İcra Takibi için kağıt gelmiş.

Bence hiç korkmayın bişey yapamazlar göz korkutmaca.icra micra kalmadı artık kolaymı okadar. Bana kaç tane geldi o kağıtlardan hiç biride bişey yapamadı. Gerçi benimkiler küçük meblalardı;)

Zaten bir şey yapamazlar da senet ellerinde ya bunu bir şekilde almak ya da hukuki süreç neyse yapalım mı başımız daha sonra ağrımasın diyoruz.Haksız mıyız?

Ben şahsen icraya verilmesini beklerdim hatta aradiklarindada vakit kaybetmeyin takibi başlatın derdim.takip basladigindada icraya itiraz edersiniz
ne kazikci insanlar var ya
icraya verecekleri yok sadece sizden para kopartmaya çalışıyorlar

aynen öyle yapmaya çalışıyorlar ama sert kayaya tosladılar.Benim kafamı karıştıran onlar işlem yapmasını beklesek yoksa onlar bir şey yapmadan biz senedi almak için uğraşsak mı gerçi biz suç duyurusunda bulunduk müteahhidin şahitliği de var elimizde.Menfi tespit davası açmak istiyoruz ama onlar icraya vermeden açabiliriz miyiz ? bilmiyoruz yarın avukatla görüşmeye gideceğiz gerek görürse o hukuk bürosuna da gideriz heralde.

Şerfsz yüzsz dolandırıcılar ya.. kaptırmayın avukata danısın. Bunlar kendi hayatlarıyla oynuyolar ya gergin ülkenin insanı dayanamıo bazen.. allah korusun.

Kagitta ne yaziyor acaba? İcra takibi kagidi eğer icra mudurlugunden geldiyse is başka, avukat bir belge yolladiysa is başka. Herhangi bir Avukat hakkinizda icra takibi baslatamaz. İcra dairesi yollar bu kagitlari

Evet borçlu olmadiginiza dair menfi tespit davası açabilirsiniz.

Kagitta ne yaziyor acaba? İcra takibi kagidi eğer icra mudurlugunden geldiyse is başka, avukat bir belge yolladiysa is başka. Herhangi bir Avukat hakkinizda icra takibi baslatamaz. İcra dairesi yollar bu kagitlari

canım bana değil annemlere gelmiş kağıt görmedim ama babamın demesine göre hukuk bürosunun yolladığı bir şey attıkları mesajlarla aynı şeyler yazıyormuş.Yarın gidince bakacağım icra müdürlüğünden mi gelmiş diye ama babam hukuk bürosunun adı yazıyor dedi.Eğer yanlış anlamadıysam.

Icradan gelmissese 7 günlük itiraz süresini kacirmayin

Icradan gelmissese 7 günlük itiraz süresini kacirmayin

canım tekrar aradım babamı şimdi.Gelen yer olarak x hukuk bürosu yazıyor dedi.3 gün içinde borcunuzu ödeyin bizimle irtibata geçin filan yazmışlar ve kağıt 13 ekimde gelmiş. icra müdürlüğünden değil yani.

O zaman sıkıntı yok.
ya takibi baslatmalarini beklersiniz yada borçlu olmadığınıza dair menfi tespit davası acarsiniz takip başlamadan once

Bir şey cikmaz ya bunlardan, 3 gün içinde odeyinmis. O kagidi yazana kadar icraya gitseymis madem o kadar hakli. Hic takmayin kafaniza.

O zaman sıkıntı yok.
ya takibi baslatmalarini beklersiniz yada borçlu olmadığınıza dair menfi tespit davası acarsiniz takip başlamadan once
yarın gidip bi avukatla görüşelim ona göre dava filan acılacaksa acılacak artık cok sıktı devamlı ordan arayıp cocuk tehdit eder gibi ödeyn öyle yapın böyle yapın devamlı mesajlar onlara duruu anlatıyoruz böyle böyle diye aa öyle mi hmm diyolar iki gün sonra aynı mesaj tekrar geliyor. Şeytan diyor aç aynı zamanda evi iki kişiye satmaktan dava uğraşsın dursunlar.Zaten savcılığa dolandırıcılık için de ifade verdi babamlar.

Bir şey cikmaz ya bunlardan, 3 gün içinde odeyinmis. O kagidi yazana kadar icraya gitseymis madem o kadar hakli. Hic takmayin kafaniza.

takmıyoruz da artık gına geldi.Resmen taciz bu ya olmadık anda arayıp mesaj atıp duruyorlar.Yarın bi olsun avukatla görüşüp artık başka ne gibi dava açılıyor öğrenelim.Açalım kurtulalım.Devamlı mesaj atıp duruyorlar.

bir de arkadaşlar bişi sormak istiyorum şimdi emlakçı bize 1.katı 142 bin demişti sonra göre yanımızda müteahhidi aradı filan 140 düştü.hani dedim ya biz eve bakmaya gittik müteahhitle karsılastık.Sorduk filn evi değerini ıvırı zıvırı sonra ailem müteahhitle anlaşıp 6.kattaki evi 140bine aldılar acaba bu sorun olur mu aynı binadan 1.kat yerine 6.katı almıs oldular.Bu sorun olur mu arastırılsa babamın üzerine ev var vazgectiler bizden almaktan filan diye.Ama biz müteahhit 1.katı baskasına satıyorum ben dedi alcaksanız 6.kat var ve 140 bin dedi daha cazip gelince aldık evi.

Haklisiniz menfi tespit davasi acabilirsiniz hatta siz kazanirsaniz tazminat oderler kotu niyetli olmalarından dolayı diye biliyorum

Konu sahibesi içini ferah tut. Bu durumdan hiçbirşey çıkmaz, ben ne yazarsam yazayım tam yardımcı olamam burdan size. Güvenilir bir avukatla görüşmeniz yeterli.

Anlaşma imzalamsmiydiniz
satış vaadi sozlesmesi

Anlaşma imzalamsmiydiniz
satış vaadi sozlesmesi
ne için canım emlakçıyla mı evet imzaladık ama orda vazgeçen taraf komisyon öder yazıyordu.vazgeçen olmadı ki müteahhit evi bizden önce baskasına satmak için sözlesmis ve emlakcıya bunu soyleyince baska ev bakalım ozaman dedi.kabul etmedik.yalnız bizim müteahhitten daha sonra ev aldıgımızı bilmiyor emlakcı.

Haklisiniz menfi tespit davasi acabilirsiniz hatta siz kazanirsaniz tazminat oderler kotu niyetli olmalarından dolayı diye biliyorum
Konu sahibesi içini ferah tut. Bu durumdan hiçbirşey çıkmaz, ben ne yazarsam yazayım tam yardımcı olamam burdan size. Güvenilir bir avukatla görüşmeniz yeterli.

Acaba bu bizim için sorun olur mu peki ?

Anladım
Iyi bir avukat tutun ve içiniz rahat olsun çözülmeyecek birsey degil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…