İçimi saran korku

ssherife

Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2024
183
152
Herkese merhaba ,Adetim hep düzensizdir. (yumurtlama dönemim değil birşey olmaz dedim ) içime şüphe düştü adetim 10 gün geçti normal karşılıyorum hep öyle oluyordu, kasıklarımda arada yoklayan ağrı olmaya başlayınca dün test yaptım 5 dk dolmadan çift çizgiyi gördüm, ama korkuyorum 14 yıl sonra sil başa dönmek korkuttu. Oğlum liseli benim yaş 36 işim aklıma geldi işyerinde bütün işler bende tekim nasıl olacak, oğlumun tepkisi ne olacak, ilk doğum yaptığımda 22. yaşındaydım enerji tavandı. Nasıl yeneceğim korkuları 35. yaş üstü riskli diyorlar devamlı bugün kan vereceğim .Ama İçimden ilk geçirdiğim test yanlıştır inşallah oldu korkuyorum

Yaa aklıma direkt annemin 38 yaşında gebe kalması geldi ben 14 yaşındaydım. Annem çok üzülmüştü yaşım çok geçti diye. Ama şimdi evimizin neşesi oldu iyiki de doğmuş. Emin olun hakkından gelirsiniz. Riskleri var tabiki ama şöyle düşünün şimdi evlilik yaşı baya düştü millet 40 yaşında doğuruyor.

Hayırlı olsun uzun bir ara olmuş ben hamile değilim ama eşim istiyor ben 39 yaşındayım 16 ve 13 yaş iki çocuğum va ben de korkuyorum sağlıkla kucağına alırsın inşallah içini rahatlatır belki canım yengem 58 dayım 55 yaşında ve 2.5 yaşın da çok sağlıklı bebekleri oldu annede gayet iyi durumda tabiki sil baştan başlamak zor olacaktır ama emin ol ki kucağına her aldığında huzur bulursun

inşallah dediğiniz gibi olur . doğru çevrem de geç evlenen çiftler oluyor

teşekkürler inşallah riskli testleri de atlatırım sorunsuz

35 yaş üstü risk daha önce doğum yapmamış kadınlar için genelde söylenir. Benim annem 39yasında doğurdu beni ablam 40ında isteyerek 3.Cocuğu doğurdu.tıp ilerledi eskisi gibi değil hiçbirsey o konuda endişe etmenize gerek yok bence. Yaşınız daha çok genc insanlar ilk cocuklarını bu yasta yapıyorlar artık. Oğlunuz için de endişe etmeyin benim abimle de aramda 16yaş fark var mesela ablamla 14 yaş.. Başta tepki verse dahi bebek doğunca en cok o sevecek emin olun. Abim okuldan geldiğinde onunla güreş yapışlarımız geldi aklıma :) hem benim için de inanılmaz bir şans arkamda beni seven kollayan yaşca büyük abim ve ablam olması. Maddi olarak veya aile yapınızda sorun yoksa psikolojik veya fiziksel şiddet mutsuzluk vs gibi.. korkmayın

Ne güzel çocukluk geçirmişsiniz bizde 3 kardeşiz aramızda 1,5 yaş olduğu için kardeşlik bağlarımız var oğlumda inşallah kabullenir .

Mrb cnm benimde 8 sinifa giden bi oglum var 21 haftalikta hamileyim ilk gebeligimi ogrendimde sok oldum 1 2 saat kendime gelemedim acaba ogluma haksizlikmi yapiyorum diye kendimi cok sorguladim ama ilk ultrasonda kalp atislarini duyunca tum fikrim degisti ve gecendede oglum anne ben arkadaslarimi cok kiskaniyordum kardesleri var diye diyince cok uzuldum ve keske daha once yapsaymisim diye kendime cok kizdim uzulne cnm bi cocugun kardesi olmasi kadar guzel birsey varmi kac aylik hamilesin

Benim bir abimle aramda 22, digeriyle 19 yas var annem hamile oldugunu soylediginde sevinmemisler bile ama inanin o kadarrr cok sevildim ki beni kizlari yerine koydular bi nevi hep yanimdalardi hic uzulmeyin korkmayin Allahin izniyle saglikla dunyaya gelir evinizin nesesi olur

Ay maşallah Allah kucağınıza almak nasip etsin inşallah bende de o korku var gerçekten sersem gibi oldum bugün bugün kan verdim kontrole gitmedim randevu aldım yarın gideceğim. Sonuca göre 6 haftalık sanırım bakalım daha söylemedim oğluma nasıl tepki verecek

Sizin için ne güzel anılar Çok teşekkürler inşallah

Amin insallah Allah gonlumuze gore versin sukretmemiz lazim bi suru kisi olsun die ugrasip bi suru para dokuyo Allahin bu mucizesi ilk basta sok olacaktir biz soyledimizde ilk bi hafta cok endiseleri vardi simdi karnimin buyudugunu gorunce gidip gelip karnimi opuyo hadi kiz dog artik seveyim seni diyo darisi basiniza insallah saglikla dogsunlarda hepsi zamanla olur

Annem beni 38 yaşında doğurdu kaza kurşunuyum yani. Abim ve ablamla aramda 12-14 yaş var. Annem çalışan bir kadındı, ben doğduktan birkaç yıl sonra emekli oldu bana bakabilmek için. Hakkını ödeyemeyiz annelerin. Hep acaba beni doğurduğu için pişmanlık duyuyor mu diye düşündüm çünkü kazayla olduğunu öğrenmek bir çocuğu değersiz hissettirebiliyor. Ancak annem bu düşüncelerimi asla haklı bulmama sebep olmadı. Gözünüz korkmasın. Ben 30 yaşındayım ikinci planlı gebeliğimi yaşıyorum şu an ve ben de korkuyorum bu korkular bütün annelerde vardır. Sil baştan olması sizi korkutuyor evet ama doğduktan sonra her şeyin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

İnşallah çok güzel mesajlar içimi rahatlatıyor valla sizde sağlıkla alırsınız inşallah kucağınıza plansız olunca insan şok oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…