Iki bebekle ilgilenip aynı zamanda ev işlerini yetiştirebilenler?

Mlty3444

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2020
1
0
33
Merhaba ben araniza yeni katildim:)). 14 aylik bir kizim var ve 1.5 ay sonra da oglum dunyaya gelecek Allah'in izniyle. Esimin gorevi dolayisiyla ailemiz yanimizda degil ve ben iki bebekle hem eksiksiz onlarla ilgilenip hem ev islerini nasil yetistirecegim diye kara kara dusunmeye basladim. Bir fikri veya tecrubesi olan arkadaslar yardimci olabilir mi ?:KK43:( simdiden cok tesekkur ederim.:)

Ev işi kalabilir esin isten sonra yardim eder oyalar sen de o esnada yemek yaparsin. Yeni nesil ana kucaklari oluyor. Lastikten boyle sariyorsun bağlıyorsun. Cocuk kucağında uyuyor. Bu sekilde yemek yapabilirsin supurge yapabilirsin. Maddu durumunuz iyiyse esin dogum hediyesi olarak robot supurge alsin anker marka 1500 2000 tl arasi fiyatı. Muhtesem bir kolaylikmis herkes oyle diyor.

Ben destek görmeden (eşimden de) çocuğunu büyütenlerdenim ama tek çocuk bizimki. Bebekken arada temizliğe kadın çağırırdım, biraz büyüdü oyun grubu falan idare etmeye çalıştım, iki aydır da oyun ablası geliyor bazen, 2 saat oynuyor gerçi benden destek bekliyor sürekli, çok vakit kazandırmıyor bana. Annemler falan "biz dünyanın işini görürken sizi büyüttük" diyor ama ben çocuğumun gördüğü ilginin yüzde birini görmeden sokakta tv, atari karşısında büyüdüm. Maddi imkan çoksa hergün gelecek bir ev yardımcısı bir de bakıcı süper olur, yoksa da iyi bir zaman yönetimi gerekiyor çok planlı programlı hareket etmek ve bol enerji, babanın da eve ve çocuklara yardım etmesi lazım. Biraz da tercihler zorluyor ben ekranlara karşıyım(yerken izletiyorum), oyun, aktivite yapsın, hergün evden çıksın istedim. Parkda açık havada oynasın, sürekli ilgilenelim istedim, bebekken yanımdan ayırmazdım, kucağımda gezdirirdim. Gurbetçi anne iki bebeğe ikiz bebek arabası, kanguru, otomatik sallanan anakucağı falan kullanıyordu

X