikletle 3 dk olmasıydı. Sizin durumunuzda olsaydım kızıma durumu anlatır anane ile evde bırakırdım. 4 yaş çocuğu bu durumu anlar bir ya da iki gece anane ile uyuyabilir gün içinde de hastanede sizin yanınızda olur, sizi görürse hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Babane bir seçenek olmasın ama neler söyleyip çocuğunuzda ne gibi yaralar açar Allah bilir.

Eşimle kayınvalidemde kaldılar zaten devlette eşi odaya almıyorlar 5 dk sadece görmek için girdiler oğlumla sonra cıktılar babası ilgilendi yani kv ile birlikte. Sizde eşinize emanet edin doğum olunca gelip büyük cocuğunuzla beraber görüp gitsinler. Eşiniz hastanede beklemesin gelsin gitsin olmaz birşey.

Doğum yaparken ve sonrasında en fazla ne lazım olabilir ki size? Zaten çantanıza lazım olabilecek her şeyi koymuşsunuzdur.. Eşiniz kızınızla birlikte bebeği görmeye gelip geri eve dönsünler bence, çocuk perişan olmasın ortalıkda..

Yani doğum aylar sürmüyor ki Max 2 gün olmayacaksınız. Eşiniz idare edebilir bence.

Ben ikinci doğumum da kızımı babasınin yanına bırakmıştım sizde babası ile evde bırakın babası ile kalsın anneniz sizin yaninizda kalsın ertesi gün gelsin yanınıza bütün gün yanınızda dursun akşam gene babası ile eve gidip kalsın

İkinci doğumda eşimin bir akrabasına, ki kendisi yıllarca çocuk bakmış güvenilir bir ablaydı. Üçüncü de kv ye bırakmıştım. Eşim de akşam yanlarındaydı. 2 gece bırakmıştım.

Doğum esnasında veya gece oğlum hastanede olsun istemezdim.
Biz babaanneye bıraktık sabaha karşı, doğum gerçekleşti ve birkaç saat sonra geldiler.
Sonra çıkışım yapıldı, kalsaydım eve veya babaanneye giderdi eşimle birlikte.

Korkunç gerçekten ya . Komşu bile bakar...Neden aile deniliyor o zaman
Benimkiler normal aile standartlarının dışında. Arkadaşın en azından annesi varmış yanında kalacak. O bile nimet. Benimkiler bırakın yardımı, sezaryen doğum yapmama rağmen 1 hafta uğramadılar bile yanıma. 6 günlükken de gelip 2 saat hayırlı olsun deyip gittiler. Annem diyor ki gelemem zaten ama yemek yapsam nasıl ulaştırırım bilemediğim için yemek de yapmadım( İki mahalle altta oturuyor) Her şeyle tek başına uğraşmak cidden zor. Sıkışmışlık hissini iyi bilirim. O yüzden konu sahibi arkadaşı çok iyi anlıyorum. Hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allahım inşallah. Sevdiklerinin varlığını hep hissettirsin.

Doğum şekli sezaryense anestezi durumu ve ameliyatta sizi beklemesi yada çıkışta görmesi çocuğunuz için travma olabilir o yüzden hastaneye gelmesi yerine babası ile evde kalmasını tercih edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…