İKİLİ TARAMA TESTİ!!!

Benim başıma geldi ben hiçbir taramayı yaptırmadım. Aklımı bulandırmasınlar diye. Ama iki gün önce detaylı ultrasonu muz vardi herseyi çok temiz çıktı ama ensemiz biraz kalın çıktı. Keşke hiç gitmeseydim boşu boşuna aklımı bulandirdilar

Detaylı ultrason cok gerekli öyle demeyin her organina bakıyorlar teker teker. Kaç çıktı ensesi bide baska bulgu var mi ultrasonda

Detaylı ultrason cok gerekli öyle demeyin her organina bakıyorlar teker teker. Kaç çıktı ensesi bide baska bulgu var mi ultrasonda
Sırf onun için girdim sağlık sorunu varsa tedavi edilsin doğumdan hemen sonra diye. Başka hiç bir bulgu yok şükür sadece ensemiz 6 olması gerekirken 7,5 çıktı

Down olsa başka belirti de verirdi ultrasonda cnm bence yoktur bişey icin rahat olsun. Sağlıkla al kucağına ins

Ben yaptirmayacagim down sendrom ihtimali cikarsa bu ihtimalle 9 ay yasayacagima dogumdan sonra yuzlesmeyi secerim. Zaten aldirmam. Belki saglikli cikacak cocuga bos yere karnimda aylarca stres yasatacagim ogrendigimde. Sadece detayli ultrason dusunuyorum

Kızlar bu test nasıl yapılıyor sadece kan mı alıyorlar cocuga zarar verir mi
Canım sadece gidip kan veriyorsun.. Bebeğe bir zararı yok.. 11. Ve 13. Haftalar arasında yapılan bir test.. Kan vermeden önce bebeğine bakıyorlar ultrasonda ense kalınlığı ve burun kemiği oluşumu bazı organları inceleniyor, ölçümler yapılıyor .. Kan sonucunuz ve ultrason ile bebeğinizin kromozom bozukluğu taşıyıp taşımadığına dair değerlendirme yapılıyor..

Son düzenleme:
Ben kesinlikle yapılması taraftarıyım.. Sonuç her ne olursa olsun gebeliğime son vermeyecek olduğum halde bütün testleri de ayrıntılı ultrasonda yapılmasından yanayım.. Çünkü ben sürprizleri seven bir insan değilim.. En azından bebeğimin durumunu öğrenmiş olurum diye düşünüyorum.. Doğum yapıp kucağıma aldığımda öğrensem o psikoloji ile daha büyük yıkım yaşarım ama diğer türlü en azından hazırlarım kendimi, araştırma yaparım neler yapabileceğime bakarım, benim gibi bebeği down sendromlu olan ya da diğer kromozom bozukluğu olan anne babalar ile iletişime geçerim, bebeğim için neyi daha iyi yapabilirim diye düşünürüm.. Diğer türlüsü beni daha çok üzer..

Ulturasyon karından oluyor degil mi 11. Haftada gel dedi sanırım ikili tarama testi yapacaklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…