İcra Takibi için kağıt gelmiş.

Müteahhitin de bu işte parmağı olabilir mi tamam size yardımcı olayım diyebilir ama ellerinde senetleri var nasılsa ödemek zorundalar diye düşünebilirde,hem size oh olsun benim numaram varken neden emlakçıyı aradınız diyor insanlar ev almak için emlakçılara başvuruyor o zaman kendisi aranacaksa neden bir sürü emlakçıya vermiş evi madem evi satılmış o zaman evini verdiği emlakçıları arayıp ben o evi sattım siz ilanları kaldırın demesi lazımdı,siz yinede avukata danışın.

Hayır yani biz hizmet alsak ve sözleşmeden caysak komisyonu ödememiz gerektiğini biliyoruz ama vazgeçen biz değiliz ki müteahhit evi başkasına satmış.Ayrıca müteahhit ben her şekilde yardımcı olurum dedi ve ifade vermeye geldi imzaladı filan.
Bunun bize yararı olmaz mı acaba onlar dava açmadı ama biz yine de suç duyurusund bulunup ifade verdik savcılığa.

Canım geçen sene önümdeki araç ani fren yapınca arkadan vurdum. Neyse indik baktık benim ön tampon adamın arka tampon kırılmış, sigorta halleder dedik, tespit raporu tuttuk gittik.
Aradan 3 ay geçti beni X araç kiralama arıyor. Neymiş çarptığım araç kiralıkmış. Tampon için serviste 1 hafta (!) yatmış, o parayı benden tahsil edeceklerini aksi halde mahkemeye vereceklerini söylediler.
Dedim kardeş sizin kafanız mı güzel? Aracınızın kaskosu bunu da karşılar zaten, benim ödemem gereken bir durum varsa bana haber verecektiniz o zaman benim servisim 2 saatte takardı tamponu, adam mı kazıklıyorsunuz diye çemkirdim.
Mahkemede görüşürüz diye kapattılar. Tabi devamlı mesaj, arama taciz gırla gitti. En son avukatımla görüşün dedim ses kesildi. Bak 1 sene oldu ne mahkeme var ne başka bir şey.
Moda oldu mahkemeyle tehdit edip para tırtıklamak.

Biz de en iyisi öyle yapalım o zaman canım.Babam belediyede çalışıyor tanıdığı avukatlara bi soralım.Açıkcası babam ifade verdikten sonra pek sallamadı ben çok dedim onlar gibi aratalım devamlı diye ama. Şimdi de sinirli gidip dağıtacağım diyip duruyor.Eşimde haklıyken haksız duruma düşersin diyor yarın bende onunla bi gidiyim en iyisi. Biraz önce sizin dediğinz gibi para tırtıklama moda oldu diye bu ayzı okudum nette de :S

Suç duyurusunda bulunmanız gerekiyordu zaten, kendi tasarrufunda olmayan taşınmazı konu ederek size senet imzalatılmış. Olay mahkemeye intikal ettiği zaman bu argümanları avukatınız mahkemeye sunacaktır. Suç duyurusunda bulunduktan sonra siz bakalım karşı taraf iddiasında ısrar edecek mi ona göre yol izlersiniz.

Kızlar eşim şimdi diyor ki onlar senedi icraya veremezler.Geçen beni aradılar hukuk bürosunda gelin anlaşalım bin iki bin lira verin kapatalım demişler :S (Babamla birlikte eşim herşeye koştu da ifadede filan.)
Off iyice kafam karıştı şimdi gidip hukuk bürosuna konuşalım mı yoksa hiç muhattap olmayıp avukata mı gidelim.

Biz suç duyurusunda bulunduk canım.İlk aradıkları zaman bizi.Sonra tekrar tekrar mesaj attılar.En sonda kağıt yollamışlar işte.Şimdi biz gidelim mi hukuk bürosuna bizi arayan?

Avukata gidin tabi almadığınız bir hizmetin parasını vermeyin 50 kuruş olsa dahi vermeyin.

Hic muhatap olmayin, saglam ayakkabi degiller...
Direkt avukata gidin ve sizi yonlendirsin...

Biz suç duyurusunda bulunduk canım.İlk aradıkları zaman bizi.Sonra tekrar tekrar mesaj attılar.En sonda kağıt yollamışlar işte.Şimdi biz gidelim mi hukuk bürosuna bizi arayan?
Hayır canım neden gidesiniz o kendi işini yapıyor ne derseniz diyin müvekkilinin talimatlarını yerine getirecektir. Söylediğim gibi karşı tarafın tutumuna bağlı sizin yapacaklarınız bundan sonra. İcraya koyarlarsa senedi bir avukat tutarsınız o gereğini yapar zaten.

Hic muhatap olmayin, saglam ayakkabi degiller...
Direkt avukata gidin ve sizi yonlendirsin...

Eşimi aradıklarını zaman demişler ki bin iki bin tl verin kapatalım olayı eşimde biz haklıyız neden verelim demiş.Madem öyle gelin görüşelim siz haklıysanız dosyayı geri göndeririz demişler.Gidip görüşüp bakalım hala biraz verin kapatalım mı davasındalar yoksa gerçekten ifade örnekleriyle gidince dosyayı geri çekecekleer mi görelim mi? Ona göre mi yol çizelim.
Hiç bir şekilde para vermeyiz de gidip ahanda geldik ne yapacaksınız bakalım desek mi ? Çünkü babam kafaya koydu gidecek işi yokuşa sürmeden konuşmaya mı gitsek babam yoksa ortalığı dağıtacak gibi :S

Çok ilginç avukatın öyle davranması. Pazarda limon satar gibi bin iki bin verin kapatalım vs. Gidip konuşmanız bir şey kaybettirmez gidin konuşun madem öyle, babanız durmuyorsa siz gidin konuşun kavga etmesin bari büroda. Bir hukukçu olarak, ben olsam karşı tarafın takibe geçmesini beklerdim. Elinde o senet oldukça bu avukat olmaz başka avukata verebilir ilerde belli olmaz. İçimiz rahat etsin, babam sakinleşsin diyorsanız gidin konuşun siz.

Ben olsam asla elin dolandiricilariyla muhattap olmazdim, orda kavga kiyamet ciksa ne olacak, tekin tipler degil belli ki, ne gerek var muhatap olmaya?
Bence gitmeyin, ailenizin de gitmesine musaade etmeyin...
Avukatla gorusun, ne yapilmasi gerekiyorsa yapin, en mantikli olan bu...

Babamla görüştüm yarın tanıdık bir avukat var onunla gidip görüşeceğiz.Ona göre hareket edeceğiz.
Çok teşekkür ederim hepinize çok yardımcı oldunuz.

Babamla görüştüm yarın tanıdık bir avukat var onunla gidip görüşeceğiz.Ona göre hareket edeceğiz.
Çok teşekkür ederim hepinize çok yardımcı oldunuz.
Zaten hakli oldugunuz ortaya cikinca avukat icin harcadiginiz paralar vs. de tahsil etmek zorundalar, ne kadar magduriyetiniz varsa odeyecekler...Mantikli olani yapmissiniz, umarim her sey kisa surede yoluna girer...

Yıl olmuş 2014 bu devirde hiç birşeye imza atılmaz... Ve.Dereyi görmeden,paçayı sıvamışsınız... Tapu yu Alır Paranı veririm... Tapu yoksa parada yok! Demeniz lazımdı..

Yok canım hukuk bürosundan gönderilmiş ben şu anda kendi evimdeyim babamlara göndermişler resim olsa koyardm
Bence hiç korkmayın bişey yapamazlar göz korkutmaca.icra micra kalmadı artık kolaymı okadar. Bana kaç tane geldi o kağıtlardan hiç biride bişey yapamadı. Gerçi benimkiler küçük meblalardı;)

Zaten hakli oldugunuz ortaya cikinca avukat icin harcadiginiz paralar vs. de tahsil etmek zorundalar, ne kadar magduriyetiniz varsa odeyecekler...Mantikli olani yapmissiniz, umarim her sey kisa surede yoluna girer...

Gideceğimiz avukat tanıdık ilk bilgi alalım ne yapacağımızı söylesin ona göre açılcak dava filan olursa ona göre şekil verelim yolumuza.İyi dilekleriniz için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz sağolun.

Yıl olmuş 2014 bu devirde hiç birşeye imza atılmaz... Ve.Dereyi görmeden,paçayı sıvamışsınız... Tapu yu Alır Paranı veririm... Tapu yoksa parada yok! Demeniz lazımdı..

Canım bunun yılla ne alakası var ki ev almaya karar verdik ve kapora adı altında imzalandı bu senet öyle boş bir şeye değil ki.Ama müteahhit evi başkasına satıp ve emlakçıdan para almadım aramadılar bile beni dedi.Emlakçıda zaten ozaman başka ev satalım dedi kabul etmedik öylece başlamış oldu olay. Çoğu emlakçıda da böyle yürüdüğünü biliyorum olayların tek sıkıntı evin başkasına satılmış olması ve bize senedi geri vermemeleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…