Selülit İçten tedavi ŞART

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

innuma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
98
2
39
Merhabalar değerli hanımlar:)
Öncelikle pozitif ve verimli yani aktif günler dilerim...
Şimdi yazacaklarım Howard Murad ın Selülit Çözümü adlı kitabından derlenmiştir.
Aslında amacım kılcal damarlardı.Yıllardır bir köşede duruyordu kitap.Geçenlerde yahu farklı olarak ne yazmış bu adam dedim ve ilk defa bu selülit olayında ikna oldum.Çok şükür beni çok rahatsız edecek bir problemim yok.Sağlıklı besleniyorum.Egzersiz yapıyorum ama yine de son yıllarda çok hareketsizlikten illaki bu illet oluşuyor.Yok diyen yalan söyler bence:)))
Üstelik öğretmen olduğumdan ayakta çok durmak kaynaklı kılcal damar çatlaklarım ortaya çıkmaya başladı...
Ve kitapta çok açıklayıcı ve bilimsel noktalara değiniyor Howard Murad.Ben size özet geçeceğim
1)

DAMARLARI GÜÇLENDİRMEK/KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRMAK
Bunun için;
Hepimizin bildiği fırçalama tekniği ve yüzeysel krem kullanımı geliyor...Bunu çoğumuz zaten yapıyoruz.Ayrıca kendisi peeling ve vücud scrub ını tavsiye ediyor.(Ben önerdiği 8 haftalık programı da paylaşacağım sizlerle)

2)BAĞDOKU ÜRETİMİNİ DESTEKLEMEK
İşte bu kısım önemli arkadaşlar.İişn içine gıda takviyeleri giriyor.
Glukosamin (Glucosamine)
ve Amino asit (bunun ikisini içeren Muradın bir ürünü varmış ama ayrı ayrı da alınabilir)
B vitaminleri
yani 8B vitamini içeren vitamin kompleksi(iiçinde biyotin de olsun)
Multivitamin(magnezyum,demir,çinko,bakır,manganez,iyot)
Günde 2 adet 1000mg balık yağı(EFA) gıda takviyesi
Lesitin(bunun için soya lesitin granülleri var)
ve kemik sağlığı için kalsiyum gıda takviyesi
ve son olarak Antioksidan takviyesi

3)KOLAJEN VE ELASTİN ÜRETİMİ ARTIRIMI
Amino asitlerin kullanımı

4)SUYU HÜCRELERE ÇEKMEK

5)HÜCRE ZARINI ONARMAK
6)ATIK SUYU AZALTMAK
7)SERBEST RADİKAL HASARINA ENGEL OLMAK
8)ENFLAMASYONU AZALTMAK

Son 5 maddenin açılımı o bahsettiğim gıda takviyelerini ve selülite iyi gelen gıdaları tüketmek...Ayrıca egzersiz ve suya da bolca yer vermek...

Şimdi gelelim sonuca...Zaten bir çogumuz egzersiz yapıyoruz,fırçalama ve krem ,yağ vs uyguluyoruz.Bol meyve sebze ve yeşil çay& su da var...Gıda takviyelerini de almalı ki komple bir sonuç olsun...

Ve ben bir eczaneye gidip ne şekilde bu gıda takviyelerini edinebileceğimi öğreneceğim.Benim amacım kılcal damarlar.Kitapta bu gıda takviyeleriyle bir kadının dışardan uygulattığı kılcal damar tedavisini sonlandırdığı ve bu takviyelerle kılcal damarlarının kaybolduğu yazıyor...Zaten tedavi olacaktım ama önce bunları denemek istiyorum...Bu gecelik bu kadar yarın da sizlere programı yazarım...Sevgiyle kalınız

Son düzenleme:
Yazdiginiz bu yazi cok bilgilendirici
Ben günde 2 lt su iciyorum ünlü kremlerden birinide kullanmisligim oldu üstelik düzenli olarak sporda yapan biriyim.Yinede selülitten kurtulmak cok zor hic basit degil azalma var ama yok olmasi icin cok daha fazla spor yapmak gerektigini düsünüyorum ..Vitamin takviyeside aliyorum ayrica..
Mucizevi bir yol yok gibi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…