İçim sıkılıyor

4 yıl boyunca her yıl girdiğim sınavda atanamadım. kontenjanla aramda çok az fark olmasına rağmen pes etmemeye calistim. benden bir yıl önce girip 67 ile atananlar varken ben 73-74lerle atanamadım. bu ülkede hala kpssye güveni olan varsa helal olsun diyorum ben 😂 bu yıl da sınava kayıt yapıp girmedim. öyle hevesim kalmadı. daha sıfır aldığım tüm kpss kitaplarımı da ücretsiz verdim.

İstanbul üniversitesi ilahiyat fakültesi mezunuyum. Alanda çok yığılma (60 bin) olduğu için yüksek puanla atama oluyor. Bu yıl 78 aldım ama atanamayacağım.
Ben olsam bırakmazdım 78 alan biraz daha çalışıp atanacak puanı alır vazgeçmemek lazım.

4 yıl boyunca her yıl girdiğim sınavda atanamadım. kontenjanla aramda çok az fark olmasına rağmen pes etmemeye calistim. benden bir yıl önce girip 67 ile atananlar varken ben 73-74lerle atanamadım. bu ülkede hala kpssye güveni olan varsa helal olsun diyorum ben 😂 bu yıl da sınava kayıt yapıp girmedim. öyle hevesim kalmadı. daha sıfır aldığım tüm kpss kitaplarımı da ücretsiz verdim.
Branş neydi :')

Bence artık bu ülkede idealist olunacak bir ekonomi yok.
"Ben emeğimin sömürülmesini istemiyorum" diyerek özel okula girmeyi denemezseniz hayatınızı nasıl idame ettireceksiniz?
Kpss zaten artık imkansız gibi bir şey, kısıtlama geldi.
Yani madem ya o ya o diyorsunuz bence ticarete atılın.

Bence şöyle düşünmelisiniz bır yılımı daha harcayacagım ve sonrasında hayal ettıgım seyı yanı meslegımı hakkıyla yapabılecegım calısırkende sızın her zaman motıve kaynagınız bu olmalı calışmayıp borakırsanız seceneklerınız ne tıcaret demıssınız sermayenız var mı guzel bır iş fikriniz varmı varsa zaten memurlukla vakıt kaybetmeyın tıcarette gayet guzel kazanc var ama boyle bır secenegınız yoksa bı ıkı ay mola verıp tekrar derslere asılın derım hazır temelınızde olusmusken kendınızı motıve edıp hırslandırmalısınız kpss calısan herkes bu yasadıklarınızı az cok yasamıstır cok kez mola verdıgım 10-20 gun kıtap acmadıgım oldu benımde onemlo olan tekrar devam etmek dıye dusunuyorum yaparsınız neden yapamayasınız 78 alabılen uzerıne 10 soru daha yapar 80 uzerı alır hıc bısey kacırmıyorsunuz kac yasındasınız bılmıyorum ama 🌸

Bence şöyle düşünmelisiniz bır yılımı daha harcayacagım ve sonrasında hayal ettıgım seyı yanı meslegımı hakkıyla yapabılecegım calısırkende sızın her zaman motıve kaynagınız bu olmalı calışmayıp borakırsanız seceneklerınız ne tıcaret demıssınız sermayenız var mı guzel bır iş fikriniz varmı varsa zaten memurlukla vakıt kaybetmeyın tıcarette gayet guzel kazanc var ama boyle bır secenegınız yoksa bı ıkı ay mola verıp tekrar derslere asılın derım hazır temelınızde olusmusken kendınızı motıve edıp hırslandırmalısınız kpss calısan herkes bu yasadıklarınızı az cok yasamıstır cok kez mola verdıgım 10-20 gun kıtap acmadıgım oldu benımde onemlo olan tekrar devam etmek dıye dusunuyorum yaparsınız neden yapamayasınız 78 alabılen uzerıne 10 soru daha yapar 80 uzerı alır hıc bısey kacırmıyorsunuz kac yasındasınız bılmıyorum ama 🌸
Alanımda iyiyim ve devlet bursuyla 5 yıl okul okudum, çok iyi hocalardan ders aldım. Yetişmiş öğretmenim artık. Ticaret yaparsam bu kadar emek çöp olacak.

Alanımda iyiyim ve devlet bursuyla 5 yıl okul okudum, çok iyi hocalardan ders aldım. Yetişmiş öğretmenim artık. Ticaret yaparsam bu kadar emek çöp olacak.
Hıc oyle dusunmeyın bence ogretmenlık yaparak sabıt bırr maasla omur gecırmektense tıcarette yukselerek hayatınızı yasamak daha mantıklı aldıgınız egıtımler yanınıza kar kalır yıne dedıgınız gıbı hayır anlamında devam edersınız ulkemızın geldıgı durumda malesefkı işe başlayıp tecrube edındıkce bakış acısı degısıyor hakıınızda hayırlısı olsun

Akademisyenlıgı deneyın yada egıtımınızde guzel hocalardanmıs genelde zaten akademık yetıstırır ıyı unıversıte hocaları öğrencılerını

Zafer her yenilgide bıkmadan azmedenindir demişler.Olay zaten tamda burda başlıyor.Ne kadar olumsuzluk o kadar inat.İnat ve hırs bazen itici güçtür.Yazmasi kolay uygulaması zor bir reçete.Bende hep işe yarar.Ben olsam tüm gücümle tüm iç śıkıntıma rağmen tekrar denerim.Sizi bilemem.Ben birakmazdim akışa.Belkide daha fazla çalışmalısınız belkide motivasyonunuzu dikkatinizi daha çok yoğunlaştırmali ve dış dünya ile bağlantıyı minimuma indirmelisiniz.Hassas ve fazla düşünceli insanlarda dikkat dağınıklığı daha büyük problem diye biliyorum yanılıyor olabilirim.Ben bir insanın kendini yüzde yüz verdiği bir konuda başarısızlık şansının çok az olduğunu düşünüyorum..Secim sizin elbette seçtiğiniz alanda başarılar dilerim.

X