İKİLİ TEST KARIŞIKLIK

ergelif

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
4
2
30
Merhaba hanımlar,

ben sizlere ikili tarama testi hk soru soracağım doktorum çapa hastan esinde ayşe hanım 2 mayısta kontrole gittiğimde bana ikili tarama testi yaptır dedi 2 hafta sonra kontrole çağırdı bugün 13.05.2023 testi yaptırmaya gittiğimde ultrasondan sonra ilk 3 günde yapılabildiğini söyledikleri için doktorumda izinde olduğundan baska doktora gittim ve bana 14+6 - 15 haftalık dedi (adet günüm 01.02.2023) yani ikili test zamanı geçmiş dörtlü test yaptırmamı söyledi hangisi doğru anlayamadım Bende dörtlü test yaptırdım kafam bayağı karıştı testi yaptıramadığımamı yanayım kaç haftalık olduğunu bilemediğimemi !!

Merhaba hanımlar,

ben sizlere ikili tarama testi hk soru soracağım doktorum çapa hastan esinde ayşe hanım 2 mayısta kontrole gittiğimde bana ikili tarama testi yaptır dedi 2 hafta sonra kontrole çağırdı bugün 13.05.2023 testi yaptırmaya gittiğimde ultrasondan sonra ilk 3 günde yapılabildiğini söyledikleri için doktorumda izinde olduğundan baska doktora gittim ve bana 14+6 - 15 haftalık dedi (adet günüm 01.02.2023) yani ikili test zamanı geçmiş dörtlü test yaptırmamı söyledi hangisi doğru anlayamadım Bende dörtlü test yaptırdım kafam bayağı karıştı testi yaptıramadığımamı yanayım kaç haftalık olduğunu bilemediğimemi !!
İkili taramanın ultrasonla ne alakası varmış? Evet 11-14 hafta arası yapıyorlar

Merhaba hanımlar,

uygulamalar var hamilelik+ gibi oralara son adet tarihinizi yazıp kendiniz de kaç gün kaç hafta olduğunuzu takip edebilirsiniz doktorlar bazen ölçüm sonrası ultrasona göre haftasını söylüyor bazen söylemiyor boyu şu kadar kilosu şu kadar diyor siz kendiniz takip edin uygulamadan
Evet ikili test zamanınız geçmiş maksimum 14 haftaya kadar ikili yaparlar sonra üçlü dörtlü zamanı geliyor

Ultrason verileri gün gün değişiyor ve kan değerleri de öyle. Bu yüzden ikisi arasında zaman farkının çok olmaması gerekiyor. 13+6 haftaya kadar bebeğin vücudu şeffaf olduğu için ense kalınlığını ölçebiliyorlar ve 14 haftadan sonra ikili tarama şansı kalmıyor.

X