İcra Takibi için kağıt gelmiş.

ne için canım emlakçıyla mı evet imzaladık ama orda vazgeçen taraf komisyon öder yazıyordu.vazgeçen olmadı ki müteahhit evi bizden önce baskasına satmak için sözlesmis ve emlakcıya bunu soyleyince baska ev bakalım ozaman dedi.kabul etmedik.yalnız bizim müteahhitten daha sonra ev aldıgımızı bilmiyor emlakcı.
Bu emlakci ile müteahhit birlikte mi calisiyor? Emlakcinin 5bini verdiğim dediği müteahhit ve arayip konustugu muteahhit sizin ki değil mi?

Sözleşmede su daire diye yaziyor muydu.

Bence olmaz çünkü siz zaten zarara ugramissiniz onlar sözleşmeye aykırı davranmislar borçlarını size karşı ifa edememisler
Sözleşmede hangi daire olduğu ozellikleriyle beraber belirtilmismiydi

canım hatırladıgım kadarıyla sözlesme dairenin hangisi oldugu belirtilmemisti ama sokak filan yazıyordu. hangi müteahhidin yapımı oldugu filan.Sözlesme komisyon sözlesmesi gibi birseydi.Vazgecen taraf öder komisyonu tarzı birşeydi

Bu emlakci ile müteahhit birlikte mi calisiyor? Emlakcinin 5bini verdiğim dediği müteahhit ve arayip konustugu muteahhit sizin ki değil mi?

Sözleşmede su daire diye yaziyor muydu.

Evet canım aynı müteahhit.Müteahhit binanın kalan dairelerini birkac emlakcıya vermis müsteri bulunsun diye aynı zamanda da kendi satıyor yani hangisi hızlı cıkarsa diyeyim.Müteahhit hatta ozaman bize kızdı oraya kocaman numaramı yazmısım neden sahibinnden almazsınız da emlakcıya yapısırsınız filan diye ama tabi neden kendi neden emlakcıya vermis muamma sorunca hızlı satılsın diye dedi.Bu araada müteahhit bize ifade verirken filan cok yardımcı oldu geldi ilgilendi filan ama ne biliyim insan oglu sonucta :S

Siz bana şunu söyleyin sadece, onlarin apartmandaki herhangi bir daire üzerinde satış hakları var miydi. Ya da sizin imzaladığıniz sözleşmede hangi kat olduğu belirtiliyor muydu. İkisi ayrı sorular. Tek tek cevap verin lütfen

canım hatırladıgım kadarıyla sözlesme dairenin hangisi oldugu belirtilmemisti ama sokak filan yazıyordu. hangi müteahhidin yapımı oldugu filan.Sözlesme komisyon sözlesmesi gibi birseydi.Vazgecen taraf öder komisyonu tarzı birşeydi
O zaman siz satış vaadi sözleşmesi yapmamissiniz sadece komisyon anlaşması.

Siz bana şunu söyleyin sadece, onlarin apartmandaki herhangi bir daire üzerinde satış hakları var miydi. Ya da sizin imzaladığıniz sözleşmede hangi kat olduğu belirtiliyor muydu. İkisi ayrı sorular. Tek tek cevap verin lütfen

müteahhitin söylemesine göre 1.katın satısını vermis emlakcıya bizim aldıgımız 6.katın izni yok emlakcıda cünkü müteahhit onuda baskasına satacakken adama kredi cıkmamıs ve tekrardan emlakcıya satıs izni vermemis 1.katta emlakcının numarası yazarken bizim aldıgımız kattakinde müteahhitin numarası yazıyordu.Hatta emlakcıya baska varmı bu binada deyince elimizde bu binada bu var bi tek demişti.

bizim imzaladıgımız sözlesmede hatırladıgm kadarıyla sadece sokak ve bina numarası yazıyordu.

Anlattığıniz kadarıyla durum biraz karışık. Müteahhit onlara satış hakkı tanıdı da mi komisyonculuk yapıyorlar. Pek çok ayrıntı var. Ve anlatmakla netlesmiyor. Siz en iyisi güvenilir bir avukata belgelerle gidin, burdan konuşmakla çözülecek gibi değil. Belgeyi görmeden ne olduğnu tanımlamak dahi çok zor.

müteahhitin söylemesine göre 1.katın satısını vermis emlakcıya bizim aldıgımız 6.katın izni yok emlakcıda cünkü müteahhit onuda baskasına satacakken adama kredi cıkmamıs ve tekrardan emlakcıya satıs izni vermemis 1.katta emlakcının numarası yazarken bizim aldıgımız kattakinde müteahhitin numarası yazıyordu.Hatta emlakcıya baska varmı bu binada deyince elimizde bu binada bu var demişti.

bizim imzaladıgımız sözlesmede hatırladıgm kadarıyla sadece sokak ve bina numarası yazıyordu.

Sizin aldığınız daire zaten sözleşme kapsamında değil ama siz neden sözleşmede hangi daire olduğunu belirtmedinizki birazcık genel olmuş yani, adamlar o binadan herhangi bir daire için sözleşme imzalamissniz gibi yapmislar

Anlattığıniz kadarıyla durum biraz karışık. Müteahhit onlara satış hakkı tanıdı da mi komisyonculuk yapıyorlar. Pek çok ayrıntı var. Ve anlatmakla netlesmiyor. Siz en iyisi güvenilir bir avukata belgelerle gidin, burdan konuşmakla çözülecek gibi değil. Belgeyi görmeden ne olduğnu tanımlamak dahi çok zor.

evet müteahhit ilk basta iki daire içinde satıs hakkı tanımış daha sonra 6.katı baskası alacakmıs adama kredi cıkmayınca kalmıs oylece.bir daha o kata izin vermemis kendi numarasını asmıs ama 1.katta emlakcının numarası vardı.

Sizin aldığınız daire zaten sözleşme kapsamında değil ama siz neden sözleşmede hangi daire olduğunu belirtmedinizki birazcık genel olmuş yani, adamlar o binadan herhangi bir daire için sözleşme imzalamissniz gibi yapmislar

işte bende onu diyorum aynen öyle oldu ucu acık gibi sözlesmenin sank o binadan herhangi bi daireymis gibi oda neden oldu söyle diyim karsılıklı iki daire vardı 1.katta müteahhit hangisini uyguna verirse onu alacaktık ondan öyle oldu.gerci müteahhit beni kimse aramadı arasa ben o ev satıs asamasnda derdim üste kata 6.kata yonlendirirdim dedi.

o yuzden acaba bizim müteahhitten aldıgımız daireyi iste sattık onlara ama komisyonu odemiyorlar diye bişe cıkartabilirler mi

işte bende onu diyorum aynen öyle oldu ucu acık gibi sözlesmenin sank o binadan herhangi bi daireymis gibi oda neden oldu söyle diyim karsılıklı iki daire vardı 1.katta müteahhit hangisini uyguna verirse onu alacaktık ondan öyle oldu.gerci müteahhit beni kimse aramadı arasa ben o ev satıs asamasnda derdim üste kata 6.kata yonlendirirdim dedi.
O yüzden önce fiyat konusunda anlasacaktiniz sonra sözleşmeyi yapıp senedi imzalaaycaktinz
komisyon anlaşması geçerlilik şartlarını bilmiyorum ama bu durum çok aleyhinizde belki sözleşme geçersiz sayılır belirlilik yok diye.

X