İcra Takibi için kağıt gelmiş.

o yuzden acaba bizim müteahhitten aldıgımız daireyi iste sattık onlara ama komisyonu odemiyorlar diye bişe cıkartabilirler mi? gerci emlakcı müteahhitten ev aldıgımızı bilmiyor.

O yüzden önce fiyat konusunda anlasacaktiniz sonra sözleşmeyi yapıp senedi imzalaaycaktinz
komisyon anlaşması geçerlilik şartlarını bilmiyorum ama bu durum çok aleyhinizde belki sözleşme geçersiz sayılır belirlilik yok diye.

aynen öyle aslında canım hatta ve hatta bakalım ev elinde duruyor mu diye bile beklememiz gerekirdi cunku sadece bi emlakcıya da vermemis evi biz gezerken baskalarıda gelip bakıyordu.da iş işten geçti işte.

o yuzden acaba bizim müteahhitten aldıgımız daireyi iste sattık onlara ama komisyonu odemiyorlar diye bişe cıkartabilirler mi? gerci emlakcı müteahhitten ev aldıgımızı bilmiyor.

Müteahhit aldığınız daire için satış yetkisivermemiski onlara
1 ci kattaki için vermiş
benmi yanlış anladim

Dedigim gibi bir avukat tutun işiniz hallolur allahın izniyle
diğer daireyi sıkıntı etmeyin sözleşme ihlali var ortada. Ayrıca sizin sozlesmeden donmenizin ispat yuku onlarda olmasi lazim

bende öyle düşünüyorum eşimde öyle çünü şimdiye kadar on kere dava acarlardı.öyle mesaj atıp aramayla bitmezdi iş.peşine düşerlerdi heralde.

aynen öyle aslında canım hatta ve hatta bakalım ev elinde duruyor mu diye bile beklememiz gerekirdi cunku sadece bi emlakcıya da vermemis evi biz gezerken baskalarıda gelip bakıyordu.da iş işten geçti işte.
Çok aceleci davranmissniz ve emlakcı bundan kötü niyetli olarak faydalanmis

bende öyle düşünüyorum eşimde öyle çünü şimdiye kadar on kere dava acarlardı.öyle mesaj atıp aramayla bitmezdi iş.peşine düşerlerdi heralde.
Direkt takibi baslatirlardi. Neden baslatmadilar çünkü haksız olduklarını biliolar. Kiclarinda kocaman bi pok var
ne kopartsak kardir mantığı var onlarda simdi

Çok aceleci davranmissniz ve emlakcı bundan kötü niyetli olarak faydalanmis

evet aceleci davrandık ki ben dedim baskada gezelim biz ama bizimkiler bayadır ev bakıyorlardı alıp cıkalım gezdikce baktıkca uzuyor dediler bu iş öylece atlamıs olduk bi kac konum daha var evle ilgisi bi türlü nasip olmadı 2yıldır ev bakıyorlardı.benim için alacaklardı.nasip böyleymiş.

Direkt takibi baslatirlardi. Neden baslatmadilar çünkü haksız olduklarını biliolar. Kiclarinda kocaman bi pok var
ne kopartsak kardir mantığı var onlarda simdi

aynen ne kopartsak kar mantıgı var cunku hukuk burosundan arayıp esimi getirin bin iki bin lira anlasalım konu kapatsın bile dediler.haksız olmasalar bin iki bin alıp işi kapatır mı diğer yanda 5bin tl lik senet var cunku.

evet aceleci davrandık ki ben dedim baskada gezelim biz ama bizimkiler bayadır ev bakıyorlardı alıp cıkalım gezdikce baktıkca uzuyor dediler bu iş öylece atlamıs olduk bi kac konum daha var evle ilgisi bi türlü nasip olmadı 2yıldır ev bakıyorlardı.benim için alacaklardı.nasip böyleymiş.
O hukuk burosunuda arastirin. Hayalet hukuk büroları çoğaldı bu aralar
benim avea hattın yok bi ara bi hukuk Bürosu hergün telefon açıyordu avea faturalı hattının borcu var en kisa zamanda odemezseniz hukuki işlemleri baslatacaz diye.
netten araştırdım website falan herseyleri var
sonra telefon açtım onlara sesim çok ince ergen zannettiler herhalde öde diye sikistiriyorlar sonra dedim hukuk okuyorum adresi verin geliyorum tarif edin. Israrla bana hesap No veriyorlar. Bende ısrarla açık Adres istedim bi yandanda tehdit ettim kivirmaya başladılar baktilarki kurtaramiyolar cenemden suratima kapattılar bi dahada telefonlarima bakmadılar
Ne aradılar ne sordular

aynen ne kopartsak kar mantıgı var cunku hukuk burosundan arayıp esimi getirin bin iki bin lira anlasalım konu kapatsın bile dediler.haksız olmasalar bin iki bin alıp işi kapatır mı diğer yanda 5bin tl lik senet var cunku.

Dedigim gibi omlarida bir arastirin ruhsatlarina falan bakın gerekirse suç duyurusunda bulunun

O hukuk burosunuda arastirin. Hayalet hukuk büroları çoğaldı bu aralar
benim avea hattın yok bi ara bi hukuk Bürosu hergün telefon açıyordu avea faturalı hattının borcu var en kisa zamanda odemezseniz hukuki işlemleri baslatacaz diye.
netten araştırdım website falan herseyleri var
sonra telefon açtım onlara sesim çok ince ergen zannettiler herhalde öde diye sikistiriyorlar sonra dedim hukuk okuyorum adresi verin geliyorum tarif edin. Israrla bana hesap No veriyorlar. Bende ısrarla açık Adres istedim bi yandanda tehdit ettim kivirmaya başladılar baktilarki kurtaramiyolar cenemden suratima kapattılar bi dahada telefonlarima bakmadılar
Ne aradılar ne sordular
bende baktım netten siteleri filan var ama ne bilim dediğin gibi yapalım bide oraya gidelim.yarın avukata gidip ordan da oraya gecebiliriz insallah
cok tesekkür ederim ilgilendiğin için sağol.hayırlı geceler

Kızlar eşim şimdi diyor ki onlar senedi icraya veremezler.Geçen beni aradılar hukuk bürosunda gelin anlaşalım bin iki bin lira verin kapatalım demişler :S (Babamla birlikte eşim herşeye koştu da ifadede filan.)
Off iyice kafam karıştı şimdi gidip hukuk bürosuna konuşalım mı yoksa hiç muhattap olmayıp avukata mı gidelim.

İcra Dairesi Müdürlüğü postacı marifetiyle mühürlü tebligat yollar. Üzerinde borç tutarı icra dosyası numarası yazar.

Zaten bir şey yapamazlar da senet ellerinde ya bunu bir şekilde almak ya da hukuki süreç neyse yapalım mı başımız daha sonra ağrımasın diyoruz.Haksız mıyız?
Başınız ağrımaz. Karakola ve Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurunuz hakkında bilgi talep edin. Şikayet dosyanıza ogelen kağıdı da ekletin. Ama ilk önce bir avukat ile mutlaka görüşün hatta paraya kıyıp dava açın

Bu emlakci ile müteahhit birlikte mi calisiyor? Emlakcinin 5bini verdiğim dediği müteahhit ve arayip konustugu muteahhit sizin ki değil mi?

Sözleşmede su daire diye yaziyor muydu.
Sanırım organize dolandırıcı çetesi. Polise gitmişler. Cumhuriyet Savcısı teknik takip emri vermiş de olabilir. Çeteyi göçertmek için teknik takip yapılıyor olabilir.

bence tuketici hakem kurulu heyetinde gidin siz ev almamışsınız belki onlar size yardımcı olurlar sakın onlara inanmayın siz kanunları bilen hakem kurlu heyetine gidin fikir alın sizi yönlendirsinler

Kızlar bugün avukata gittik ama hafta sonu olduğu için ulaşamadık bürosunda değildi görüşemedik pazartesiye kaldı.

Bu arada gelen kağıtta x hukuk bürosu tarafından gönderilen icra ihtarnameymis. Üç gün içinde ödeme yapın bizimle iletişime geçin filan yazıyor 13 ekimde gönderilmiş elimize dün geçti ama. Aradım x hukuk bürosunu ihtarname çekmişsiniz dedim. Yürürlüğe koydunuz mu filan sordum. Hayır koymadık dediler neden dedim. O emlakçı dosyası götürmüş hukuk bürosuna vermiş ama teminat vermedi bize yani para diyo ondan işleme koymadık dedi. Ama siz devamlı mesaj atıp duruyorsunuz madem bu ciddi birşey neden ikr aydır senedi icraya vermediniz dedim. Ben paramı almadım onlardan işlemde yapmıyorum filan dedi. Ben ne yapabilirim öyleyse dedim ışte gidin şikayet edin dava açın. Uzun sürer ama dedi en iyisi anlaşma yoluna gidin dedi. Anlaşma yapamıyoruz biz hizmet almadık ki para ödeyelim dedim gidin senedi isteyin o zaman diyor. E sizce istemedik mi yani istedik filan dedim. O zaman dava açın ama uzun sürer filan dedi. Sürsün dedim biz elimizden geleni yapacagiz avukatla görüşeceğiz dedim peki tamam dedi öylece kapattık.

Benim anlamadığım madem öyle verin senedi icraya niye vermiyorsunuz yani. Amaç vermek değil ne koparsam kâr mantığı. Off

X