İçimden geldiği gibi, sadece ağlamak istediğim için yazmak istiyorum. Bu bir sınır ihlali mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zorunlualann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
1.479
713
28
Ben ehliyet kursuna yazıldım Temmuz ayında daha sonra Eylül ayında yazılı sınav olduk ve bitti.Ben kursu aramadım direksiyon sınavı için çalışmamız gerekiyordu. Onlar beni bir ay sonra ekim ayında aradılar ve ben ekim de havalar aydınlıkken iş çıkışı iki kere kursa gittim. Daha sonra hoca beni aradı ,seninle üç günde bi çalışmak olmuyor sadece kasım ayında haftanın pazartesi salı çarşamba olarak çalıştırmak istedi. Bende kabul ettim kasım sonu da sınavın olacak dedi.sadece 2 ders ekimin başında hava aydınlık iken çalıştık. Bir de hava kasımın başında gündüz iken hatta loş iken çalıştık toplamda 6 kez gündüz çalışmışızdır. Geri kalan 8 ders yani 8 saat hep karanlıkta çizgilerde park etmeyi öğrendim , bugün sınavdan önce bir kere hoca beni gündüz aldı, park etmeye gelince ben çizgileri kaçırdım. Aracı geriye park ederken kaldırıma değmiş, çok içeri girmişim orada yanında kız vardı ve bi kaç hoca daha sesini Yükselterek o direksiyon düz mü , biz seninle akşam bunları çalıştık. Şimdi nasıl yapamıyorsun. Orada ben daha da heyecanlanıp direksiyonu düzeltemedim. Nereye çıkacağını bilemedim. Neeereyyeee geliyorsun nereeeyyeeeee diye böyle sinirli ve stresli yüksek ses tonlamasıyla yanında kadın varken böyle bi üslup ile daha da stres oldum. Bende yaaaa niye böyle oldu ki hay allah deyip gülüyorum hala , içimden o aracı terk etmek geldi. Yarın sınav var ve ben kalacağıma o kadar eminim ki hele o geri parkta kesin elenecegım. Ama neden hep akşam aldınız bi kere de cumartesiye koysaydı beni.

Hayatında hiçbir sınava 2 defa girmemiş olan ben direksiyon sınavına 3 defa girdim. Sakin ol. Hocandan rahatsızsan kursun hocayı değiştirmesini iste sınavdan sonra, sadece derslerle de olmuyor, bir arkadaşınla kendin de güvenli bir alanda dolaşıp arabayla bağ kurman gerekli.
Ha şunu ekleyeyim karanlıkta çalışmanla gündüz çalışman arasında fark yok. Sen evham yapmışsın, çizgiler her koşulda aynı

Bana sarılıp ağlayabilirsin şaka şaka.
Kazanmayacağım diye kendini şartlama, belki o an herşey çok başka olacak ve başarılı olacaksın.
Kazanacağım ve mutlu bir şekilde evime döneceğim de

İnşallah yarın her şey daha farklı olur ya

İşte bende ona sinir oldum 13 derste hiç bağırmadı bugün yaaa sen napıyorsun ama ya kaç kere çalıştık bilmem ne sürekli söylendi. Yanında kadın da var gülüyor felan sinir oldum ya
Malın birine rast gelmişsin. Herkesin hemen öğrenemediğini algılayamamış

Sınava gireceğin parkurun videolarını bul youtubeta mutlaka vardır onları izle bol bol. İyi hocaya ve iyi komisyona denk gelmek şans... Araba iyi kullanmama rağmen direksiyon sınavında 3.de gecebildim ben de.

Hoca kesinlikle yanlış davranmış. Ama gece çalışman iyi olmuş. Sonuçta gece de trafikte olucaksin.
Keşke o an tepkini verseydin.sonucta kimsenin öğrencisi ile bu şekilde konuşmaya hakkı yok.neyse,yarın için kafanı toparla,bol şans diliyorum. Olursa ne ala, olmazsa da tekrar denersin. Başka birinden özel ders alırsın, sonuçta birkaç kere girme hakkın var. Çok büyütme kafanda

Hocanın bağırması yanlış ama buna takılma şu an , sınav anında gündüz derslerinde en az hatalı yaptığın ya da hiç hata yapmadığın günü hatırla belli başlı kurallara odaklan heyecan insana yanlış yaptırır bunu kontrol altında tutmak için sürekli yapacağın şeyleri düşünerek hareket et içinden tekrarla örneğin; şimdi sağa dönmeme az kaldı sağ sinyal vermem gerekiyor gibi , umarım geçersin başarılar

Benim teyzem de sürücü öğretmeni bazen derste beni arıyor kafa dağıtmak için öğrencileri de bildiğin azarlıyor yani sanırım çok stresli gergin bir meslek bilemiyorum Belki de sinirli bir anına denk geldiniz

Hocaya para yedirseydin böyle olmazdı işte
Sevgililer yiyor sonuçta :)
Ama sevgililer sadece parasını yemiyor..
Sanki ucundan hakaret oldu gibi..
Ben rahatsız oldum sanki.
Yani herkesin yorumu kendisine,bu da bir görüş bu da bir bakış açısı.
Saygı duyarız..

Çok zor insanlar var ya, mesela ben, odaklanmazsam sağımı solumu bulamam, babamın hiç arabası olmadı, dolayısıyla konuya tamamen yabancıydım. Kendi arabamızı alır almaz da direksiyon kursuna başladım. Hocam çok sakin bir adamdı bana çok iyi sabretti. Gerçekten kolay iş değil, koca koca insanlara bir şey öğretiyorsun. Herkesin algılaması farklı. Ben çizgiyi arabanın ön camında bir yere işaretlemeden önce (zihnimde tabi) yolda düz gidemiyordum. Direksiyon tam 12 6 konumuda değilmiş ben öyleymiş gibi avranıyordum.

Bir de erkek hocalar kadının öğrenme şeklini çözemiyor. Araba kullanmayı öğrenmede cinsiyetler arası fark gerçelten var

Ya onların işide stresli o kadar kişiye öğretiyorlar öğrensinler diye tabi bağırması yanlış yani ilk günler güzel geçti son gün böyle hata yapmanız ona sinirlenmiştir. Ben buna yorumluyorum bende bu aşamadan geçtim benim hocamda bana çok kızardı ilk başlarda tabi ben hiç aldırış etmiyordum eve gelince üzerinden özet geçiyordum videolar izliyordum.
Yani sonuç tek seferde geçtim kendinize güvenmeniz gerekiyor azcık heyecan, ben yapabilirim geçebilirim, ve o parkurları ezberlemeniz gerekiyor sakin kalmaya çalışın şurda bunu yapacam burda şunu yapacam diye aklınızda geçirin hep!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…