İftara misafirlerim gelecek kiymali pidenin yanina ne yapsam

rumeysaka

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2023
5
2
26
İftara misafirlerim olacak 25 kişilik çocuklar hariç kiymali pide yaptırıp yanına engelin çorbası salata ayran yapacağım başka fikir istiyorum şık birsey yanına yakışacak yemek tarzı ama değil anlatamadım çünkü bende bilmiyorum sizce ne yapilir acil yardım 2 gün sonra olucak

Mesela ne tür meze olur sizce gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var o kadar çok düşündüm ki kararsızlık hat safhada

Mesela ne tür meze olur sizce gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var o kadar çok düşündüm ki kararsızlık hat safhada

Sumaklı soğan salatası mutlaka olsun. Salata yapacakmışsınız ama ben ortaya ekstra yeşillik de koymanızı öneririm (nane, maydonoz, yeşil soğan, kuzukulağı, roka vs.). Salatanız da bence yeşil salata olsun (marul, havuç, mor lahana, maydonoz). Domates dilimleyip ortaya koyabilirsiniz yine.

Patlıcanı közleyip içine bol kaşar peyniri koyup sıcak sıcak sofraya getirin, çok güzel oluyor. Acılı ezme yapabilirsiniz kebapçılar gibi. Turşu çıkarırsınız. Çorbanız var, ayran varmış. Başka bir şeye gerek yok bence. Tatlı yaparsınız bir de belki, gayet yeterli olur.

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim
Sumaklı maydanozlu soğan salatası
Köz patlıcan ve köz biber salatası sarımsaklı yoğurtlu
Köz patlıcan ve köz biber salatası (sarımsaklı, domatesli, eksili, maydanozlu) sadece patlıcan ve biber pişiyor) çok lezzetli oluyor.
Yeşillik tabağı,turşu
Semizotu salatası (domatesli soğanlı salatalikli eksili ve zeytinyağli )
Semizotu salatası sarımsaklı yoğurtlu
Kabak ve havuç salatası sarımsaklı yoğurtlu içine haşlanmış mısır ile.

Pidenin yanına acılı ezme ve köz patlıcan salatası güzel gider bencede

Yoğurtlu semizotu salatası demiş arkadaşlar ama içine yeşil elma, salatalık biraz ceviz de koyun tadı çook çok iyi oluyor.
Bizim buralarda zeytinyağlı da sevildiği için ben mesela taze fasulye ya da enginar yapardım.(içine limon kabuğu rendelenmiş süzme yoğurt üstüne enginar çanağı , çanağın içine karamelize soğan, bence efsane oluyor, ben tüm iftar yemeklerimde yaptım bu yıl:))
Fellah köftesi olabilir belki
Köz patlıcan salatası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…