İKİLİ TARAMA TESTİ!!!

semiramis1990

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2020
920
748
33
Kızlar merhaba 12.haftaya giricem Allah nasip ederse Bu haftalarda biliyosnuz ki ikili tarama testi var.. bebegin down sendromlu olup olmadıgına falan bakıyolar işte anneden kan alıyolar bebeğin ense ve burun kalınlıgını inceliyorlar.. sizce cok önemli mi? Açıkcası cok yaptırma taraftarı değilimm gereksiz buluyorm zaten Allh korusun bisey cıksa müdahele etme sanslarıda yok. Bazen doktorlar yanılabiliyor risk yüksek oladabilir diyor sonra bi bakıyosn sapasaglam cocuk ama hamilelik süreci ızdrap olms anneye.. Öylesine bir test. Sizler ne düsünüyorsunuz kızlar bu konuda??

Merhaba her kadin dogum doktoru bu fetal dna testi yapiyormu
Tercihinize bağlı. Hastanelerde ya da laboratuvarlarda yapılıyor. Ben istanbulda laboratuvara gittim. Doktorumun ismini verdim. Kan aldikar. Amerikaya gitti .9 gunde sonuc geldi. Biraz pahali tabi. Yani şart değil yaptırmak aslında. Eger sonuc kararinizi etkilemeyecekse, doktorunuz gerek görmezse yaptirmayabilirsiniz.

Merhaba hangi hastane be fiyatı nedir

Şöyle oldu .doktorum beni bir laboratuvara yönlendirdi.ben fetal dna istiyorum diyince. Onun yönlendirdiği laboratuvarda test 3000 i biraz geçiyordu pahali buldum. Biruni de yaptırdım. Biruni laboratuvarında. 2400 dü sanirim yanlış hatırlıyor olabilirim. Testin içerisinde "trizomi 21, 18, 13 ". "Monozomi x", "cinsiyet kromozomu trizomileri".. vardi.

Ben çok pişmanım. Riskli çıktım. Şuan olsa yaptırmazdım.. O bahsettiğin hamilelik süreci ızdırap olan annelerden biriyim şuan..

Ben çok pişmanım. Riskli çıktım. Şuan olsa yaptırmazdım.. O bahsettiğin hamilelik süreci ızdırap olan annelerden biriyim şuan..
Bence icini ferah tut canm hic biseyi yoktur. Benim teyze kızım icinde öyle dediler yüksek riskli dediler cocukta hic bisey yok. Arkadasım icnde öyle söylediler cocuk saglıklı dogdu.. en iyisini rabbim bilir ama sen icini ferah tut ve bol bol dua et

İnş canım inş.. Öğreneli daha 1 hafta bile olmadı ama sanki 1000kez ölüp diriliyorum..

İnş canım inş.. Öğreneli daha 1 hafta bile olmadı ama sanki 1000kez ölüp diriliyorum..
Canm sana diyorumya teyzemin kızınında ultrasonda normal knda yüksek riskli cıkmıstı. Cocuktan su alıp gönderdiler ve cocuk saglıklı cıkmıstı. Yanılıyor bunlar kafa karıstırıyo bence canını sıkmamalısın. Ben yaptırmadım

Merhaba bende gebeliğimin 15. Haftasındayım 13haftalıkken ikili tarama testi yaptırdım.bugün sonuçları öğrendik.PAPPA SONUCU 2.3 Çıktı. Kombine trisomy 21 riski::1/619. Trisomy 13/18+NT:<1/10000 çıktı.doktorum çok düşük bi risk dedi ama benim gibi olup normal doğum yapan varmı?

Merhaba bende gebeliğimin 15. Haftasındayım 13haftalıkken ikili tarama testi yaptırdım.bugün sonuçları öğrendik.PAPPA SONUCU 2.3. Çıktı. Kombine trisomy 21 riski::1/619. Trisomy 13/18+NT:<1/10000 çıktı.doktorum çok düşük bi risk dedi ama benim gibi olup normal doğum yapan varmı?

İkili testide ayrıntılı ultrasonuda yaptırdım en azından bırsey varsa bilip doğum anında yada dogumdan hemen sonra mudehale şansı oluyor tabıkı garantisi yok y
Ama ben yapılması taraftarıyım

İkili testide ayrıntılı ultrasonuda yaptırdım en azından bırsey varsa bilip doğum anında yada dogumdan hemen sonra mudehale şansı oluyor tabıkı garantisi yok y
Ama ben yapılması taraftarıyım
Bu arada Allah sağlıcakla kucağıniza almayı nasip etsin bende 30. Haftanın içindeyim

Bence yaptrın.
Ne demek çözümü olmaz
Belki anne karnında çözülebilecek bir sorunu var bebeğinizin ve siz test yapmadığınız için bilmeyeceksiniz bunu.
Kanda da sizin değerlerinize bebeğinizle ilgili durumlara bakılıyor.
Evet yanlış da çıkabiliyor sonuçlar.
Ama zaten olasılık veriyor size.
Örneğin down olma ihtimali 1/30000 diyor.
İkili iyi çıkınca zaten üçlü dörtlü yapmıyorlar.
En iyi sonuç veren de bu üçü arasında ikili testmiş.

Benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…