İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

evet benim uzmanım da öyle bir şey dedi bugün...ve dedi ki eğer başka bir uzman bu durumdaki kıla epilasyon yaparsa iz,çukur olur dedi.ben yapmıyorum dedi.ve kendisi bir çok iğneli epilasyon uzmanı yetiştirmiş 25 yıllık bir eğitimci.

Ben ilk defa yaptırdım çok hassas bir bölge ama dayanılmayacak bir acısı yok
Ben suan yuzume yaptiriyorum ama gogus icin de dusunuyorum. Acisini gectim de iz kalir mi veya zarari olur mu diye tereddut ettim. Sizin kabuklanma, sislik vs. nasil oldu?

Benim gittiğim yerde şimdiye kadar tek seferde fazla 33 dk çalıştı :) o yüzden daha ilk seansımın bitmesine haftalar var.
Kabuklar düştükten sonra izler oluyor. Bu izlerin çabuk geçmesi hücre yenileyici kremlere bağlı. Varsa madecassol e devam edin, yoksa hücre yenileyici bir krem kullanın. Ben annemin kremini sürdüm birkaç gece, gerçekten çok iyi geliyor, gün be gün morluklar azaldı-küçüldü. Daha dün seansım yapıldığı için şimdilik gece bakımı yapmıyorum ama yeni bir serum aldım, hücre yenileyici. Kabuklar gidince kullanmaya başlıcam.
Şişlik de çabuk geçmiyor. 1 hafta önceki yerler hala hafif pürüzlü o kadar iyi bakmama rağmen.

Ben suan yuzume yaptiriyorum ama gogus icin de dusunuyorum. Acisini gectim de iz kalir mi veya zarari olur mu diye tereddut ettim. Sizin kabuklanma, sislik vs. nasil oldu?
İz kalırmı bilmiyorum yeni yaptırdım kabuklanma durumu var ve daha kabuklanma düşmedi

kabuklar nasıl düşüyor yani fark etmiyor muyuz,önceki seanstan sonra biraz kabuk oluştu.bugün kini bilemiyorum ne zaman kabuk olur. kabuklar düşünce hücre yenileyici olarak acaba aleo vera içerikli iyi bir krem iyi gelir mi? benim uzmanım onu sürüyor ilk ,yurt dışından getirtiyormuş..

Kabuklar dusunce nasil bir iz olusuyor arkadaslar? Ben kabuk olustuktan sonra herhangi bir krem kullanmadim. Sadece seans sonrasi ilk uc dort gun desitin kullandim ve alkolle temizledim. Daha bir seans yaptirdim bu arada. Suan icin bir leke veya iz olusumu yok. Ama leke olusma riski varsa krem kullanayim.

]

Kimisi kendiliğinden zamanla düşüyor, kimisi yüz yıkarken ya da krem sürerken sürtünce düşüyor. Benim bugün 3. gün ve yeni oluşan kabuklar var. Krem sürerken zorlanıyorum fazla sürtmeyeyim diye.
Benim yeni aldığım serumda bolca yağ varmış vs, cildin kendini yenilemesine ve sabah pürüzüsüz bir ciltle uyanmaya yardımcıymış falan. Annemin kreminde glikolik asit var, sanırım lekeye de iyi geliyor. Aloe vera bilmiyorum ama hedefe yönelik içeriği olan bir krem kullanmalı.

Kabuklar düşünce kırmızı kırmızı lekeler oluyor, sonrasında küçülüp kahverengi olabiliyor. Bende işlem yapılan kimi yerlerde leke var kimisinde yok. Leke olan yerlere mutlaka krem sürüyorum. Krem kullanmakta geç kalınca leke yerleşiyor ve geçmesi uzun sürüyor.

Yüz bölgemdeki kıllardan çok çekmiştim ama çok şükür iğneli epilasyon diye bişey var Allahtan bitti yüzüm. Seans sonrasın için uzmanım medicassol kullanmamı ama mutlaka temiz cilt üzerine sürmem gerektiğini söylemişti düzenli olarak kullandım çok iyi geliyordu 600 dakikalık paket program almıştım yüzüm bittikten sonra kalan dakikalarım oldu şimdi belime ve göbek bölgesine çalışıyoruz kızartı ve şişlik illa oluyo ama medicassol sürüyorum çok iyi geliyo şişliği yatıştırması içinde buz kompresi yapıyorum 20 dakika mis gibi yüz bölgesi içinde şişlik oluyorsa buz kompresi yatıştırıyor

Medicsdolu kabuk olustuktan sonra mi suruyorsunuz once mi?

göbek bölgesinde sadece göbek çizgisini mi yoksa karın dediğimiz geniş alanı da çalıştınız mı. Ben karın çalışılırken sıkıntı yaşadım da. Diğer mesajlarda da yazdığım gibi karındaki tüylerimin yapısı, diğer bölgemdeki tüylerden çok farklı çıktı. Sizin kıllarınızın akım verildikten sonra gelmesinde tutulma direnme olayı yaşadınız mı ?

Ben paket almadım, paket var mı onu da bilmiyorum gittiğim yerde. Göbek ve bel düşünüyorum ben de sonrasında.
Yüzünüz kaç seansta bitti?

Arkadaşlar iğneli epilasyon konusunda kk dan daha geniş bir paylaşım alanı yok. Bir çok konuda olduğu gibi :) Ben de bu vesile ile üye olmuşken hem göbeğimin karnımın uygulama sonrası üçüncü günkü fotoğrafını koymak hem de 3 senedir süren iğneli epilasyon maceramı anlatmak istiyorum. Elbette ki herkesin cilt yapısı kıl yapısı reaksiyonları farklıdır ama bazen bir kelime dahi o konuda yardım arayan bir hanım için sorusunun cevabı olabiliyor diye düşünerek yazmak istedim. Öncelikle hiçbir uzmanın ismini vermeden yazmak istiyorum ki ne iyi ne kötü reklam olmasın. Benim iğneli epilasyon maceram iki safhadan oluşuyor. Birincisi İzmir safhası ; İzmir de iki epilasyon uzmanı ile çalıştım. İlkine uzman denemez aslında kendini uzman sanan bir istismarcı; annesinden bu mesleği öğrenmiş biri. Bacağımın deneme yaptığımız bir kısmını yanık ve çukur içinde bıraktı o izleri geçirmek için çok zaman harcadım ve de geçti. Uygulamadan önce çok tatlı dilli biri ama uygulama sonrası şaşılacak şekilde değişen bir kadın. Uygulamadan sonra uyulması gerekenlere harfiyen dikkat ettiğim halde yanık ve çukur izini müşteriye yükleyen bir kadın. Bunu da izmirde ikinci bir iğneli epilasyon uzmanına gittiğimde benim gibi o kadından sonra arayışa geçen müşterilerden öğrendim ki ben tek değilmişim. Akımı çok yüksek verip deriyi yakıp çukurlaştırıyor şikayet edene de sizin dikkat etmemenizden kaynaklanıyor diyormuş. Annesi yılların uzmanı ama kendisi ehil ve etik değil ve sanırım hala annesinin ekmeğini yiyor. Ama ben tabi kabalığını ve kurnazlığını kendisinin yanına kar bırakmadım o ayrı bir süreç :) üstelik kk'de de aynı benim gibi bu kadından şikayet eden, uygulamadan sonra agrasifleştiğini falan yazan olmuş ama bazıları da övmüş bilmiyorum reklam mı. Ama ben isim veremem doğru bulmuyorum. İkinci uzman ise gerçekten iğneli epilasyonun kitabını yazmış bir hanım. Kk'de kendisine ait bir sayfa var ve yüzlerce yorumu da var. Ve de hiçbir sıkıntı yaşamadan bacaklarımda yaptığı uygulamalardan fazlasıyla memnun kaldım, kendisi de belli bir üsluba ve saygınlığa sahip kaliteli bir insan. Amaaa benim görev yerim İstanbul'a alınınca mecburen istanbulda devam etmek zorunda kaldım. Burada da yine anne kız bu mesleği yapan ve nedense kk de hiç ismine denk gelmediğim ama 17 senedir bu mesleği icra eden gerçekten ehil bir hanımı buldum . Ve bacaklarım kollarım, boynumda dahil olmak üzere tüm yüzümü sorunsuzca hiçbir iz ve çukur kalmadan tertemiz yaptık , Tabiii bu toplamda benim gibi seanslarına çok sadık bir müşteride 9 ay gibi bir süreyi aldı. Çünkü beni kıllarım histurism deniliyordu sanırım yani erkek tipi kıllanmaya giriyordu ve çıkmayan uyuyan çok kılım vardı. Ben haftada bir kez gittim, tabi farklı bölgeler için. ve her gittiğimde anagen devrede olan kıllarımın başına al sana bomba misali vurduk :) ve alınan kıl neredeyse çııkmadı diyebilirim. Hatta ilk uygulamada %70'i zaten gitmişti. 9 ay boyunca aynı bölge için gitmedim. Alt bacağımdan örnek veriyorum ; toplamda 3 kez her yerini komple aldık. Son 4.cü uygulamada ise alan tek tükleri aldığımız için 15-20 dakika sürdü. İlk seansım alt bacak için 6-7 saat arası sürdü ( genetik sebeplerden dolayı kıllı bir yapıdaydım ) ama her seansta bu süre giderek azaldı çünkü kıllarım azaldıııı :) Derken hanımlar göbeğe geldik ama göbekte ne olduysa kıl yapım çok farklı çıktı. O yüzden sıkıntı yaşıyoruz. Uzmanım da ilk kez bu kadar minik sarı köklü siyah kıllarla karşılaştığını ve uygulamayı aslında doğru yaptığını söylüyor ama göbeğimde başarı sağlarsak o zaman anlayacağız doğru mu değil mi. Uzmanıma da birşey diyemiyorum çünkü başarısını diğer bölgelerimde gördüm. Bütün bu süreçten sonra bir iğneli epilasyon uygulatıcısı olarak edindiğim tecrübeleri özetlersem;

Uygulama yapılan bölgeye üç gün ( kabuk tutana kadar ) su , krem vs değdirmemelisiniz. Çok terlerseniz talk pudra sürebilirsiniz. Kabuk oluşunca ona asla ayrılmak istemediğiniz dostunuz gibi iyi bakın. Çünkü o sizin gerçekten dostunuz niye mi ? Çünkü kabuklar cildinizin kendini iyileştirmesi için gösterdiği çabadır, siz kabukları " kabuk istemezuuuk" diye nemlendirir erken düşmesine sebep olursanız, cildin yenilenmek için gösterdiği çaba yarıda kalır. Kabuklar dediğim gibi hiç ayrılmak istemediğiniz bir dostunuzmuş gibi ne kadar geç giderse o kadar iyidir. Kabuk tutunca da çok sıcak veya soğuk veya tazyikli su ile yıkamayın, kese yapmayın, giyinirken soyunurken hatta uyurken kaşımamaya bile dikkat edin. Kaşınır ve terlerseniz bol bol bebe pudrası sürün. Kabuklarınızı okşayın sevin :) Siz benim cildim için mücadele veriyorsunuz cildimin üstünde yeriniz var deyin. Kiii altından bebek gibi deri cilt çıksın. Benim öyle oldu . Sabırsızlık edip krem sürdüğüm erken döktürdüğüm kabuğun altında iz kaldı mesela. Geçti ama zaman aldı. Kabuklar düştükten sonra da madecassol, hametan gibi cilt yenilenmesine yardımcı kremler sürebilirsiniz. Eee madem cilt bebek gibi geliyor neden süreyim derseniz, kabuklar uzun süre kalacağı için altındaki cildi gölgeliyor diğer bölgeler güneşten etkilenirken oralar biraz daha açık renkte ya da kırmızımsı kalabiliyor o yüzden dengeyi kolay sağlasın diye. Sürmeseniz de cilt kendini dengeler zaten.

İğneli kesin çözüm hanımlar. Acısa da süreç uzun sürse de benim gibi erkek tipi kıllanması olan kadınlar için 9 ay içinde sıfır kıllı bir bacağa kola yüze sahip olmak inanılmaz bir kolaylık. Şükür ki böyle bir çözümümüz var. Göbeğimin fotoğrafı da budur henüz 3 gün olacak. Fotoda alınmamış kısımdan tüy yapımın nasıl olduğu da anlaşılıyor.

Göbek çizgisindeki kıllar kalın onları yaptırıyorum ama karın bölgesindeki kıllardanda naturel görünmesi için uzunları alıyoruz kıllarım rahat etkileniyor direnme durumu olsaydı cımbızla alırken hissederdim ama cımbızla alırken hiç hissetimiyorum

Ben paket almadım, paket var mı onu da bilmiyorum gittiğim yerde. Göbek ve bel düşünüyorum ben de sonrasında.
Yüzünüz kaç seansta bitti?
Paket yapan tek bir yer var çok araştırmıştım epifirst epilasyon merkezinde nagihan hanım yapıyor 600 dakikası nakit 1000 tl ödedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…