Iğrenç biriyim :(

Evet Talin bu konuda sitemizde, ün yapmış birisidir.:içelim:

Ama karar vermek ve başlamak lazım..

Hazır ol....
Marş marş.........:enbuyukkk:

Evet Talin bu konuda sitemizde, ün yapmış birisidir.:içelim:

Ama karar vermek ve başlamak lazım..

Hazır ol....
Marş marş.........:enbuyukkk:

Sevgili deniz güneş talinin kilo verirken bu siteden birinin ona çok rahatsın nasılda 100 kilo oldun dediğini sanmıyorum.Denmişse bile bence ayıp edilmiş.

Tabiki dikkat edilseydi bu kilolar alınmazdı seninde dediğin gibi kimse bir gecede 22 kilo almaz.Ama inanın bir gecede 22 kilo alacak gibi yemek yiyebilir.

Destek olalım derken kalp kırmayalım derim.

Ben 1 buçuk ayda 10 kilo aldığımı söylediğimde burdaki arkadaşlardan hiç çok rahatsın be bonus o kadar kilo alınırmı diyenini duymadım.

Bende dahil kimse amann birazda rahat olayım ya daha çok kilo alayım iğrençleşeyim diye yemek yemez.

Açıkçası herkesin bu konuyu anlayabileceğini sanmıyorum.Klasik cümleler söylenir hep ay tut boğazını bak nasıl veriyosun ben senin kadar kilolu olucamda hala dikkat etmicem :bbo:

Uzattım kusura bakmayın.Konuyu açan arkadaş mutlaka diyet bölümüne gir ordan çok faydalanırsın.Sadece kendini mutlu etmek için kilo vermeye çalış.

Sevgiler...

selam
öncelikle gidip bir kan testi yaptırsan, TSH, T3 ve T4 leri baktırsan. Tiroid hormonların düzgün çalışıyormu yoksa metabolizmanda bir yavaşlamamı var. Önce mutlaka tahlil yaptır ondan sonra zayıflaman için ne gerektiğine bakman daha doğru olur bence. sevgiler..

benimde bundan 2 sene önce böle bi durumum oldu. ama ben o kadar çabuk almadım kiloyu.68 kilodan 80 kiloya çıktım. iş stresinden durmadan yiyordum. ve sürekli iş yerinde olduğum için hazır yiyordum.
annem olaya el attı. benim hormon testlerim ve diğer kontrollerim düzenli yapılıyor. bu yüzden onlarda bi sorun yoktu. yaptığı tek şey beni ev yapımı anne yemeklerine döndürmek oldu. annem de çalıştığı için yemek yapımını son yıllarda saldı biraz. yani lezzet konusunda son derece başarısız ama sağlıklı gıdalar pişiriyor. üstelik be sebze pek tüketmiyorum. buna rağmen hazır gıdadan uzak durunca , öğün arttırıp miktarı azaltınca düzene girio her şey.
benim denemediğim şey kalmadı. bitki çayları, zayıflama hapları vs. sana bunların hiç birini tavisye edemem.
hemen hormon testlerini yaptır, bir de dietisyenin yanında bu durumlarda insanın psikologa da ihtiyacı oluo. İnanırsan kilolar daha çabuk gidio sanki.
hazır gıdadan uzak dur, kafeinli hiç bişiy tüketme, alkol sakın alma. ve tabiki ekmek olayını çıkar hayatından

Cnm hazımsızlık var mı sende?
Kilo vermek için değilde almaman için yapman gereken yemeklerden önce biraz dereotu yemek ve üstüne bolca su içip ondan sonra yemeğe başlamak..Bunu yaparsan hem hazımsızlık olmazmış, hem kilo almazmışın hemde karnın şişmez..Tanıdıklarımız bu sayede kilo vermiş ama ben düzenli olarak yapamıyorum o ayrı mesele

bak birdaha sakın kendine iğrenç kelimesini kullanma ..:mymeka:

insanın isteyipte yapamıyacağı şey yoktur azmet ,sabret ve buraya yaz zayıfladım diye ..
böğle dövünerek anca kendini hasta edersin lütfen kendine gel şöğle bir silkin ve diyet marotonuna başla...ama dr .yarmı almayı ihmal etme sakın diyetisyene git ...:1hug::1hug:a.s.

cnm seni anlamaya çalışıyorum ama okadar dert edilicek bişii değil...
bnce herşeyin başı sağlık. kilo problemin varsa ve bundan rahatsız oluyosan diyetisyenle görüş...ama bu kadar kafana takma sevdiğin insanda seni her halinle kabul edermiş bak ne kadar şanslısın...
ben napıyım günden güne eriyorum yemek yemek istiyorum yiyemiyorum korkuyorum biyerde düşüp bayılıcam die oyüzden hep şükret...

iğrenç diyerek birçok kilolu insanı da zan altında bırakıyorsun ,bende 80 kiloyum ama ne selülit var ne

çatlak üstelik doğum yapmış biriyim..kocama çekici bile gelmeyeceğim diyorsun bu da yalnış ,kocan

seni her haliyle sevmeli..biz evlenirkende kocamın göbeği yoktu şimdi var oda mı iğrenç yani..

bence önemli olan sağlıklı beslenmek.ben sağlıklı beslendiğim için cildim pırıl pırıl selülitsiz ve çatlaksız

bir vücudum var ama kilo da var malesef..ama bana yakıştığını söylerler ki küllüm yalan kilo kimseye

yakışmaz ha keza zayıflıkta ..bence iradene hakim ol boğazından kes dikkatli beslen dal gibi olursun

cnm önceliklee saglıgın için kilo vermelisin..sonra kendi pskolojin için kilolarını verr..iinsan önce kendini iyi hissetmelii..sevgilin yada başkası begenmes diee zayıflanılmas..akşam6dan sonra hiç bşy yemee inan dal gibi olursun ...mekik çek günde 10dk göbek için acaip işe yarıyor..

canım kardeşim..İşin gereği bütün gün oturmak tabıkı en buyuk problem aslında ama ılla 2 dilim kepek ekmek,kibrit kutusu peynir..vs uygulamana gerek yok.Yediğin şeylerı azaltacaksın.Yani 3 dilim ekmek yıyorsan 2 yapacaksın,5 köfte yıyorsan 3 yıyeceksın,1 tabak pilav yıyorsan yarım tabak yıyeceksın..vs aksamlarıda yemekten sonra meyve dısında bısey yeme,tatlı yedıysen meyve yeme..Sütlü tatlıları tercih et.Böyle böyle dengelersen kısa surede biseylerı farkedeceksın..
Allah baska dert vermesin..

allah başka dert vermesin diyoruz ama takmadan olmuyo bende eşimle ilk tanıştımızda 60 kilo idim gerçi yaklaşık bi 12 yıl oldu ama çocuk doğurduktan sonra gayet iyiydim çocuğum 3 yaşında bende tam onu 9 aylık hamilelik kiloma eriştim süt olsun diye yedik et oldu maşşallah:))napacam bilmem evdeyim bütün gün kendimi engelleyemiyorum mutfağa girdikçe yiyesim geliyo bi yemek yapıyom zaten 1 tabak nerdeyse tadına bakıyom piştimi diye sonrada ağlıyom oturup.bile bile yapıyom aynaya bakamıyom bazen şuan 95 kiloyum boy 165 gezmeye gittimde tabaktakileri silip süpürüyom evlenmeden önce çalışıyodum sonra evde oturmak bana çok zor geldi yemek benim için hobi resmen devamlı bişeyler yapmak istiyo canım aman nese yazdıklarımdan bile utandım birden içimden döküldü valla

ayy valla kötü bsey sandım haakaydirigubbakcemile3
cnm bence senı öle sevıyor ve sorun etmıyor olabılır sağlıklı yaşam ıcın bıraz kılolusun ama azmın yapamıycağı şey yoktr tatlım ınş bıan önce ıstedığın kıloya ulaşırsın yürüyüş cok yararlı eve yürüyerek gıdemez mısn ayrıca aksam 21den sonra asla bsey yeme cunku sabaha kadr kalırmış mıdende öptum

Kıyamam sana,nasılda anlatmıssın.. Tabıkı takmadan da olmuyor ama bır yerde dur demek lazım..Sorun sadece görüntü deıl,beraberinde getirdiği hastalıklarda var.. Kımse hıcbırsey yeme demez ama azaltmalı yani bir yerden baslanmalı..sengözlerimebaksanab

başlığı okuyunca inanım bambaşka şeyler geldi aklıma.....
çok doğal ifade etmişsiniz duygularınızı ....:))
bence dikkatettiğinz halde kilo aldıysanız kesinlike bir dahile doktoruna ve ardından diyetisyene gidin derim.....Allah gönlünüze göre versin....inşallah kilo veririsiniz istediğiniz gibi.

hay Allah'ım
başlığı görünce eyvah kocasını aldatan 1 kadın var yine iş çıktı dedim birden :roflol:
ne tatlı anlamışsın sen öyle Şeniz
ben evlendiğimde 48 kg fıstık gibi bir kızdım
şimdi oldum 70 kg
görenle şaşkınlık içinde bana bakıyor ama kocişin umrunda değil
ben seni ince belin için sevmedim diyor hep :asigim:
evet bu kiloyla hamile kalmak benide ürkütüyor ama sıkı bir diye ve birazda sporla gider
bunu sende yapabilirsin
sevdiğini sürekli ben buna benziyormuyum diye kıyaslamak zorunda bırakma canım Şeniz

bende 5 ayda 6 kilo almış biriyim.. son zamanlarda yani...malesef olabiliyor.

zayıflama çayları tabletleri biraz spor teknolojinin güzel icatlarından yararlanarak eriyebilirsin...

ben üniversitede birden 8 kilo falan almıştım hemde 2 ay gibi bir sürede.. çok kötüydüm..
yemek yemedim.. ligt ürünler kullandım vitamin hapı su ve koşu ölüm diyeti gibiydi.. düzeldim 2 ay gibi bir sürede.. ama hastalık oluştu tansiyon mide sorunlarım oldu. bir diyetisyenele görüş ve başla ..:)

1.65 boy'a 80 kg cok,cok fazla:1closedeyes:Evet nisanliniz simdi oyle soyleyebilir ama evlenincede oyle olursaniz osekil dusunmemeye bilir..nisanlinizdan once kendiniz icin yapmalisiniz.....kilolari atmaya bakin bence..kilo saglik acisindanda,gorunum acisindanda hic hos digil bence..Allah yardimciniz olsun zayiflamak istiyorsaniz gercekten yaaparsiniz ......

igrenc biriyim diyede sakin dusunmeyin, azimli olun ve onlari uzerinizden atmaya bakin...iyi sanslar

Son düzenleme:
canım öncelikle iğrenç birisi değilsin...
bi kere burda anlaşalım..a.s
zayıflamadan önce mutlaka bir endokrinoloji uzmanına görün..önce metabolizmandan dolayımı kilo alıyorsun ona baksınlar..
hipotiroidi gibi bir rahatsızlığın varsa metabolizman yavaş çalışıyordur ve kilo vermen zorlaşır..
Ben de bundan 2 sene önce birden 10 kg aldım..sonra bende Hashimato (bir çeşit hipotiroidi) çıktı..
sonra ilaçlarla metabolizmam düzene girdi ve aldığım 10 kiloyu verdim..
Eğer böyle bi bozukluk çıkmasa dahi mutlala bir diyetisyen kontrolünde zayıflamalısın..çünkü verdiğin kilolar aynı hızla geri dönebilir sana alelade metodlar kullanırsan..
benim arkadaşlarım şu anda diyetisyen yardımıyla zayıflıyorlar..ne aç geziyolar ne bişey..gayet rahatlar..tavsiye ederim...
Kendine iyi bak..pozitif düşün..a.s

canım mademki çalışıyorsun iyi kötü bir gelirin vardır en kısa zamanda iyi bir diyetisyene git ve söylediklerini eksiksiz uygula dost acı söyler ama kendine dikkat etmezsen herifi çıtır kızlara kaptırırsın ayrıca sağlığınada yazık acil yoldan abur cuburu kes

istersen yaparsın canım ya
biraz sık dişini
bak havalarda güzelleşti
yürüyüş yap diyet yap az az yavaş yavaş
ver canım hadi kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…