İdeal gebelik kilosu

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
Ayy gerçekten şu itici sizi yargılayan tipleri sakın takmayın bunlar bitmiyor çünkü ben şu an 33 haftalık hamileyim 55kg ile başladım 10kg aldım sağlıklı anne sağlıklı bebek demek çok güzel düşünmüşsünüz planlı bir gebelik yaşayacaksanız bunu asla ihmal etmeyin. Çünkü geve olduğunuzda nefes darlığı,diyabet,yüksek tansiyon,tiroid vs.bir sürü şikayet yaşanabilir eğer sağlıklı bir şekilde kilo alımı olursa bebeğinizde rahat eder sizde inşallah herşey gönlünüzce ve sağlıklı olur ve Allah dileyen herkese bekletmeden versin inşallah diyelim 🙏🏼🥰

Oyyy 71 kilo ne ki😁
90 ile hamile kaldığımı biliyordum her tartıda farklı çıkıyorum çünkü.
Sağlık ocağı gebelik kaydımı alırken tartıldım 92 çıktım.
Ama önemli olan artışı takip etmek diye düşündüm düzenli olarak orda tartılıyorum ve sağlık ocağını baz aldım.
Şuan 100 kiloyum Allahtan boyum var da anlaşılmıyor 🤣 ve 34.haftadayım.
8 kilo ile yola devam 🌸
Ama dikkat ettiğim için değil şans eseri iştahsız bir gebelik geçirdiğim için böyle oldu. 20-30 kilo alan arkadaşlarım var.
Çok kafaya takıyorsanız diyetisyen ile ilerlersiniz 🥰 sağlıklı bir gebelik olsun yeter ki. İnşaAllah gönlünüzce olsun🤲🏼
evet yeterki sağlıklı olalım . allah kucağınıza almayı nasip etsin sağlıkla , rahatlıkla 🥰

Kilo vermek istediğim bir süreçte hamile kaldım ben de 63.5 kilo ile. Gebeliğin ilk 3 ayı oldukça zorlu geçti su bile içmek midemi bulandirdi. 1 kilo verdim. Şimdi 6 ayı geride bıraktım 68.5 ile sürece devam ediyorum. İlk 3 ay bana kilo aldıran şeyin tatlı olduğunu anladım. Ben çok tatlı düşkünü birisiyim, bir de ben normalde 1 ara öğün 2 ana öğün şeklinde besleniyorum. Midemin bulandigi süreçte bulantım olmasın diye aç kalmamaya dikkat ettim az az sık sık dedim. Akşam yemeğinde yarım ekmek yediğim dahi oldu ama yine de 1 kilo vermiştim. Makarna ve pilavdan midem bulamıyordu bir de tatlı yemeyerek kilo almamış oldum. Şimdi her şeyi yiyebiliyorum, acikcasi çok da hareketli bir yaşamım yok masa başı çalışıyorum kilo almaya başladım bu süreçte. Kendinize kilo aldıran şeyleri bu süreçte bulursanız onları kestiginiz zaman kilo vermek daha kolay. Ben hamileliğim için hep 20-30 kilo alırım kesin diyip gözüm korkuyordu ama süreçler öyle olmuyormuş:) metabolizma hızlanıyor, bulantılar oluyor vs bir şekilde çok kilo almiyosun. Şimdiden sağlığınızı düşünmeniz çok güzel, onceliginiz neyi fazla kaçırıyorum da kilo alıyorum olsun bence. Yediğiniz o fazlalığı hayatınızdan tamamen çıkartmayip azaltsaniz dahi etkisini görürsünüz. Psikolojik olarak da yıpratmamak gerek bebisler sağlıkla gelsinler de kilo bir şekilde verilir 🌸 :)
benimde malesef tatlı sıkıntım var. eşimle akşamları çay koyup ıvırzıvır yemeye bayılırız. ama kestim bayadır yemiyorum . bende masa başı çalışıyorum . aslında biraz hareketli hayata geçsem hallolacak gibi. çalışmaktan eve gelip ev işleriyle ilgilenmekten eşimle vakit geçirmekten kendime vakit ayıramıyorum . ama halledeceğim :) dediğiniz çok doğru kilodan önce benim birazda psikolojimi düzeltmem gerekiyor. her şey dört dörtlük olmadan adım atamıyorum . eşime de diyorum umarım yanlışlıkla olur da süpriz olur yoksa benimm kendimi ruhen ve bedenen hazır hissetmem baya zaman alacak :)

Ben 51 le kaldim suan 32 haftaligm. 67 oldum ben sadece hamilelikte kilo alabiliyorum. Daha oncekide de 50 le kalip 71 le doguma gittim. Yani sende kilo cabuk kilo aliyormuşssun. O yuzden verebilirsen 10 kilo kadar vermen daha iyi olur. Çunku gerçekten bunun şekeri var. Sonrasinda oturup kalkman. Dogumdan sonra bebege iyi bakman için . Kilo fazla olunca zorlanirsn. Hem zatn çalişicaksin bide diyetisyenle kontrole alirsn diye dusunuyorum.

Hayırlısı olsun öncelikle🙏🏻 doğru kilo diye birşey yok bence. Zayıflar daha çok kilo alıyor hatta. Ben 172 boy 62 kg hamile kaldım şuan 39. Haftamda 84 kiloyum. Vücut kitle endeksi yüksek ise daha az kilo alıyor vücut çünkü zaten mevcutta fazla var. Kritik olan gebelik şekerine dikkat etmeniz gerektiği. Eğer istfiranız çok olursa hamilelikten sonrada kilo verirsiniz. Diyetisyene gerek yok çünkü hepsi aynı menüleri veriyor. Sınırlı meyve, şeker. Protein ve sebze ağırlıklı beslenme. Doğal süt yoğurt kuru meyve tüketin. Geç saatte yemeyin yeter. 9 ayda 2 ayrı diyetisyene gittim bunlardan başka birşeysöylemiyorlar. Boşuna para tuzağı
aslında bende tüm diyet listelerine hakimim yaklaşık bir senedir diyetisyene gitme işine son verdim. ezberledim çünkü. ama gebelik konusunda bilgim olmadığı için ne yemem gerektiğini bilmiyorum açıkçası. ne yesem yarar ya da bebeğe zarar verir korkuyorum .

Ben 51 le kaldim suan 32 haftaligm. 67 oldum ben sadece hamilelikte kilo alabiliyorum. Daha oncekide de 50 le kalip 71 le doguma gittim. Yani sende kilo cabuk kilo aliyormuşssun. O yuzden verebilirsen 10 kilo kadar vermen daha iyi olur. Çunku gerçekten bunun şekeri var. Sonrasinda oturup kalkman. Dogumdan sonra bebege iyi bakman için . Kilo fazla olunca zorlanirsn. Hem zatn çalişicaksin bide diyetisyenle kontrole alirsn diye dusunuyorum.
evet zayıf hamile kalanlar zaten zayıfım diyip dikkat etmiyor galiba ya da yanlış bir gözlem de olabilir bu dediğim . bir kaç ay sanırım verebildiğim kadar verip sonra gebelik olursa diyetisyene gideceğim

Ben hamile kaldığımda 65 kiloydum, doğuma yakın neredeyse 90 olmuştum. Bu yüzden de çok zorlandım son zamnalarimda. Özellikle geceleri sürekli sırt ağrısı çektim. O yüzden dikkat etmekte fayda var.
benimde ufacık bir fıtığım var ama gebelikte sıkıntı yaratır kilo almak bana . doktorumda seni zora sokacak bir fıtık değil ama kilo alırsan işler değişebilir demişti

benimde malesef tatlı sıkıntım var. eşimle akşamları çay koyup ıvırzıvır yemeye bayılırız. ama kestim bayadır yemiyorum . bende masa başı çalışıyorum . aslında biraz hareketli hayata geçsem hallolacak gibi. çalışmaktan eve gelip ev işleriyle ilgilenmekten eşimle vakit geçirmekten kendime vakit ayıramıyorum . ama halledeceğim :) dediğiniz çok doğru kilodan önce benim birazda psikolojimi düzeltmem gerekiyor. her şey dört dörtlük olmadan adım atamıyorum . eşime de diyorum umarım yanlışlıkla olur da süpriz olur yoksa benimm kendimi ruhen ve bedenen hazır hissetmem baya zaman alacak :)
O akşam atıştırma olayı bizde de var. Ama ilk 3 ay o kadar zordu ki eşim bir sürü abur cubur yiyordu bir tane bile ağzıma atmiyordum bulantidan. Sanırım bunlar etkili oldu benim bu süreçte az kilo almamda. Tatlıyı kesebilirseniz çok rahat kilo verirsiniz diye düşünüyorum:) bir de kilo vermeyi kafaya takınca verilmiyor bence. Ben de uzun bir süredir 52-53 kilolara düşüp öyle hamilelik planlıyorum demiştim ama yok yani kilo veremedim hep aynı kiloda kaldım sonra da hamilelik oldu ama süreçler korktuğum gibi ilerlemedi, tabii daha 3 ay var umarım böyle devam eder😅 çok fazla takılmayın kilo alınır verilir çok çok yüksek değil kilonuz:)

Ayy gerçekten şu itici sizi yargılayan tipleri sakın takmayın bunlar bitmiyor çünkü ben şu an 33 haftalık hamileyim 55kg ile başladım 10kg aldım sağlıklı anne sağlıklı bebek demek çok güzel düşünmüşsünüz planlı bir gebelik yaşayacaksanız bunu asla ihmal etmeyin. Çünkü geve olduğunuzda nefes darlığı,diyabet,yüksek tansiyon,tiroid vs.bir sürü şikayet yaşanabilir eğer sağlıklı bir şekilde kilo alımı olursa bebeğinizde rahat eder sizde inşallah herşey gönlünüzce ve sağlıklı olur ve Allah dileyen herkese bekletmeden versin inşallah diyelim 🙏🏼
yorumunuz için çok teşekkür ederim. evet yakın arkadaşım zayıftı mesela ama hiç dikkat etmedi ve çok kilo aldı şekeri çıktı ve çok zor bir gebelik geçiriyor. çalışmadığı içinde sürekli yatıyor ama benim öyle bir şansım yok çalışmak istiyorum allah nasip ederse :) amin inşallah allah aratmasın kimseye 🥰

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
Merhaba su an bu durumdayım yani gebeyim pzts nasipse doğumum olacak insallah 39 haftadayim su an 64 kg ile hamile kaldim 75 im su an hic dikkat etmedim desemyalan olur hani şöyle söyleyim kismadim kendimi h8c ama. Hamur tarzi ekmek dışında yemedim cok fazla ekmek tükettim seker ve tansiyon olmasına rağmen ama onun dışında herseyi cok cok yedim bünye meselesi birde psikolojik olduguna inanıyorum ben hani şunu yersem kilo yapar diye.cocugumun gelisimide iyi hani oyle çok kilolu degil normalmdegerler de su an o yüzden esirgeyip diyet yapinca daha kilo alınıyor ikinci cocugumda diyet yapan biri olarak 80 kg ile girdim düşünün yani pekde takilmamak gerekiyor .umarim sizinde gönlünüz de olur herşey

O akşam atıştırma olayı bizde de var. Ama ilk 3 ay o kadar zordu ki eşim bir sürü abur cubur yiyordu bir tane bile ağzıma atmiyordum bulantidan. Sanırım bunlar etkili oldu benim bu süreçte az kilo almamda. Tatlıyı kesebilirseniz çok rahat kilo verirsiniz diye düşünüyorum:) bir de kilo vermeyi kafaya takınca verilmiyor bence. Ben de uzun bir süredir 52-53 kilolara düşüp öyle hamilelik planlıyorum demiştim ama yok yani kilo veremedim hep aynı kiloda kaldım sonra da hamilelik oldu ama süreçler korktuğum gibi ilerlemedi, tabii daha 3 ay var umarım böyle devam eder😅 çok fazla takılmayın kilo alınır verilir çok çok yüksek değil kilonuz:)
umarım sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız bebişinizi 🥰 bu eşler hep böyle galiba . diyetteyim diyorum ya bi tane ısır ne olacak diyor .... boş boş çay içiyorum ... hamilelikte midem bulanırsa iyi olur diyesim geliyor ama oda kötüdür eminim :)

Sağlıklı anne sağlıklı bebek demek.. arkadaş dert etmiş mi bilmiyorum ama ettiyse çok iyi etmiş. Doğmamış Bebeğinin sağlığını düşünmüş 🧿🧿
Ne yani şimdi ben hamile kalırsam bebeğimin sağlığını düşünmemiş mi olucam konuyu ayrı yerlere çekmeyin bence😂
Sağlıksız beslenmek var bı de sağlıklı beslenmek var kimi insan var su bile içer kilo alır kimi insan yer yer kilo almaz bu durum bebeğin sağlığını mi etkilemiş oluyor yani zaten o süreçte sağlıklı besleniyorsun ayrıca çevremde zayıf olupta hamile olunca istemsizce baya kilo alanı da gördüm yani
Benim dert yakındığım konu sağlıksız beslenmek değil ne olursa olsun annelik duygusunu yaşamayi istemek:)

evet zayıf hamile kalanlar zaten zayıfım diyip dikkat etmiyor galiba ya da yanlış bir gözlem de olabilir bu dediğim . bir kaç ay sanırım verebildiğim kadar verip sonra gebelik olursa diyetisyene gideceğim
Evet bunlardan biride benim.😆 Ben normalde kilo alamiyorum hep 51 lerde duruyorum. Boyumda uzun degil 162. Ama yuzum zayif durdugu için biraz daha kilo almak istiyorum. Hamilelikte de hiç dikkat etmiyorum. Aldigim kadar 😆 ama tabikide benim bu yaptigim yanliş yaşimdan itibarende olabilir seker vs olmamasi daha yeni 9 gun once 22 yşima girdim. Ben bide calismiyorum. O yuzdende aliyorum. Dogumdan sonra butun kilolar fusss ucuyor

Merhaba su an bu durumdayım yani gebeyim pzts nasipse doğumum olacak insallah 39 haftadayim su an 64 kg ile hamile kaldim 75 im su an hic dikkat etmedim desemyalan olur hani şöyle söyleyim kismadim kendimi h8c ama. Hamur tarzi ekmek dışında yemedim cok fazla ekmek tükettim seker ve tansiyon olmasına rağmen ama onun dışında herseyi cok cok yedim bünye meselesi birde psikolojik olduguna inanıyorum ben hani şunu yersem kilo yapar diye.cocugumun gelisimide iyi hani oyle çok kilolu degil normalmdegerler de su an o yüzden esirgeyip diyet yapinca daha kilo alınıyor ikinci cocugumda diyet yapan biri olarak 80 kg ile girdim düşünün yani pekde takilmamak gerekiyor .umarim sizinde gönlünüz de olur herşey
aslında benimde istediğim sizin kilonu gibi hamile kalmak 64 olursam gönlüm rahat olur en azından elimden geleni yaptım derim . hamilelik süresincede dikkat etmek zorundayım. yoksa kesin şekerim çıkar benim .

Hamileliginizde alacaginiz max. kiloyla bunu orantilayabilirseniz tabi o zaman da iradesiz olursaniz bilemiyorum.10-12 kilo alirsaniz sorun olmaz.

umarım sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız bebişinizi 🥰 bu eşler hep böyle galiba . diyetteyim diyorum ya bi tane ısır ne olacak diyor .... boş boş çay içiyorum ... hamilelikte midem bulanırsa iyi olur diyesim geliyor ama oda kötüdür eminim :)
Amiin inşallah çok teşekkür ederim 🥰
Aay yok bulanmasin prenses hamilelik olsun insallah, kabus gibi çünkü su bile icemiyor insan:) insanlar nasıl 2.yi 3.yu yapabiliyorlar diye düşündüm uzun bir süre 😅 neyse ki 4. Aydan sonra her şey guzellesti:)kilo vermeyi kafayı takmayın tatlıyı kesin fazla karbonhidrat almayın tamam bence:)

58 59 kilo ile hamile kaldım. Ilk 4 ay 1 kilo aldım. Doğuma 70le girdim boyum 157. Çok güzel geçti hamileliğim. Amma velakin daha az olsaydı başlangıçta kilom çok daha rahat olacağımdan eminim. Bence 60 kiloya filan düşüp o şekilde hamile kalmaya çalışın. Herkesin farklı farklı şikayetleri oluyo. Ilk aylar bulantım olur kilo verebilirim diye düşünmeyin. Ben kıpırdasam öğürüyodum haplara rağmen. Saçma sapan şeyler yiyodum ölmemek için. Ama kilo vermedim.

Ve bir de lohusalık var. Resmen ilk 6 ay pacman gibi ilerledim önüme ne gelse nefessiz kalana dek yedim. Şerbetli tatlı hiç sevmem ama tepside kalan şerbeti kaşıkla yiyesim gelirdi. Çok şükür o ara kilo almadım. Hatta tüm bunlara rağmen vermeye devam ettim. 6 aylık olduğunda bebem 58 59 kiloydum yine. Gerçekten emzirmek kalori yaktırıyo sürekli de çocuk kucakta. Ama veremeyen veremiyor. Yaşamadan süreci yorum yapmak doğru olmaz. Diyetisyen desteğinden hiç ayrılmayın bence.

X