İçim sıkılıyor

YapmaBacim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2024
16
5
24
Yakın zamanda kpssye girdim. Atanabilecek bir puan alamadım. Artık masaya oturabilecek gücüm de kalmadı. Çalışmak için oturduğum masada cennet mahallesini izlerken buldum kendimi. Arkada cennet mahallesi çalıyor ben de notlarıma çalışıyorum. Hiç kimseyi görmek, hiç kimseyle konuşmak istemiyorum. Sonucumu soracaklar korkum da yok aslında ama zorla konuşuyorum sanki. Bir de her söylenen bana batıyor. Bulunduğum her durumda 'bu ne zaman bitecek' diye düşünüyorum. Odamdan dışarı çıkmak istemiyorum. Benimle konuşanlar da eski neşemin olmadığını görüyor bazen konuşmalarından sıkıldığımı düşünüyorlar. Bu dönemin bir şekilde biteceğini biliyorum ama yıllarım geçiyor. Okumak istediğim onca kitap var. Ben gönül rahatlığıyla bir şiir bile okuyamıyorum sıkışmış hissediyorum. Bir yıl daha hazırlanmak mı yoksa ticarete atılmak mı?

Ya işimi kuracağım ya bir yıl daha hazırlanıp atanacağım ya hayır işleriyle uğraşacağım vs vs Bir şeye karar verip atlatacağım mutlaka. Hayatımı bu depresif halle geçiremeyeceğim bariz.

Öğretmenim. Sözleşmeli öğretmen maaşları çok düşük, vaktimi ve enerjimi sözleşmeliye harcamak istemiyorum. Çocuklara gönüllü özel ders veriyorum, bunu da hayır işi olarak gördüğüm için paraya çevirmek istemiyorum. Şu ara onu da bıraktım.

Valla paraya ihtiyacınız yok diye anlıyorum. Gönüllü özel öğretmenlik nedir. Neredeyseniz söyleyin biz de getirelim çoluğu çocuğu.

Valla paraya ihtiyacınız yok diye anlıyorum. Gönüllü özel öğretmenlik nedir. Neredeyseniz söyleyin biz de getirelim çoluğu çocuğu.
Ailemle birlikte yaşıyorum. Elbiselerimi kendim dikiyorum, en son ayakkabımı geçen yıl aldım. Tek giderim kırtasiye ürünleri, sınav paraları ve kitaplar... Zengin bir ailem yok. Mesleğimi icra edememenin, çalıştığımın karşılığını alamamanın sancısını çekiyorum.

Kıyafetlerinizi kendiniz dikiyorsaniz, d...p uygulaması üzerinden satış deneyebilirsiniz. Bu arada KPSS'de çalışabilirsiniz.

Bende dikiş dikiyorum, seviyenizi ya da kalıp mi pratik kesim mi dikiyorsunuz bilmiyorum, bulunduğunuz yerdeki halk eğitim merkezinin dikiş kurslarına da şans verin derim. Yaşınız daha çok genç, umutsuzluğa tabi ki umutsuzluğa düştünüz zamanlar olabilir ama pes etmeyin derim.

Son olarak benim de okumak istediğim coook kitap var. son 3 yıldır halk kutuphanesinden ödünç aliyorum, bir deneyin derim.

Evet o uygulamayı daha önce kullanmayı denedim. Aynı zamanda kpss çalıştığım için iyi bir kazanç getirmedi. Kpss ile birlikte ikinci bir işi yürütemiyorum. Zaten kitap okumaktan da böylece mahrum kaldım. Ne okusam aklım derste kalıyor ve okuduğum konu ne olursa olsun ağlamaya başlıyorum. Kitabı bırakıp derse geçiyorum.

Dikişi internetten öğrendim. Kalıp için Güler Erkanın dergilerini kullanıyorum. Kuplu, pensli, manşetli, erkek yakalı, kruvaze vs elbise dikmeyi öğrendim.

Herkes kendi branşında , devlet kapısında yüksek maaşlarla rahat mutlu mesut çalışmıyor inanınki! Yaş ilerledikçe yaşanılan yaşanmaya devam eden geçirilen imtihanlarda olmasına ve elimizi kaldıracak halimiz olmamasına rağmen her sabah sıcak duş alıp bir acı kahve içip saçımızı toplayıp üzerimize geçirdiğimiz bir gömlekle hayata tutunmaya çalışıyoruz. Siz daha çok yolun başındasınız mücadele edeceksiniz kendinize hedefler koyun lütfen aileden alınan harçlıkla ancak günü kurtarır hiç bir hayalinizede kavuşamazsınız

Öyle mi? Söylediğiniz çok iyi oldu

Öncelikle tebrik ederim, bayağı ilerlemişsiniz. Yaşadığınız yerde 2. el kitapçılar varsa 'burda' dergisini de öneririm.
Birde -eğer kullanıyorsanız instagram'da da- youtube'da 'dikenbiri' kanalına mutlaka bakın. Kendisi hem kalıp üretiyor hem de bazı kalıplarını video çekerek dikip, anlatıyor. Ücretsiz kalıpları da var. Ben videolarını dikişte bazı teknikleri öğrenmek için ders olarak izliyorum.

d... uygulamasından bende satış yapıyorum, eşyaların benden kalabalığı çıksın diye ucuz koyuyorum ve fazla beğeni almasına rağmen hala satılmayan eşyaları var; bugün koydum yarın satıldı diye birşey her zaman olmuyor.

Kpss konusunda ben 33 yaşındayım, 2018'de ilk kpss'me girdim ki iyi bir üniversiteden bir müh. mezunuyum (tanıyan çıkar diye detay vermeye korkuyorum :) ) kpss stresini çok çok iyi biliyorum, bunca yıldır kpss'ye harcadığım emekle tekrar üniversite okusaydım diyorum. Dediğim gibi çok gençsiniz; gününüzü planlayarak hem kpss çalışıp hem dikiş dikip hem de kitap okuyabilirsiniz. Saatlerce kitap okumak yerine günde 30 dk kitap okumak kpss'ye engel olmaz.

Gönüllü olarak ders vermeniz beni mutlu etti, karşılıksız iyiliğiniz mutlaka size yarar sağlayacaktır.

Bir yanım bir yıl daha hazırlan diyor diğer yanım yeteri kadar vakit harcadın git özel dikimle kendi işini kur diyor. İnstagram kullanmıyorum eğer bir hesap açarsam söylediğiniz sayfaya mutlaka bakacağım, çok teşekkür ederim.

Son atamalarda bile şansınız olmayacaksa eğer, hedef yükseltip çalışmaya devam edin. Herşey zamanında güzel. Ders çalışma gereken zamanlarda kitap okuyamıyorum diyip sızlanmaya gerek yok. 5 sene sonra da kitaplar okunur, dikişler dikilir ama bu zamanların telafisi yok malesef

5 bindeyim atamalarda şansım yok

Özel dikimle kendi işini kurma fikri ara ara benim de aklıma geliyor ama direkt atılmaktansa bebek adımlarıyla uygulamalardan satmak daha iyi gibi.
Rica ederim, bence aceleye getirmeyin önünüzde çok seçenek var.
Dilerim hakkınızda hayırlısı olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…