Aile Planlaması Iğne yöntemiyle korunanlar yardım lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bizsizegeldikbitlendik

Defne'nin anasııııı :))
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
2.114
14
Doğum kontrol iğneleriyle korunan arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var, Doğum kontrol haplarının stres şişkinlik gibi yan etkilerini gördüm, iğneler hakkında bilgi edinmek istiyorum :
yan etkileri varmı memnunmusunuz?
ne kadar zamanda bir iğne yaptırıyosunuz?
İğneyi nerede yaptırıyosunuz?
gibi sorulara cevap arıyorum ayrıntılı bilgilerinizi yazarsanız sevinirim.
Konuyla ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

ama senin galiba cocugun daha yok cocuga kadar vermeden bi sene önce bırakman gerekiyo iğneyi çünki bıraktıktan 6 ile 12 ay arası cocuk olmayabiliyomuş bi süre

1 aylık yaptırdım 2,3 önce falan ama biraz agrı yapıyo işte hala ama geçer sen daha yaptırmadınmı

:) benim günüm kaçtı :) adetin ilk günlerinde yapılıyormş , adetim 4 gün önce bitti artık gelecek aya yaptırırm belki, ya bide korkuyorm hiç çocuk doğurmadan bu tür koruyucular sonra hamile kalmayı zorlaştırıyormş falan diyorlar, yumurtalıkları kurutuyormş diye duydm sağdan soldan, onun için düşünceliym biraz, seneye çocuk yapmayı düşünüyorm Allah korusun olmazsa dünyam yıkılır çok pişman olurm haplara iğnelere. mafoldumben

:) benim günüm kaçtı :) adetin ilk günlerinde yapılıyormş , adetim 4 gün önce bitti artık gelecek aya yaptırırm belki, ya bide korkuyorm hiç çocuk doğurmadan bu tür koruyucular sonra hamile kalmayı zorlaştırıyormş falan diyorlar, yumurtalıkları kurutuyormş diye duydm sağdan soldan, onun için düşünceliym biraz, seneye çocuk yapmayı düşünüyorm Allah korusun olmazsa dünyam yıkılır çok pişman olurm haplara iğnelere. mafoldumben

bak canım uzunbi sürecocuk düşünmeseydin iğne ol derdim ama bence iyi düşün eger seneye cocouk istiyosan iğne olmana gerek yok bence kurutuyomu falan bilmiyorum ben ama iğneyi bıraktıktan sonra en az bi 6 ay olmayabiliyomuş cocuk yani cocuk yapmaya karar verince bi sene önceden bırakın diye okudum sende seneye istiyosan hiç başlama bence iğneye eşin korunsun dogumdan sonra iğneni olursun.benim kızım bu buçuk yasında benimde yasım küçük 20 yasındayım dahada cocouk istemediğim için oldum hiçde olmasa sorun değil yani :)delikafadulden

bak canım uzunbi sürecocuk düşünmeseydin iğne ol derdim ama bence iyi düşün eger seneye cocouk istiyosan iğne olmana gerek yok bence kurutuyomu falan bilmiyorum ben ama iğneyi bıraktıktan sonra en az bi 6 ay olmayabiliyomuş cocuk yani cocuk yapmaya karar verince bi sene önceden bırakın diye okudum sende seneye istiyosan hiç başlama bence iğneye eşin korunsun dogumdan sonra iğneni olursun.benim kızım bu buçuk yasında benimde yasım küçük 20 yasındayım dahada cocouk istemediğim için oldum hiçde olmasa sorun değil yani :)delikafadulden

yerimseniben hımm öyleyse ben hiç girmiyeym bu işlere eşim kornmaya devam etsn :jeyyar: zaten bi yasmin kullandm 3 ay kadar falan iyyy bütün dengemi bozdu o hap sinir stres yapmıştı, bende çocuk doğrdktan sonra yaptırırım artık:)

X