İcra Takibi için kağıt gelmiş.

bence tuketici hakem kurulu heyetinde gidin siz ev almamışsınız belki onlar size yardımcı olurlar sakın onlara inanmayın siz kanunları bilen hakem kurlu heyetine gidin fikir alın sizi yönlendirsinler

Gittik canım arada para mevzusu olduğu için 5bin fazla mebla diye savcılığa yönlendirdi. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısına ifade verdik ama. Sonuç ne bilmiyoruz ki acaba ne yapmalıyız. Tekrar başvurmak birşey yapmak gerekir mi ?

Kızlar bugün avukata gittik ama hafta sonu olduğu için ulaşamadık bürosunda değildi görüşemedik pazartesiye kaldı.

Bu arada gelen kağıtta x hukuk bürosu tarafından gönderilen icra ihtarnameymis. Üç gün içinde ödeme yapın bizimle iletişime geçin filan yazıyor 13 ekimde gönderilmiş elimize dün geçti ama. Aradım x hukuk bürosunu ihtarname çekmişsiniz dedim. Yürürlüğe koydunuz mu filan sordum. Hayır koymadık dediler neden dedim. O emlakçı dosyası götürmüş hukuk bürosuna vermiş ama teminat vermedi bize yani para diyo ondan işleme koymadık dedi. Ama siz devamlı mesaj atıp duruyorsunuz madem bu ciddi birşey neden ikr aydır senedi icraya vermediniz dedim. Ben paramı almadım onlardan işlemde yapmıyorum filan dedi. Ben ne yapabilirim öyleyse dedim ışte gidin şikayet edin dava açın. Uzun sürer ama dedi en iyisi anlaşma yoluna gidin dedi. Anlaşma yapamıyoruz biz hizmet almadık ki para ödeyelim dedim gidin senedi isteyin o zaman diyor. E sizce istemedik mi yani istedik filan dedim. O zaman dava açın ama uzun sürer filan dedi. Sürsün dedim biz elimizden geleni yapacagiz avukatla görüşeceğiz dedim peki tamam dedi öylece kapattık.

Benim anlamadığım madem öyle verin senedi icraya niye vermiyorsunuz yani. Amaç vermek değil ne koparsam kâr mantığı. Off
Yani
dün aksamda söyledim
bence hukuk burosundakide yalan söylüyor. Madem ücreti almadılar ve takibi baslatmaycaklar ne diye mesajlarla telefonlarla taciz ediyorlar sizi
Manyak hepsi

Gittik canım arada para mevzusu olduğu için 5bin fazla mebla diye savcılığa yönlendirdi. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısına ifade verdik ama. Sonuç ne bilmiyoruz ki acaba ne yapmalıyız. Tekrar başvurmak birşey yapmak gerekir mi ?
Tekrar aynı sey için yeni bir başvuru yapamazsiniz mevcut sikayetle ilgili bilgi alın gidin sorun

Yani
dün aksamda söyledim
bence hukuk burosundakide yalan söylüyor. Madem ücreti almadılar ve takibi baslatmaycaklar ne diye mesajlarla telefonlarla taciz ediyorlar sizi
Manyak hepsi
Yani ama ışte dedim ki icraya versin neden vermiyor. Anlaşma yoluna gidip iki bin alana kadar versin icraya madem 5bin alsın. Beni ilgilendirmez onlar bana para verirse ben icraya veririm vermiyorlar parami bende yürürlüğe koymadım dedi. Bir de bana menfi tespit davası açamazsiniz siz zaten hizmet almadığınızi söylüyorsunuz dedi ama tam anlamadım saçma sapan konuştu.

Yani ama ışte dedim ki icraya versin neden vermiyor. Anlaşma yoluna gidip iki bin alana kadar versin icraya madem 5bin alsın. Beni ilgilendirmez onlar bana para verirse ben icraya veririm vermiyorlar parami bende yürürlüğe koymadım dedi. Bir de bana menfi tespit davası açamazsiniz siz zaten hizmet almadığınızi söylüyorsunuz dedi ama tam anlamadım saçma sapan konuştu.
Bence o büro hayalet büro
adı üstünde tespit davası ve siz resmen borclusunuz

Tekrar aynı sey için yeni bir başvuru yapamazsiniz mevcut sikayetle ilgili bilgi alın gidin sorun

Avukatla bi görüşebilseydik iyi olcakti keşifteyim ben dedi ben sizi arıcam uzaktayim dedi.Aramadı da bi avukatı daha aradık faxlayin dedi kağıtları ben büroda değilim dedi. Velhasil ki pazartesiye kaldı işte. O zaman öyle yapalım tekrar gidip bi savcılığa konuşalım dosyayla ilgili.

Avukatla bi görüşebilseydik iyi olcakti keşifteyim ben dedi ben sizi arıcam uzaktayim dedi.Aramadı da bi avukatı daha aradık faxlayin dedi kağıtları ben büroda değilim dedi. Velhasil ki pazartesiye kaldı işte. O zaman öyle yapalım tekrar gidip bi savcılığa konuşalım dosyayla ilgili.
Bu arada şahsen ben söyle düşünüyorum : o hukuk Bürosu emlakçıyla is birliği yapıyor. Davadan sizi vazgeçtirmek için yargı süresi uzun sürüyor diyor, 2000-3000 tl verin anlasin diyor. Neden takibi baslatmadiniz dediğinizde ödeme yapılmadı diyorlar, ama bi yandan sizi ode diye taciz ediyorlar.hiç dermi takibi başlatmak menfaatimzde değil diye uyanık.
herseye bir bahane buluyorlar farkindysaniz
dediğim gibi ikisi beraber bu işte ve para kopartmak istiyorlar.

Bu arada şahsen ben söyle düşünüyorum : o hukuk Bürosu emlakçıyla is birliği yapıyor. Davadan sizi vazgeçtirmek için yargı süresi uzun sürüyor diyor, 2000-3000 tl verin anlasin diyor. Neden takibi baslatmadiniz dediğinizde ödeme yapılmadı diyorlar, ama bi yandan sizi ode diye taciz ediyorlar.hiç dermi takibi başlatmak menfaatimzde değil diye uyanık.
herseye bir bahane buluyorlar farkindysaniz
dediğim gibi ikisi beraber bu işte ve para kopartmak istiyorlar.
evet farkındayim canım bi de su çok garibime gitti hukuk bürosunu aradım babamın adını verdim hemen tanıdı x emlakçılık için mi dedi bizden başka dava yok mu ki hemen bizi hatırladı isim verince. Bi de aradığım kişi hep bi başkasına verip konuşturuyo o size dönecek diyip duruyor. Bunda da bi gariplik yok mu

evet farkındayim canım bi de su çok garibime gitti hukuk bürosunu aradım babamın adını verdim hemen tanıdı x emlakçılık için mi dedi bizden başka dava yok mu ki hemen bizi hatırladı isim verince. Bi de aradığım kişi hep bi başkasına verip konuşturuyo o size dönecek diyip duruyor. Bunda da bi gariplik yok mu
Olabilir
bu büroyu gözüm tutmadı zaten
nasıl bir yerdi
Dışardan hukuk Bürosu olduğu anlasiliyormuydu

Tamam canım .
Babamda avukatınyanına gidiyor işi bitmiş gel demiş. O gitsin de olmadı bende arar telefonla konuşurum evrakları getir demiş.

Babam gitti avukatın yanına beni aradılar konuştum bende avukatla.Dediği şu eğer sözleşmede senetten bahsediliyorsa işimiz kolay dedi.Ama eğer yazmıyorsa ben ev karsılıgında almadım bu senedi bana baska borcu var diyebilir filan dedi.Müteahhidin ifadesi bişeye yaramaz bu senet işi çok güçlü dedi ama hala cevaplarımı alamadım nedense :S . Yüyüze konusmak istiyorum.Bu arada sözlesmeyi babam karakola vermiş.Evde fotokopisi veya aslı var mı ona bakıcak eve dönünce.Babamın adına dava filan acılmıs mı ona baktım da "Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava kaydı bulunamamıştır." yazıyor .
Ya benim kafam allak bullak oldu napıcaz biz simdi senedin icraya verilmesini mi beklicez.artık kafam almıyor ya.

İzmirde olsanız yardımcı olurdum açıkcası arar kendim konuşurdum bir de karşı taraf vekili ile. Avukatın dediği gibi senet güçlü bir delildir ama aksi ispat edilebilir, bunu da iyi bir ceza avukatı halleder. Araştırmacı bir avukat. Karşı taraf bunu size yapmamıştır sadece. Eğer meslektaşımın söylediği gibi bir ibare yazılmışsa TC kimlik numaralarından aratarak, adliyede haklarında açılmış davaların bakılmasını isteyin bence.

İzmirde olsanız yardımcı olurdum açıkcası arar kendim konuşurdum bir de karşı taraf vekili ile. Avukatın dediği gibi senet güçlü bir delildir ama aksi ispat edilebilir, bunu da iyi bir ceza avukatı halleder. Araştırmacı bir avukat. Karşı taraf bunu size yapmamıştır sadece. Eğer meslektaşımın söylediği gibi bir ibare yazılmışsa TC kimlik numaralarından aratarak, adliyede haklarında açılmış davaların bakılmasını isteyin bence.

aynen sadece bize değil çünkü şikayet var sitesinde haklarında yazılan şikayetlerde var.Babamın adına baktım devlet sifresiyle adına acılan dava fln yok.Karsı tarafın tc sini filan bilemeyiz ki.ya ksurua bakmayın kafam karman çorman oldu hiçirşey anlayamıyorum salak gibi oldum.

X