İFTİRAYA UĞRAYIP DAVA AÇMAK

Oh beee.. Beklediğim destek geldi sonunda 💕
Çok teşekkür ederim ☺
Benim çoooooook yakınım herkesi hırsız çıkarırdı.
İnançlı birde namaz niyaz vs havalarda uçar.
Yapma etme derdik.

Bu insanlara biri had bildirmeli…
Yatacak yerleri yok….

Valla ben yakınımın bu huyunu bildiğim için evlerine çok sık gitmem, gittiğimde de oturduğum yerden kalkmam.
Eşime de anlattım.
Arada sırada gideriz. Oda mecburiyetten….

Benim çoooooook yakınım herkesi hırsız çıkarırdı.
İnançlı birde namaz niyaz vs havalarda uçar.
Yapma etme derdik.

Bu insanlara biri had bildirmeli…
Yatacak yerleri yok….

Valla ben yakınımın bu huyunu bildiğim için evlerine çok sık gitmem, gittiğimde de oturduğum yerden kalkmam.
Eşime de anlattım.
Arada sırada gideriz. Oda mecburiyetten….
Bana iftira atan kişi de öyle.. Baktığında tesettürlü, namazında niyazında..

Bana attığı iftiradan sonra herşey çok büyüdü, ortalığı ayağa kaldırdım ve korkudan ‘ben sinirlenmen için öyle bişey söyledim sen öyle birşey yapmazsın’ demeye başladı bir de 😂

Yeni evlendiğim için de ‘eşine söyleme, yeni evlisin boşar seni’ diyip gözümü korkutmaya çalışmıştı..

Dava açarsınız reddedilirse bile bu süreçte tutuşur en azından, bir daha kimseye iftira atamaz. Bir dava masrafı olur, harç yatırmanız gerekir.

Size daha önce böyle bir iftira atan kişiyle neden hala görüşüyorsunuz?

Bana iftira atan kişi de öyle.. Baktığında tesettürlü, namazında niyazında..

Bana attığı iftiradan sonra herşey çok büyüdü, ortalığı ayağa kaldırdım ve korkudan ‘ben sinirlenmen için öyle bişey söyledim sen öyle birşey yapmazsın’ demeye başladı bir de 😂

Yeni evlendiğim için de ‘eşine söyleme, yeni evlisin boşar seni’ diyip gözümü korkutmaya çalışmıştı..
Korkmakla hata yaptın.
Bak şimdi de başka bir iftira atıyor.

Yapabileceğin ne varsa yap. Hukuki ne yapabiliyor isen de yap.
Çok ayıp bunların yaptığı.

Her akraba da var böyle bir karaktersizler; bi iftira atan, bi dedikoducu, bi ortalık karıştırıcı mutlaka olur…

Dava açarsınız reddedilirse bile bu süreçte tutuşur en azından, bir daha kimseye iftira atamaz. Bir dava masrafı olur, harç yatırmanız gerekir.

Size daha önce böyle bir iftira atan kişiyle neden hala görüşüyorsunuz?
İftira atan kişiyle görüşmüyorum..

Sonuc ne olursa olsun dava açmalısınız bence. Sonuçta herkesin onuru gururu var. O kadar kolay olmamalı insanlara iftira atmak. En azindan siz elinizden geleni yapmış olacaksınız size yapılan haksızlık için. Gerisi mahkemeye kalmış.

Sonuc ne olursa olsun dava açmalısınız bence. Sonuçta herkesin onuru gururu var. O kadar kolay olmamalı insanlara iftira atmak. En azindan siz elinizden geleni yapmış olacaksınız size yapılan haksızlık için. Gerisi mahkemeye kalmış.
Tam olarak bu yüzden yasal sürece başvurmayı düşünüyorum. Her ne kadar üzerinden zaman geçmiş olsa da, karşı tarafa tebligat gittiğinde anlayacaklardır kiminle uğraşmayacaklarını 🤷🏻‍♀️

Neye dayanarak böyle bursey dedi
Iftira cok agir birolay insan gazabindan korkmazmi
Doğum günü kutlaması vardı. Kalabalıktık baya..
Benim bi ara telefonum çaldı ve diğer odaya gidip konuştum, 1 dakika sürmüştür en fazla.. Sonra odadan çıktım.
Birkaç gün sonra da takıların olmadığını fark etmişler. (Tabiki kimsenin özel alanına yani yatak odasına girmedim, çocuk odasında telefonla konuşmuştum, fakat takılar yatak odasındaymış)
Yine o gün orda bulunan bir şahıs benim telefonla konuşmak için yatak odasına girdiğimi söylemiş 😂 E o zaman takılarıda ben almış olmuşum..

Polisler parmak izi almış o zaman, kime ait olduğunu öğrenmek için de o gün orada bulunan herkesin parmak izi vermesi gerektiğini söylemiş.
Ama kimseye de bu durumdan bahsedilmemiş. Kimseden parmak izi falan alınmamış..

Yıllar geçtikten sonra annem ve iftirayı atan kişi başka sebepten dolayı ufak bi tartışma yaşadı.
O kişide anneme ‘zaten senin kızının bize karşı olan tavrının sebebini biliyoruz, o gün takıları o aldı çünkü bize karşı mahcup’ demiş. 😂😂
Olay da burdan patlıyor işte kısacası.
Öööyle 🤷🏻‍♀️

X