İKİLİ TARAMA TESTİ!!!

İkiz gebeligşm vardı birinin kalbi durdu doktor o yasayanada zarar verebilir dedi
Geçmiş olsun canım ama daha çok küçükken durmuş kalbi çok var o şekilde gebeliği sonuna kadar devam edip sağlıklı doğum yapan..Rabbim bebeğinizi size bağışlasın..

Ben yaptirmani öneririm.
Sebebi ise eğer bir risk varsa en azindna kendini ona göre hazırlarsın, ona göre bilinçlenmesi, tedavilere bakarsın.... Bunun için hamileliğini zulme çevirmen gerek yok ki her şey Allah'tan geliyor hamileyken zulüm çekecek kadar istemiyorsan öyle bebek Allah korusun doğduktan sonra ki öğrendiğim de daha beterin yasarsin.

Ayrıntılı ultrason yaptınız mı? Sağlıkla kucağınıza alın inşallah..

Ayrıntılı da organlar ense burun vs herşey olabildiğince iyi dedi. Sıkıntı yok tarama testin yüzde 70 geçersiz dedi lakin amniyon sıvısı fazla çıktı. Doktor daha sık takibe alıcam seni dedi. Bende endişe ettim haliyle netten baltım bebek anomalilerindede sıvı fazla olabilir yazıyo. Doktor bukadar ayrıntılı bi şüpheden bahsetmedi ama endişe duyuyorum çünkü sıvı azlığı kadar fazlalığıda tehlikeli dedi.. Mutsuzum bu sebepten..

Evet amniyon sıvısı fazlalığı da çok iyi birşey değil ama ayrıntılı ultrason çok daha güçlü birşey.. Yani bebeğinizin kromozom bozukluğu olsaydı çok yüksek ihtimalle orada anomalileri çıkardı bulgu rastlanmaması çok iyi birşey çok az bir ihtimalle sonradan birşey çıkma olasılığı var içinizi ferah tutun.. Benimde bebeğimde kromozom bozuklupu vardı ama ultrasonda amniyon sıvısı dahil herşey normaldi.. Sadece 12. Haftada ense kalınlığı çıkmıştı ben fetal dna yaptırmıştım öğrenmiştim.. 18. Haftaya kadar hiçbir bulgusu yoktu ama doktor bana detaylı zamanı gelince mutlaka çıkacaktır dedi.. 19 ve 20. Haftalar kritik demişti zaten detaylıda göreceğiz demişti..az bir kesim zaten kromozom bozukluğunun bu kadar geç haftalara kadar bulgu vermemesi ama detaylıda %90 kadarı çıkıyormuş zaten.. Yani bebeğiniz %90 sağlıklı gibi.. İnşallah o %10 luk kısım sizi bulmaz.. Rabbim sağlıkla kavuştursun sizi

Ya içimi çok rahatlattınız. Şuan böyle şeyler duymaya ne öok ihtiyacım varmış meğer.. İnş herşey yolunda gider sağlıkla doğar bıcırlar

Merhaba mesajınızı okudum da bir sorum olacaktı.Bugün ayrıntılı ultrason yaptırdım hafif suyum fazla çıktı.Ama bebekte herhangi bir anomali görünmüyor dedi doktor.Ense kalınlığı 2.2 idi.tarama testim 721/1 gelmişti şuan 25.haftadayım dowm sendromu filan gibi birşey olsa belli olur muydu burnu filan vardı ultrasonda

Tabi ki belli olurdu.. Down sendromu sadece burun değil mesela kalbinde, bağırsaklarında, böbreklerinde falan da oralardan da belli ederdi kendini.. Yani çok büyük ihtimalle öncesinde belli oluyor bunlar..

Çok haklısın.. En ufak şeyler bile endişe veriyor insana.. Ama doktorun sana illa ki birşeyler demiştir?? Bir de dörtlü tarama nasıldı??
Yarın gebelik şekerine bakılacak.4 lü testi yaptırmadım.
Hafif fazla dedi çok değil ama rapora yazdı elbette.Başka birşey demedi

Yarın gebelik şekerine bakılacak.4 lü testi yaptırmadım.
Hafif fazla dedi çok değil ama rapora yazdı elbette.Başka birşey demedi
Canım stres yapma inşallah olumsuz bir durum yoktur. Ama ben öyle birşey olacağını sanmıyorum çünkü su fazlalalığı ya da azlığı kromozom bozukluğu olan bebeklerde olduğu gibi hiçbir sorunu olmayan bebeklerde de olan bir durum.. Başka da bir bulgusu yokmuş çok şükür. Şimdi bu mesajlarımızı okuyan arkadaşlarımızdan gören olursa mutlaka yazacaktır mutlaka vardır suyu fazla veya az olup sağlıklı bebeği olanlar.. Ben çevremde biliyorum. Hem çok da bi fazlalık değilmiş..

Ama içiniz asla rahat etmeyecekse fetal dna testi yaptırabilirsiniz. Maliyetli bir test ama en azında. İçiniz rahatlar..

Anlıyorum şekere bir baktıralım ona göre artık. İnşallah iyidir. Teşekkürler çok

Aynı durumu yaşıyorum şuan. İkili ve dörtlü sonuçları iyi geldi ayrıntılı da hiç bir sorun yoktu ama bugün sıvının fazla olduğunu söyledi doktorum ve diyet verdi. Henüz doğum yapmadınız sanırım ama ilerleyen dönemlerde su normale döndü mü acaba? Bu durum beni çok tedirgin etti.

Sakin olun henüz doğum yapmadım 3 gün sonra inşallah suyum normale döndü evet şekerin sınırdaydı ama diyet filan yapmadım kendiliğinden düzeldi

Sakin olun henüz doğum yapmadım 3 gün sonra inşallah suyum normale döndü evet şekerin sınırdaydı ama diyet filan yapmadım kendiliğinden düzeldi
Çok teşekkür ederim ya inşallah benimde düzelir biraz dikkat edeceğim yediklerime . Allah hayırlı doğum nasip etsin inşallah sağ salim kucağınıza alırsınız bebeğinizi

Öylesine değil tabii kii.. ama insanı o kadar yoruyor ki bir süre sonra ikili üçlü dörtlü ,doppler,hepsini yaptırdım özele gidiyordum. İlk testlerin bile değerlerin çok güzel olmasına rağmen sırf para için benden amniyosentez istedi doktorum.. parası önemli değil . O kadar acıya gel git yıpranmaya değmez dedim hani şüphe olsa tamam..
Doktor bana dedi ki;benden iyi mi bileceksin..
Hemen hastanemi değiştirdim.. başka özel bir hastanede çok iyi bir doktor buldum kaç saatlik yola gttim. Gereksiz olduğunu söyledi kan tahlili yaptılar para bile almadılar durumu söyleyince.
Ve orda da doğurdum.. çocuğun nasallahi var..
Bu testlerin hiç birini yaptırmadı birkaç arkadaşım .. durumları benden çok iyi olmasına rağmen . Onun özel isteği sonuçta belki down veya başka bir sorunu bile olsa dogurucam sanane dedim doktora resmen kazikladilar beni 24 haftaya kadar dünya param gtti .. sen özele mi gidiyorsun oncelikle????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…