İdeal gebelik kilosu

Ne yani şimdi ben hamile kalırsam bebeğimin sağlığını düşünmemiş mi olucam konuyu ayrı yerlere çekmeyin bence😂
Sağlıksız beslenmek var bı de sağlıklı beslenmek var kimi insan var su bile içer kilo alır kimi insan yer yer kilo almaz bu durum bebeğin sağlığını mi etkilemiş oluyor yani zaten o süreçte sağlıklı besleniyorsun ayrıca çevremde zayıf olupta hamile olunca istemsizce baya kilo alanı da gördüm yani
Benim dert yakındığım konu sağlıksız beslenmek değil ne olursa olsun annelik duygusunu yaşamayi istemek:)
inanın o kadaaarr çok istiyorum ki bu duyguyu yaşamak . ama herkesin beklentisi farklı olabilir. benim tercihim konforlu bir gebelik geçirmek. hem kendim için hem bebeğim için..

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
Aynı boydaymışız ben 64 kilo ile gebe kaldım doğuma kadar 72 kilo olmuştum

Evet bunlardan biride benim. Ben normalde kilo alamiyorum hep 51 lerde duruyorum. Boyumda uzun degil 162. Ama yuzum zayif durdugu için biraz daha kilo almak istiyorum. Hamilelikte de hiç dikkat etmiyorum. Aldigim kadar 😆 ama tabikide benim bu yaptigim yanliş yaşimdan itibarende olabilir seker vs olmamasi daha yeni 9 gun once 22 yşima girdim. Ben bide calismiyorum. O yuzdende aliyorum. Dogumdan sonra butun kilolar fusss ucuyor
sağlık olsun da yeter ki . siz bu şekilde mutluysanız bundan önemli ne var ki .. herkesin vücudu farklı tepki veriyor. ben biliyorum ki sağlıksız beslenirsem şekerim yükselir şimdi bile bazen yükseliyor 😆

aslında benimde istediğim sizin kilonu gibi hamile kalmak 64 olursam gönlüm rahat olur en azından elimden geleni yaptım derim . hamilelik süresincede dikkat etmek zorundayım. yoksa kesin şekerim çıkar benim .
Evet ama zaten 11 ile 15 kg arasi hamilelik de ideal.alinmasi gereken kilo ağırlığı hani dogum sonrasi zaten hemen veriliyor ama.her hamilelik he bünye ayni değil o yyzden çok yüksek kiloda hamile kalip kilo almayan cok insan var

inanın o kadaaarr çok istiyorum ki bu duyguyu yaşamak . ama herkesin beklentisi farklı olabilir. benim tercihim konforlu bir gebelik geçirmek. hem kendim için hem bebeğim için..
Hemcinselerimi özellikle benim gibi olanları çok iyi Anlıyorum ben hiç bu süreçte kilo alma verme durumunu düşünmedim kilom gayet ideal olduğu içindir belki bilmiyorum yani o süreçte tabiki her anne karnında taşıdığı can için sağlıklı da beslenir dikkat de eder ben çok yanlış anlaşıldım muhtemelen ya da konu çok farklı yerlere çekildi neyseeee sadece ben bu süreçte kiloyu sorun haline getirebilecek kadar düşünmedim çünkü en büyük sorunum annelik hissiyatini yaşayamam

58 59 kilo ile hamile kaldım. Ilk 4 ay 1 kilo aldım. Doğuma 70le girdim boyum 157. Çok güzel geçti hamileliğim. Amma velakin daha az olsaydı başlangıçta kilom çok daha rahat olacağımdan eminim. Bence 60 kiloya filan düşüp o şekilde hamile kalmaya çalışın. Herkesin farklı farklı şikayetleri oluyo. Ilk aylar bulantım olur kilo verebilirim diye düşünmeyin. Ben kıpırdasam öğürüyodum haplara rağmen. Saçma sapan şeyler yiyodum ölmemek için. Ama kilo vermedim.

Ve bir de lohusalık var. Resmen ilk 6 ay pacman gibi ilerledim önüme ne gelse nefessiz kalana dek yedim. Şerbetli tatlı hiç sevmem ama tepside kalan şerbeti kaşıkla yiyesim gelirdi. Çok şükür o ara kilo almadım. Hatta tüm bunlara rağmen vermeye devam ettim. 6 aylık olduğunda bebem 58 59 kiloydum yine. Gerçekten emzirmek kalori yaktırıyo sürekli de çocuk kucakta. Ama veremeyen veremiyor. Yaşamadan süreci yorum yapmak doğru olmaz. Diyetisyen desteğinden hiç ayrılmayın bence.
bence zayıf ve sağlıklı bir şekilde bu süreci geçirmek çok kıymetli :KK200: sizin hamileliğiniz kilonuz çok güzelmiş. umarım benimde öyle olur.

Merhaba
Bu konuda anne adayının kendine düşüncesel çok baskı yapmaması lazım aslında. Ne kadar rahat kafa , o kadar rahat hamilelik ve sağlıklı bebek demek. Çocuğum için en iyisi olsun rahimden dünyaya gelene kadar diye düşünüyoruz.
Kilo vermek güzel tabi ama veremeyip hamile kalsanız içinize kaygı da düşmesin. Abimin eşi kilolu, 90 kilodur boyuda 157cm. İlk aylarında kilo verdi ama bebek maşallah 1 ayı kaldı çok sağlıklı.

Evet ama zaten 11 ile 15 kg arasi hamilelik de ideal.alinmasi gereken kilo ağırlığı hani dogum sonrasi zaten hemen veriliyor ama.her hamilelik he bünye ayni değil o yyzden çok yüksek kiloda hamile kalip kilo almayan cok insan var
belirsiz bir şey yani. çokta planlı yapılacak bir şey değil yani. kapalı bir kutu gibi. elimden geleni yapıyorum gerisi takdiri ilahi :)

Merhaba
Bu konuda anne adayının kendine düşüncesel çok baskı yapmaması lazım aslında. Ne kadar rahat kafa , o kadar rahat hamilelik ve sağlıklı bebek demek. Çocuğum için en iyisi olsun rahimden dünyaya gelene kadar diye düşünüyoruz.
Kilo vermek güzel tabi ama veremeyip hamile kalsanız içinize kaygı da düşmesin. Abimin eşi kilolu, 90 kilodur boyuda 157cm. İlk aylarında kilo verdi ama bebek maşallah 1 ayı kaldı çok sağlıklı.
evet doğru söylüyorsunuz peki gebelik şekeri falan çıktı mı ? süreci nasıl geçti

hele benim gibiler için eminim daha zordur :KK43:
Öyle söylemeyin.Kararlı olursanız kısa zaman içersinde vericeksiniz kiloyu.Sadece az yiyerek çok hareket ederek kilolar gidicek.Ben hep öyle yaparım hiç diyet falan yapmam ama siz gerekiyorsa yapın tabi.Ben zayiflamak istersem tatliyi ekmegi en aza indiriyorum.
Birde en önemlisi hamilelikten önce normal kiloda olmak.Çünki bebek dogduktan sonra kilolar bebekle ugraşirken gidiyor.Ben ilk zamanlar yemek yemege bile dogru durust vakit bulamiyorumdum kendiliginden gitti kilolar.

Ben de 155 in 65 kilo hamile kalmıştım. Doktor kilon var napcaz dedi. Ben de hemen bi diyetisyenle ilerledim bu sürecimde şu an 13 haftalık bebişim karnımda 😊 diyetisyen 15. Haftaya kadar zorlayabilirix kilo vermeyi sonrada bebek kilo alacak sen sabit kalacaksın bi kaç ay demişti. 61 kg kadar düştüm şu an 62 kiloyum 7. Aya kadar 63-64 bazında gidicez bana uyarsan dedi .bu arada benim ideal gebelik kilomun 54 olması gerektiğini söylemişti Yani benim sürecim bu şekilde size kabaca bi hesap yaparsak en azından 59 a kadar kilo vermenizi tavsiye edebilirim . Tabiki bu ne zaman gebelik düşündüğünüzle alakalı ani şok diyetler ciddi anlamda hormanal dengesizliğe sebep olabilirmiş. Dengeli beslenin ne kadar kilo verirseniz o kadar özgür aynı zamanda rahat bir hamilelik geçirirsizniz bence. Yemek isteyip yiyemediğim çok şey var .keşke az daha zayıflasaydım da hamile kalsaydım dediğin çok oldu 😊🧿
Hayırlı olsun Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin inşallah. 🤲🏼🧿
Diyetisyen için hangi iş hangi hastane hangi doktora gidiyorsunuz acaba

Öyle söylemeyin.Kararlı olursanız kısa zaman içersinde vericeksiniz kiloyu.Sadece az yiyerek çok hareket ederek kilolar gidicek.Ben hep öyle yaparım hiç diyet falan yapmam ama siz gerekiyorsa yapın tabi.Ben zayiflamak istersem tatliyi ekmegi en aza indiriyorum.
Birde en önemlisi hamilelikten önce normal kiloda olmak.Çünki bebek dogduktan sonra kilolar bebekle ugraşirken gidiyor.Ben ilk zamanlar yemek yemege bile dogru durust vakit bulamiyorumdum kendiliginden gitti kilolar.
ben diyete uyarsam kolay veriyorum ama tatlı ihtiyacımı bastıramıyorum . yemek yemeyi de severim ama sıkıntı olmuyor yemesemde . ama tatlı ile uzuuunn uzun bakışıyoruz ve genellikle o kazanıyor :) hareket etmem gerekiyor ben sürekli oturuyorum işim gereği. aslında hareket katabilsem hayatıma hiç kilo almayacağım

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
Merhaba canım ben de senin gibi düşünerek 3 ay önce diyetisyene başladım 167 boyum var 71 kiloydum. Aralıklı oruca çok benzeyen bir düzenle 11 kilo verdim 60 kiloyum ve hiç zorlanmadım. Bence 10 15 kilo alınabilir gibi geliyor yani eski kilomda olurum max.. Kesinlikle tavsiye ederim.

benimde ufacık bir fıtığım var ama gebelikte sıkıntı yaratır kilo almak bana . doktorumda seni zora sokacak bir fıtık değil ama kilo alırsan işler değişebilir demişti
Geçmiş olsun canm sorun yaşamazsın umarım. Gebelikte ağır diyet yapmak doğru değil ama şeker hamuru işi vs yememek lazım. Birde akşam geç saatte yemezsen kilo almazsın diye düşünüyorum. Ben hiç dikkat etmemiştim maalesef, iştahım da çok açıktı, ne bulduysam yemiştim. Çokta ödem vardı son ayımda. Ayaklarım bile kocaman olmuştu 😄

Merhaba canım ben de senin gibi düşünerek 3 ay önce diyetisyene başladım 167 boyum var 71 kiloydum. Aralıklı oruca çok benzeyen bir düzenle 11 kilo verdim 60 kiloyum ve hiç zorlanmadım. Bence 10 15 kilo alınabilir gibi geliyor yani eski kilomda olurum max.. Kesinlikle tavsiye ederim.
çok güzel kilo vermişsiniz tebrik ederim :) darısı başıma .. bende aralıklı oruç yapıyorum şuan bir hafta kadar oldu başlayalı. yürüyüş yapmam gerekiyor ama vakit ayıramıyorum malesef

Geçmiş olsun canm sorun yaşamazsın umarım. Gebelikte ağır diyet yapmak doğru değil ama şeker hamuru işi vs yememek lazım. Birde akşam geç saatte yemezsen kilo almazsın diye düşünüyorum. Ben hiç dikkat etmemiştim maalesef, iştahım da çok açıktı, ne bulduysam yemiştim. Çokta ödem vardı son ayımda. Ayaklarım bile kocaman olmuştu
ya olsunn bence çok tatlı duruyor hamileler son aylarında. çok yakın arkadaşımda bu cuma doğuracak nasipse. çook tatlı oldu 😄ama o fazla yiyemedi şekerden dolayı :KK70: şuan aralıklı oruç yapıyorum muhtemelen bunu hamileyken yapamam zararlı olabilir.

X