içimizden geldiği gibimi yoksa davranmamız gerektiği gibimi davranmalıyız?

mutsuz oluyoruz hayatım,karşıdaki kişiye sana ters gelen bir hareketini veya,senin ona ters gelen hareketini söyleyince ,öyle bir mutsuz oluyoruzki....en iyisimi herkesin nabzına göre şerbet vermek

ya bazen içimden geldiği gibi
davranınca insanları kırdığımı farkettim buda beni
gerektiği gibi davranmaya itti....

onu bende çözemedim bazen içimden geldiği gibi hareket ediyorum millet mal mal bakıyo bazende davranmamam gerektiği gibi davranıyorum herkeste ben gibi daranıyo acaba terslik bendemi diye düşünüyorum

ben genelde nabza gore serbet veririm icimden geldiği gibi davranmak bazen zararlı olabilir..

Herkes icinden geldigi gibi davranmak ister ama her zamanda nefsinin dedigini dinlemiceksin.Ben sinirlenince icimden kirip dokmek bagirip cagirmak gelir ama yapmamaya calisirim elimden geldigince.Insanlari kirmamak icin bazen icinden geldigi gibi davranmicaksin.Her zaman icimizdeki seyleri dile dokseydik yada davransaydik etrafimizda tek insan kalmazdi.Elbetteki dusuncelerimizi dogru birsekilde soylemeliyiz ama onunda bir uslubu olmali.Cunku her zaman dogruyu dusunuyor yada dogruyu yapamiyabiliriz.Sonucta seytan 24 saat bizimle ugrasiyo senin dobralik olarak algiladigin sey seytanin oyunu olabiliyo.Dobralik insanlari kirmakla incitmekle olmuyo medeni ve samimi bir sekilde gercekleri yuzlere soylemekle oluyo.Ikisini karistirmamak gerekiyo.Ne rol yapicaksin ne yagcilik nede dobra olucam diye insanlarin kalbini kiricaksin.Aradaki ince cizgiyi yakaladinmi sorun olmiyacagini dusunuyorum.Hem etrafina hem kendine durust olursun hemde kimseyi kirmamis incitmemis olursun..

Bazen içimden geldiği gibi davranamıyorum çünkü bazı kişileri öldürmem gerekiyordu orda anında.Benim hakkımda kötü düşünen fesatlık düşünen arkadaşlarım vardı(ama artık yoklar)
Ya da ben den yaşca büyük insanlar saygımdan dolayı susmak zorunda kalabiiyorum.

Malesef herzaman içimden geldiği gibi davranırım.Rol yapamam duygularımı da fazla kontrol edemem..Ama çoğu zaman pişman olup kendi kendime karar alırım bundan sonra böyle davranacağım diye..Ama yine bunu uygulayamam tabi ilişkimdeki davranışımdan bahsediyorum

bende içimde geldiği gibi konuşup davrandığım için hep yanlış anlaşılıyorum aslında adamına göre davranmak gerekiyormuş bunu anladım ama rol yapamıyorum bazı kişiler gibi..... ama bu tür insanlara da pek güvenilmez

hepinize tşkkrler arkadaşlar ben yokken açtığım forma yazmışsınız ,konu benim birkaçgündür burda olmamamla o kadar ilgiliki.bir kaç gündür bukonuyla ilgili düşünmeye fırsatım oldu.doğruyu söyleyeni dokuz köyden hakkaten kovuyorlar.kalmak istediğiniz köyde öyle çok fazla doğruyuda söylememek gerekiyormuş...içimizden geldiği gibi davranmak yerine herkese onun istediği gibi davranmak gerekiyormuş.

bence yerine göre olmalı her zaman her yerde insan içinden geçeni söylememeli çünkü kırıcı olur o zaman ama hepte yapmacık olmamalı bence dengelemeli

ben içimden geldiği gibi ama kimseyi kırmamaya özen gösteriyorum.içimden geldiği gibi davranamazsam kendimi çok kötü hissediyorum

maalesef içimden geldiği gibi davranıyorum. içimde ne hissediyorsam onu söylüyorum. ama bunu yaparkende kırıcı olmamaya özen gösteriyorum. annem hep diyo ki "senin beyninden geçenler direk diline dökülüyo" :roflol:

selam arkadaşlar bence insanlara ne yaparsan yap daha hazlasını istiyorlar bizde kendimizden ne kadar ödün verirsek verelim yaranamıyoruz
ben dokuz sene dir yaranamadım pisikolojik olarak cöktüm bir kere yapmazsan diger yaptırlarında bir anda siliniyo malesefki insana göre muamele yapamıyorum
oyüzdende mutsuz oluyorum
keşke en baştan sınırlarımı çizseydim belki mutlu olurdum görüşlerinizi bekliyorum sizce haklı degilmiyim

kişisine göre degişir.mesela kocanıza davranmamız gerektgi gibi davranmalıyız ama annesine içinizden geldgi gibi.yada müdürnüze davranılması gerektgi gibi davranmalı ama iş arkadasınıza içinizden geldgi gibi bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…