İçimden geldiği gibi, sadece ağlamak istediğim için yazmak istiyorum. Bu bir sınır ihlali mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ehliyetsiz araba mı kullanıyorsunuz yani trafik de?

Malesef evet kullanıyorum. E5 cıkmiyorum ama evimin yakınlarında oglumu goturup getiriyorum. Ehliyetim olsa yarın cikarim trafige hazır hissediyorum yani. Esim 20 yıllik söför isi araba üstünde güvenmese vermezdi. Yani panikliğim asla yok ne yapıcam ben buraya park edemem yok nereye olsa giriyorum. Dikkatli ve kuralına uygun sürüyorum. Ayrıca e5 cıkmadan evimin yakınlarinda da pekistirmeden nasıl alacağım ehliyeti. Kimse sıp de almıyo herkes benim gibi ehliyetsiz bir sekilde sürüp ögrenip pekistirip aliyor ehliyeti. Ama haklısınız riskli bir durum.

Benimde bir eltim var yıllardır ehliyetsiz araba kullanır ama trafiğe çıkmaz köyde olduğu için ehliyette kalırsam diye almıyor. Birazda cimri kıymıyor paraya

Anam zorunlualan ve gayet sade düz bir konu Allah Allah hayırdır ınsallah

Ben ilk sınavda kardeşim 2. Sınavda aldı tamamen heyecandan kaybetti senin gibi onlar yanında yok gibi hayal et duyma görme sadece konsantreni yola ver

Eğer kalırsanda üzülme hazır değilsiniz bırakıyorlar daha iyi senin ve başkalarının canı için bir kere daha.dene

İşte bende ona sinir oldum 13 derste hiç bağırmadı bugün yaaa sen napıyorsun ama ya kaç kere çalıştık bilmem ne sürekli söylendi. Yanında kadın da var gülüyor felan sinir oldum ya
Yanında kadın var deyip duruyorsun yanında kadın olunca ne oluyor? Yanındaki erkek olsa bağırabilir mi yani?
Höst sen ne hakla bana bağırabiliyorsun, gerekirse yüz kere daha öğreteceksin senin işin bu diyemedin mi? Neden demedin? Deseydinya:………..

Sınavınıza girdiniz mi inşallah başarırsınız ya

Kimse sıp de almıyo herkes benim gibi ehliyetsiz bir sekilde sürüp ögrenip pekistirip aliyor ehliyeti. Ama haklısınız riskli bir durum.
Yoo herkes sizin gibi ehliyetsiz sürüp öğrenmiyor. Sıfır bilgiyle, sadece kursta öğrendiklerimle girdim sınava ve ilk sınavda kazanmıştım. Ehliyeti alınca kullanmaya başladım kendi arabamı.

Yok ben öyle bir sey yapmam ehliyetimi alacagım diye calisiyorum evimin yakinlarinda guzelde kaptim. Sınav stresini atlatamiyorum sadece. Allah korusun kimsenin canına kast etmek istemem. Sadece pekistirmek icin sinava kadar bol bol calistim temkinli sekilde. Allah gecmeyi nasip etsin insallah.

Canım ders sayın azsa ve bilmiyorsan kimsenin 5-6 derste geçebileceğini düşünmüyorum. Geçenler biliyordur bi geçmişleri vardır mutlaka. Hala dersin varsa hocan susmadan konuşup direksiyonu dahi tutuyorsa taleplerini ilet. Konuşmasın sadece gerekli yerlerde gerekli uyarıları yapıp sussun. Parktada başta bocalıyorsun parkı hiç yapacağımı düşünmüyordum açıkçası ben ses kaydı almıştım yol boyunca nerede ne yapacağımı tekrarlayarak baya işe yaramıştı. Parkı ezberleyince ne kadar basit olduğunu tahmin bile edemezsin. Sadece ezberle şu çizgide şöyle burda sağa burda sola gibi. Sonrası oturuyor zaten. Ben son 3 derse kadar stop ettiriyordum mesela. Sınavda o kadar çok dur kalk yapmak zorunda kaldımki hiç birinde stop olmadı. Heyecanını yen ve hatalarını sakince düşünüp tekrarlamamaya çalış. Ek ders alabiliyorsan talep et mutlaka ve hatalarının üzerine git onları ele.

Direksiyon dersinde, son derste hoca bana bağırmaya kalktı hem de kurşun saati yanlış ayarlaması yüzünden, adama bir bagirdim açtım ağzımı resmen kimse bagiramaz bana, hele de tanımadığım bir adam, en son arabayı aldım 4. Vitese gidiyordum bana yanım da 3. Vitese çek arabayı dedi, çekmiyorum be sanane otur oorda dedim aşırı sinirlenmistim ama adam şok oldu sustu, ders sonunda bana, sen bu şekilde yarın ki sınavı gecemezsin dedi,ben de öyle bir geçerim ki o sınavı görürsün dedim ve ardindan hemen eşimi aradim çabuk arabayı al buraya gel yarına çalışacağız şu adama ağzının payını vereceğim dedim...ve sınavı geçtim

Yoo herkes sizin gibi ehliyetsiz sürüp öğrenmiyor. Sıfır bilgiyle, sadece kursta öğrendiklerimle girdim sınava ve ilk sınavda kazanmıştım. Ehliyeti alınca kullanmaya başladım kendi arabamı.
Ne mutlu size ben beceremedim ilkte gecmeyi hatta ikincide o yuzden bol bol calismak durumunda kaldım. Herkez bir degil malesef.Tebrik ediyorum sizi

Çok şükürler olsun ki bende geçtimmmm. O kadar inanamadım ki kendime aracı boşa almadan iniyordum arabadan . Hayırlı uğurlu olsun bol pratik ile inşallah pekiştirir ve kendimi idare edecek kadar sürerimmm

Şöyle tiplerle karşılaşınca içinden bir şahika koçarslanlı çıkacak işte hopppp çüşşş parayla veriyon bu dersi babanın hayrına değil ağzının ayarı olsun diyeceksin ayrıca gece gündüz farkı ne onu hiç anlamadım sonuçta 6 ay gece 6 ay gündüz yaşamıyoruz

Çok şükürler olsun ki bende geçtimmmm. O kadar inanamadım ki kendime aracı boşa almadan iniyordum arabadan . Hayırlı uğurlu olsun bol pratik ile inşallah pekiştirir ve kendimi idare edecek kadar sürerimmm
Harikaaa çok çok sevindim bugün bizim günümüz olmus. Tebrikler kazasız belasız sürelim insallah

Bunu milat kabul edin zorunlu. Demek ki isteyince oluyor. Bundan sonra elin kenelerini beslemeyi bırakıp kendi hayat şartlarınızı iyileştirin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…