İçerde Mutlular ve neşeliler zayıflıyor

pelince

Zayıflıycam
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2009
637
9
Arkadaşlar bu topikte iki listeyi uygulayan arkadaşlar toplanalım :Ben şöyle düşündüm mutlular ve neşeliler diye iki gurup oluşturalım yukarda ruh halimizi belirten yüzleride uyguladığımız diyete göre belirtici olsun diye değiştirelim.Hepinize başarılar diliyorum.İnşallah herkes umduğu kiloya sağlıkla ulaşsın.

MUTLULAR

40 gün uygulanmış 18 kilo verdirmiş bir diyet

- LİSTE 1- 6 GÜN

1. ve 4. gün : Sabah : 1 dilim kızarmış ekmek,3-4 dilim macar salam,(kolestrolünden çekinenler hindi salam kullanabilir)

Öğle : 1 su bardağı yoğurt,1 salatalık,2 grissini
İkindi : 2 grissini,çay veya nescafe
Akşam:1 tabak bulyon çorba,1 haşlama kabak,3-4 ızgara köfte,1 kase mevsim salata
Yatarken: 1 elma

2. ve 5. gün : Sabah : 1 dilim kızarmış ekmek,40 gr.beyaz peynir, çay kahve
Öğle : 2 katı yumurta,1 salatalık,1 domates
İkindi : 2 grissini,çay kahve
Akşam : 1 tabak domates çorba,1 haşlama orta boy patates,3-4 ızgara köfte,1 kase yağsız cacık
Yatarken : 1 ince dilim karpuz veya 1 elma

3. ve 6. gün : Sabah : 1dilim ekmek üzerine 2-3 kibrit kutusu kaşar fırında,çay kahve
Öğle : 2 şişe ayran,1 salatalık,2 grissini
İkindi : 2 grissini,çay kahve
Akşam : 1 tabak bulyon çorba,1 tabak kıymalı taze fasulye veya semizotu,1 tabak kıvırcık
Yatarken : 1 elma

NOTLAR: 1.yoğurt yerine ayran,ayran yerine yoğurt olabilir
2.köfte,biftek,bonfile gibi etlerden 1 porsiyon (ortalama)100-120gr. olarak(çiğ miktar) hesaplanacak.
3.bulyon çorba,1-1/2 bardak suya 1/2 küpçük konsantre et yada tavuk tablet konularak yapılacak.
4. kıymalı sebze yemeklerinde kıyma 60 gr dır. sebzenin çiğ miktarı 250 gr dır. ıspanak ve semizotu,sapları temizleneceğinden 1/2 kg. olarak hesaplanmalıdır.
GENEL NOTLAR

1.hergün en az 2 litre su tüketilecek
2.günlük 1 saat yürüyüş yapılacak
3.her öğün sonrası soda içilecek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. LİSTE 3GÜN + 3 GÜN

1.GÜN: (800 calori)Sabah: 1 dilim ekmek üzerine 2 dilim kaşar peynir fırında,çay-nescafe(şekersiz)

Öğle: 250 gr. yoğurt,1 salatalık , 2 grissini

Akşam: 1 ortaboy haşlanmış patates,1 porsiyon ızgara veya fırın balık(lüfer,yarım palamut,net ağırlık 200-250 gr. veya 200 gr.lık ton balığı(yağı kurutulacak) ) 1 tabak salata

2.GÜN(950 cal) Sabah: 1 dilim kızarmış ekmek,3-4 dilim macar salamı,1 domates,çay kahve

Öğle: 2 şişe ayran 1 salatalık 1 domates

İkindi: 2 grissini, çay kahve

Akşam:1 kase haşlama kepekli makarna,1 porsiyon domatesli parça et(veya 120 gr. kıyma) 1 tabak yağsız cacık

3.GÜN(770 Calori) : Sabah :1 dilim kızarmış ekmek, 40 gr. beyaz peynir,1 ufak boy domates, çay kahve

Öğle:2 katı yumurta,1 salatalık 1 domates

İkindi: 2 grissini ,çay kahve

Akşam: 1 tabak bulyon çorba,120 gr. ızgara ciğer, 1 haşlama kabak,1 kase mevsim salata

Yatarken: 1 bardak süt veya ayran,veya 1 adet meyve

Not : ciğer veya balık sevmeyenler söğüş,derisiz,bütün bir tavuk budunu soğuk yiyebilirler.

Not 2: unutmayalım ,bu diyet 2 kere yapılacak( yani 6 gün sürecek)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.LİSTE 3GÜN + 3 GÜN
1.gün Sabah : 1 ince dilim kızarmış ekmek, teflon tavada 1 yumurrta,1 salatalık, çay veya kahve

Öğlen: 1 haşlama orta boy patates,1 haşlama sosis(50-60 gr.) 1 söğüş domates

ikindi : 2 grissini çay veya nescafe

akşam: 1 tabak şehriye çorba(bulyon ile) 1 su bardağı garnitür sebze, 1 ızgara bonfile veya biftek,1 tabak yağsız cacık

yatarken:1 elma veya kış armudu

2. gün : sabah: 1 dilim ekmek üzerine 2/3 kibrit kutusu kadar kaşar peyniri fırında,(kaşar yerine beyaz ya da dil peynir olabilir) çay veya kahve

öğlen: 200 gr. ton balığı,1 salatalık,1 domates

ikindi: 2 grissini,çay kahve

akşam: 1 tabak bulyon çorba,1 kase haşlama pirinç(5 silme yemek kaşığı) 120 gr. salçalı parça et veya salçalı köfte 1 kase mevsim salata

yatarken:1 elma

3.gün sabah: 1 dilim kızarmış ekmek,3-4 dilim macar salam,çay kahve

öğlen:2 şişe ayran,2 grissini,1 salatalık

akşam: 1 tabak domates çorba,1 tabak ezme patlıcan veya ıspanak,120 gr. biftek veya antrikot(ızgara),1 kase mevsim salata

yatarken: 1 greyfurt veya 1 portakal

not: pişmiş pirinçten 5 silme kaşık hesaplanacak

4.LİSTE 3 GÜN + 3 GÜN
1. gün :

sabah : 1 dilim kızarmış tost ekmeği,3-4 dilim macar salam,çay kahve
öğle:3 ızgara köfte,2 grissini,1 elma
ikindi:2 grissini,çay veya nescafe
akşam:1 tabak bulyon çorba,1 kase piyaz(4-5 yemek kaşığı pişmiş kuru fasulye,1 salatalık,yarım domates,yarım kuru soğan),piyaz yerine ortaboy 1 patates ile aynı salata yapılabilir,200 gr. ızgara balık veya tavuk
yatarken:1 elma

2.gün :

sabah: 1 dilim kızarmış tost ekmeği,3-4 dilim macar salamı,çay-kahve
öğle: 1 tabak kıvırcık salata(üzerine 1 domates kesilecek) 1 katı yumurta
akşam: 1 tabak bulyon çorba, 2 kuzu veya 1 dana pirzola,1 kase yağsız cacık
yatarken : 1 elma

3.gün

sabah: 1 dilim kızarmış tost ekmeği,3-4 dilim macar salam,çay kahve
öğle:250 gr. yoğurt,1 elma,2 grissini
akşam: 1 tabak bulyon çorba,1 dana pirzola,1 tabak kıvırcık salata 1 domates
yatarken : 1 elma

diyet 2 kere tekrarlanacak,unutulmasın

5.LİSTE 4GÜN + 4 GÜN
1. GÜN
sabah: 1 dilim kızarmış kepek ekmeği,40 gr. beyaz peynir,çay-kahve
öğle:250 gr yoğurt,1 dilim kızarmış kepek ekmeği
ikindi:2 grissini,çay veya nescafe
akşam:1 bulyon çorba,1 yağsız kabak dolma,1 kase cacık
yatarken:1 ekşi elma

2.GÜN:

sabah: 1 dilim kızarmış kepek ekmeği,3 dilim macar salamı,çay-kahve
öğle:100 gr. kıymadan köfte,1 dilim kızarmış kepek ekmeği, 1 salatalık
ikindi: 2 grissini,çay-kahve
akşam:150 gr.haşlama et(yarım havuç,yarım kabak ve yarım soğan ile) 1 tabak salata

3.GÜN:

sabah:1 dilim kızarmış kepek ekmeği,1 katı yumurta,çay-kahve
öğle:2 yumurtadan omlet,1 dilim kızarmış kepek ekmeği,1 ortaboy domates(omlete 30 gr peynir konulacak)
ikindi: 2 grissini,çay-kahve
akşam: 1 kase bulyon çorba,1 bonfile(küçük paket mantar ile)1 kase mevsim salata

4.GÜN

sabah: 1 dilim kızarmış kepek ekmeği,40 gr beyaz peynir,çay kahve
öğle: 1 dilim kızarmış kepek ekmeği,1 tabak z.yağlı ayşe fasulye veya kereviz(2 yemek kaşığı sıvı yağ ile pişirilecek)
ikindi:2 grissini,çay kahve
akşam:1 kase bulyon çorba,1 porsiyon ızgara balık,1 tabak mevsim salata
yatarken: 1 ekşi elma

not: bu listede 4. gün bitince tekrar 4. günden başlayıp yukarı doğru (4-3-2-1) tatbik ediniz.böylece z.yağlıyı bekletmeden 2 gün arka arkaya yersiniz.

6.LİSTE 3 GÜN + 3 GÜN

1. GÜN :

sabah:1 dilim esmer ekmek(40 gr),40 gr. beyaz peynir,2 bardak şekersiz çay-kahve
öğlen: 1 sandviç (3 dilim yağsız salam veya 1 katı yumurta ile,esmer ekmeğe)1 salatalık,1 domates
Akşam:1 kase bulyon çorba,100 gr kıymadan ızgara köfte,1 kase yoğurtlu semizotu veya haşlama kabak
yatarken :1 ekşi elma

2.GÜN:

sabah: 1 dilim kızarmış ekmek,40 gr. beyaz peynir,2 bardak şekersiz çay veya 1 fincan sütlü nescafe
öğlen: 1 sandviç(ton balıklı veya 100 gr haşlama tavuklu)1 salatalık 1 domates
akşam:1 tabak bulyon çorba,100 gr kıymadan köfte, 1 kase z.yağlı ayşe fasulye(2 kaşık yağ ile pişecek)1 domates
yatarken:ekşi elma

3.GÜN

sabah: 1 dilim esmer ekmek,40 gr beyaz peynir,2 bardak şekersiz çay veya sütlü nescafe
öğle: 1 kase rende hyavuç salata,1 ekşi elma
ikindi:2 grissini,çay kahve
akşam:1 tabak bol sulandırılmış cacık,120 gr ızgara biftek,1 kase rende havuç salata,ince kıyılmış domates
yatarken:1 kase meyve salatası(yarım portakal,yarım elma,yarım mandalina)

not: yaz döneminde yapılırsa yaz meyveleri ve sebzeleri kullanılabilir...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NEŞELİLER

30 gün uygulanmış 8 kilo verdirmiş bir diyet

Sabah:

- İnce bir dilim yağsız beyaz peynir
- 4-5 adet zeytin
- 1 dilim kepekli ekmek
- Dilediğiniz kadar domates-salatalık

Ara Öğün:

- 1 adet yeşil elma

Öğle Yemeği:

- 1 kase çorba
- 4-5 kaşık zeytinyağlı yemek
- Bir porsiyon salata
- 1 dilim kepekli ekmek

Ara Öğün:

- 1 su bardağı yorğurt (ya da 1 adet yeşil elma)

Akşam Yemeği:

Öğle yemeği ile aynı.

Kızlar bu diyeti yaparken mutlaka günlük 1 saat yürüyüş yapıyoruz ve en az 2 lt su içmeyi unutmuyoruz.
Akşam yemeğini en geç 19:00'da yiyoruz.

Hayırlı olsun Yelizciğim sen sanırım mutlular gurubundasın :1rolleyes:Yukarda ruh halimizi diyetimizi belirtecek şekilde değiştirelim diye düşündüm kim hangi diyeti yapıyor görmek adına.yerimseniben

slm pelince arkadaşım beni de alın gruba neşeliler dieti bana daha cazip geldi başlayalım hep birlikte bakalım görelim sonuç nolucak...herkese kolay gelsinnnnnnnnnnn

ben mutlular grubundayımmm ve bugün başladım..
sabah bir dilim tam buğday ekmeği ve 4 dilim macar salam..bol su içmeye devam

Neşelilerden SuRReaL1907 de geldi -tatlicadiarzu-
Kızlar diğer topicte yazmıştım ama burda da yazayım. Ben bu NEŞELıLER diyetinde bazı sabahlar peynir yerine haşlanmış yumurta, bazı günler de öğle yemeklerinde z.yağlı yemek yerine ızgara köfte ya da çok az tavuk eti yemeyi düşünüyorum. Haftanın iki günü değiştirsek yeterli olur sanırım. Bir de ben sabahları aç karnına bir fincan bol limonlu yeşil çay içiyorum, sonra kahvaltı yapıyorum. Sabah da yarım saat yürüdüm fazla yürüyemedim çok sıcaktı. Ama akşamları 1 saat tempolu yürümeyi düşünüyorum.

Hepimize kolay gelsin a.s.

aaa herkes buraya gelmiş niye beni çağırmıyorsunuz bende niye kimse yazmıyor diye öbür tarafta bekliyorum...haydi başlıyoruz..bende mutlulardayım inşallah diyetin sonundada hem mutlu hemde neşeli oluruz.

eee kızlar yediklerinizide yazın..
yeliz bende merak etmiştim neden gelmedin diye..
eyvahhh basıldık benim sefkilimm gelmiş...kıs sen görme senden saklı incecik olucaktım ben

bu arada mutlular diyetinde yoğurt,ayran,cacık hemen hemen hergün var ben bunun için light yoğurt aldım..diğerleri çok yağlı oluyor..

sabah salamla kahvaltımı yaptım..bol su içiyorum..her sabah sürahiyi dolduruyorum ne kadar içtiğimi görmek için sadece o sürahiyi ben kullanıyorum..birde sabah aç karnına ılık su içiyorum hep öyle yapardım zaten daha öncede söylemiştim yine tekrarlıyım boş mideye sabah soğuk su içmeyin ılık suyu tercih edin..

bu arada unutuyordum bir defter ayarladım bugünün tarihini attım altınada sabah aç karına tartıldığım kilomu yazdım..haftada bir tarih atıp tartılıp kilomu yazacağım..
mutlular diyetini 40 günden hesaplarsak 17 ağustosta bitiyor...

ben yapsammıki..ben hiç listeye bağlı diyet yapmadım hiç sevmem ..
hele bilmem nekadar et köfte olunca gıcık oluyorum...
ama neşeliler bana uygun gibi.. onu yapabilirim...

çok iyi fikir bu...
ben zaten hergün spor yapıyorum ..zahten diyetteyim ama evde ne varsa az ve öz yiyorum ..
yeşil çay zaten vazgeçilmezim....

ayy sabahla öğle arası ara yokmuş..bende ara yapıcam diye hazırlıyorum kendimi..hehehe acaip bozuldum ama varya..neyse direk öğle yemeğine geçicez artık..ama salam tok tuttu benii.sanırım kiraz detoksundan sonra bayağı fazla geldi..iyi oldu detoks yapmamız en azından mideyi hazırladık diyete dimi şekerler

Karpuz diyetinin 1. günü

Sabah:
- Aç karnına 2 bardak su
- 1 dilim karpuz
- 30 gr. ( bir kibrit kutusu büyüklüğünde )
- 1 dilim light ekmek

Öğle:
- 1 dilim karpuz
- 30 gr. peynir
- 1 dilim light ekmek

Ara öğün:
- 1 dilim karpuz

Akşam:
- 200 gr. ızgara tavukgöğsü
- Salata
- 1 dilim light ekmek

Gece:
- 1 dilim karpuz
- 1 dilim light ekmek

Karpuz diyetinin 2. günü

Sabah:
- Aç karnına 2 bardak su
- 1 dilim karpuz
- 1 fincan çay
- 1 adet yumurta
- 1 dilim light ekmek

Öğle:
- 1 dilim karpuz
- 200 gr. patlıcan Salatası
- 200 gr. light yoğurt
- 1 dilim light ekmek

Ara öğün:
- 1 dilim karpuz

Akşam:
- 200 gr. ızgara biftek ya da yağsız teflonda sote yapılmış 200 gr. kuşbaşı et
- Salata
- 1 dilim light ekmek

Gece:
- 1 dilim karpuz
- 30 gr. peynir

Karpuz diyetinin 3. günü

Sabah:
- Aç karnına 2 bardak su
- 1 fincan çay
- 1 dilim light ekmek

Öğle:
- 200 gr. balık
- Salata
- 1 dilim light ekmek

Ara öğün:
- 1 dilim karpuz

Akşam:
- 200 gr. light yoğurt
- Haşlanmış kabak

Gece:
- 1 dilim karpuz
- 30 gr. peynir

Karpuz diyetinin 4. günü

Sabah:
- Aç karnına 2 bardak su
- 1 dilim karpuz
- 1 dilim light ekmek

Öğle:
- Yağsız mantar sote
- 1 dilim light ekmek

Ara öğün:
- 1 dilim karpuz
- 200 gr. light yoğurt

Akşam:
- 200 gr. yağsız kıymayla yapılmış köfte
- Salata

Gece:
- 1 dilim karpuz
- 30 gr. peynir

Karpuz diyetinin 5. günü

Sabah:
- Aç karnına 2 bardak su
- 1 dilim karpuz
- 30 gr. peynir

Öğle:
- Fırında kabak mücver
- 1 dilim light ekmek
- Salata

Ara öğün:
- 1 dilim karpuz

Akşam:
- 200 gr. kuşbaşı et ve karışık sebzelerle hazırlanmış fırında güvenç
- Salata

Gece:
- 1 dilim light ekmek
- 1 dilim karpuz

Karpuz diyetinin 6. günü

Sabah:
- Aç karnına 2 bardak su
- 1 dilim karpuz
- 2 yumurta akı, bir yumurta sarısı ve 30 gr. peynirle yapılmış omlet
- 1 dilim light ekmek
- Salatalık
- Domates

Öğle:
- 200 gr. light yoğurt
- Haşlanmış sebze

Ara öğün:
- 1 dilim karpuz
- 1 dilim light ekmek
- 30 gr. peynir

Akşam:
- 200 gr. light yoğurt
- Haşlanmış sebze
- Salata

Gece:
- 1 dilim karpuz
- 30 gr. peynir
- 1 dilim light ekmek

Karpuz diyetinin 7. günü

Sabah:
- Aç karnına 2 bardak su
- 1 dilim karpuz
- 1 dilim light ekmek

Öğle:
- 200 gr. light yoğurt
- Haşlanmış sebze
- 1 dilim sebze
- 1 dilim karpuz

Ara öğün:
- 1 dilim karpuz
- 1 dilim light ekmek

Akşam:
- 200 gr. balık buğlama
- Salata
- 1 dilim light ekmek

Gece:
- 1 dilim karpuz

arkadaşlar bu diyeti uygulayın ben uyguluyorum ve mutlu mutlu zayıflıyorum buyrunnnnnnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…