içimizden geldiği gibimi yoksa davranmamız gerektiği gibimi davranmalıyız?

ASXIXYXIXM BEN

topiğin ilk annesi.01.07.
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
683
2
40
arkadaşlar insanlar içinden nasıl geliyorsa öylemi davranmalı,yoksa davranış şekli kişiden kişiye değişmelimi.yani herkesin nabzına göre şerbet verilmelimi.

arkadaşlar şahsen ben içimden geldiği gibi davranıyorum,yani bana ters gelen bir fikri davranışı tasvip edemiyorum,

bende hep icimden geldigi gibi davraniyorum ama hep basima bela aciyorum sonra keske mantikli davransaydim diyorum ama yapamiyorumm

bende hep icimden geldigi gibi davraniyorum ama hep basima bela aciyorum sonra keske mantikli davransaydim diyorum ama yapamiyorumm
içimden geldiği gibi dürüstçe davranmak istiyorum fakat insanlar böyle insanlardan fazla haz etmiyorlar.ama ben içimden geldiği gibi davranmayınca kendimi kandırmış sahtekar gibi hissediyorum

içimizden geleni olması gerektiği gibi davranarak yansıtmalıyız,tabiki tamamen içimizden gelene göre davranamayız,insanız sadece duygu,dürtü ve isteklerden ibaret diiliz,aklımız mantıgımız da var çünkü.şutarafagitti

bende oyle hissediyorum ama yapmak istedigimi yapamiyorum
ornegin:
esim beraber olmak istediginde bazen benim canim istemiyo ve istemiyorum diyorum
esim cok bozuluyo sonra kavga ediyoruz
napim evet deyip koynuna girip rol yapsam dahami iyi olur
onumu kandirmis olurum kendimimi?

benim tam olarak demek istediğim içimizden geldiği gibi davranmak sözü şu ,msl yağ çekmek çirkin bir bayan bile olsa ona güzel demek ,tabi çirkin bir bayana çirkin diyemezsin ama güzel demekte zorunda değilsi ,elbet bende sevmiyorum insanları kırmeyı ve kırmamak incitmemek içinde elimden geleni yapıyorum,yapmacıklı davranmak dahamı revançta acaba

bulunduğum ortam neyi gerektiriyorsa öyle davranırım..ama hiçbir zaman insanlara yağcılık yapmam yapamam da zaten bu benim kişiliğime uymuyor..dediğin gibi çirkin bir bayana çok güzelsin diyemem bu bana dürüstçe,samimice gelmiyor hiçbirşey demem ondan daha iyi diye düşünüyorum...

Birini ya severim ya da sevmem benim için ortası yok.Sevmediğim biri ile aynı ortamda olmam gerekse bile mesafe koyarım.İş arkadaşım,patronum dahi olsa beni sevsin ,şirin gözükeyim diye şöyle davranıyım demem.Kısacası politk olamam.Bu da dobraklığımdan kaynaklanır.Biri beni yadırgayacak diye bildiğim doğruları savunmaktan şaşmam.İçimden geldiği gibi davranırım yani.Sevdiğim insana da sevgimi belli ederim,samimi olurum.:enbuyukkk:

Birini ya severim ya da sevmem benim için ortası yok.Sevmediğim biri ile aynı ortamda olmam gerekse bile mesafe koyarım.İş arkadaşım,patronum dahi olsa beni sevsin ,şirin gözükeyim diye şöyle davranıyım demem.Kısacası politk olamam.Bu da dobraklığımdan kaynaklanır.Biri beni yadırgayacak diye bildiğim doğruları savunmaktan şaşmam.İçimden geldiği gibi davranırım yani.Sevdiğim insana da sevgimi belli ederim,samimi olurum.:enbuyukkk:
aynen beni anlatmışsın bu sözlerinle,kimseye şirin görünmek ,beni sevsinler diye bi gayret içine girmedim giremiyorum,ama etrafımdaki insanlar böyle düşünen insanları pek sevmiyorlar,hiç sanada hiç böyle bir hisse kapıldınmı seni sevmiyorlar hissine

arkadaşlar insanlar içinden nasıl geliyorsa öylemi davranmalı,yoksa davranış şekli kişiden kişiye değişmelimi.yani herkesin nabzına göre şerbet verilmelimi.

Kimseyi kırmamak adına, hoşumuza gitmeyen şeyleri pat diye yüze vurmaktansa, hoşumuza giden şeyleri anlatarak, karşımızdaki kişiye düşüncelerimizi söyleyebiliriz.Sevmediğim kimse yok, belki de o yüzden böyle rahat konuşabiliyorum .Herkesin kişiliği farklıdır tabi.Bir insanın tek bir yönüne bakarak onu değerlendiremem.Bir düşüncesi benimle aynı olmayabilir ama, başka bir yönüyle kendimle özdeşleştirebilirim.İçimden geldiği gibi davranırım ama içimden gelenler, zaten olması gerekenlerdir:))Yaş ilerledikçe daha kolay oluyor insanları hoş görüp ,sevilecek yönlerini görmek.Kalp kırmaktansa susmayı tercih ederim. :içelim:

mesela benim huylarımdan biriside ,birinin kıskandığını fark etsem,birinin kötü niyetini fark etsem o kişiden uzaklaşasım geliyor ,böyle böyle insanlardan soğuyorum,etrafımda insan kalmıycak ayol:roflol:,bu kişilerden uzaklaşmalımı yoksa iyi yanlarını ortaya çıkarıp arkadaşlığa devammı etmeli

herkes içinden geçeni öyle söylüyor ki , ben salağım ama tartıyorum ki karşımdakini kırmayayım , aman yanlış birşey söylemeyeyim . bu benim derdim , bam telim:KK43:(

yani bazen içimden çok şeyler söylemek geçiyor , ortam öyle bir hal alıyor ki , ama yapamıyorsun , hele karşındaki insanlar büyükse , löp diye lafı çarpamyorsun , imalarla anlatmaya çalışıyorsun , ama anlayana . istediğini söyleyemeyince ya haksız duruma düşüyorsun , ya da syleyecek şeyin yok gibi oluyor , oysa ki var , ama olmuyor .çok zorlarsa karşıdaki işte o kötü , ama uzatmam , haklıyken haksız duruma düşmek de var...

Kapılmadım ,çünkü o tür insanlarla ilişkimi devam ettirmem.Ama onlarla hep yüzyüze olsam muhahkka hissederdim öyle bir şeyi.Zaten gerçek dostlarım da beni tanırlar ve benden yorum beklerler.Benim için önemli olan benim arkamadan konuşmayan,beni sinsi sinsi süzmeyen ya da laf çarpıtmayan dostlarımın olması.Dost dediğn yanlışını yüzüne söyeleyebilmeli imalı imalı konuşmadana.s.

mesela benim huylarımdan biriside ,birinin kıskandığını fark etsem,birinin kötü niyetini fark etsem o kişiden uzaklaşasım geliyor ,böyle böyle insanlardan soğuyorum,etrafımda insan kalmıycak ayol:roflol:,bu kişilerden uzaklaşmalımı yoksa iyi yanlarını ortaya çıkarıp arkadaşlığa devammı etmeli

Mesafe koymak en iyisidir tabiki, niye hayatına huzursuzluk getirecek birini barındırasın ki yakınında. Sabredip iyiye yöneltebilirsen,hatasından vazgeçirebilirsen ne ala, ama huzurun bozulacak kırılıp, kıracaksan boşver uzak olmak daha iyi. a.s Zaten etrafında olacak insanları iyi seçmelisin.Dürüst, adil, iyi niyetli,objektif insanlar dururken, sana zarar verebilecek insanlarla arkadaşlık kurmanın bir mantığı yok canım . a.s

Yerine ve zamanına gre değişir :KK66:
İş yerinde içinden geldiği gibi davranmamak gerekir , yoksa içinden patronun ağzını yüzünü dağıtmayı geçirirsin. Uygulamada tökezleyebilirsin yada işinden olabilirsin. Burada nasıl davranmak gerekiyorsa öyle davranmakta fayda var.
Diğer zamanlarda özüne dönüp ya göründüğün gibi olursun yada olduğun gibi görünürsün ki bu senin karakterini oluşturur.

selam bence içimizden geldiği gibi davrana mıyoruz o anki şartlar ne gerektiriyorsa öyle içimizden gelgiği gbi davran sak mutsuz olurmuyduk hı?

X