İki kese var ikiside boş kürtaj oldum

tuaktem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2023
4
5
29
Merhaba hanımlar son adet tarihim 22 Mayıs . 21 Haziran'da hamile olduğumu 7000 kusur bir beta sonucuyla öğrendim. Fakat doktor içerde bebek göremediğini bir hafta sonra gelmemi istedi. Sonraki hafta 20mm kese vardı bebek var fakat kalp atışı duyamak için henüz erken bir hafta sonra yine gel denildi. tekrar gittiğimde 20mm olan kese 15 mm ye düştü 3hafta boyunca 5doktor ile görüştüm fakat hepsi boş gebelik olduğunu söylediler. Sonuç olarak 7 hafta da kürtaj kararı verdim doktorumla konustuk kesen iyice erimiş evde düşük yapmayı bekle ama yine de acil bir durum için testlerini yapalım dedi. Olası bir Kürtaj işlemi için Prof. Muayenesine gittim içeride 14mm 2.bir kese daha olduğunu fakat herhangi bir kalp atışı vs rastlanmadığını ve Alttan muayene edilmelidir diye rapor verdi. Raporu asıl doktoruma gösterdim alttan muayene etmedi. acil günübirlik yatış vercem dedi. Neden kararınız degisti dedim, düşük başlamış bugün hapla düşürürsun hemen dedi. O gün 6adet hap ile düşük denendi fakat olmayınca gece kürtaja alındım. Sorunsuz bir süreçti. Kanama da çok azdı fakat 3. Gün iki adet parça ya da kan pihtisi ve ardından adet kanaması tarzında bir kanama başladı. Bu 5gun ve hala kanamam günlük 1 ped olarak devam ediyor. Şimdi patoloji sonuçlarını bekliyorum acaba ikinci kese de bir bebek var mıydı gözükür mu diye. Benim aklım çok karışık küçülen kese neydi ikinci kese neydi.. herşey bir anda olup bitiverdi. Buna benzer bişey yaşayan var mı çok endişeliyim..

2 hafta önce düşük yaptım ilk kontrolume gitmeden 1 gün önce kanamam oldu doktor ikiz gebelik görüntüsü olmuş fakat bebek yok diğerinin kalp atışı normal ama kese küçük dedi bir sürü ilaç serum neyse kanamam durmadı ve ben düşük yaptım ama kendimi hala o kadar hamile hissediyordum ki başım dönüyordu o ikinci kese hiç konuşulmadı. Bende şimdi o neyin nesidir diyorum düşük sonrası kullandığım ilaçların etkisi ya hiç gelmedi yada birden şu gibi geliyordu hala arada kahve rengi lekelenmem oluyor

Bize kesemin küçüldüğünu söyleyen ilk doktor kesenin yanında kanama var yakında düşük yapacaksın dedi. Diğer doktorlar 2. Keseden hiç bahsetmedi. Prof. Dr. Ultrasonda ilk doktorun kanama dediği şeye 14mm kese dedi. Bende bu yüzden kanamaya kese ya da keseye kanama dediklerini düşünüyorum . Olan olmuş üstüne çok düşünmemek lazim aslında. Hamile hissetmeniz ise çok normal. Hormonlar ve psikoloji hemen eskiye dönmüyor. İstediğiniz bir gebelikse daha zor. Geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…