İbadet ve Namaz Günlüğü 🌸

Namaza yeni başlıyacak arkadaşlarıma nacizane tavsiyem ilk vakit namazlarını kılmaya gayret edin alışkanlık olup düzene girince kaza namazlarinizi kılmaya başlayın bunaltmayin kendinizi birden sonra şeytan uğraşmaya başlıyor bu kadar kaza namazı bitermi farzını kilsanda olur bugüne kadar yapmadın bu kaza namazları bitmez 😊 ama inanın ki yatsı namazı bile 15 dakika en fazla vaktinizi alır iyi geceler 🖐

Merhabalar konuya destek olsun diye birkaç şey yazmak istedim belki gören olur etkiler diye
benim de uzun bir süre kıldıktan sonra namazı bıraktığım bir zaman oldu, o zaman hep içimde bir vicdan azabı duyuyordum.

Tekrar başlamak için kendi kendime namaz kıldığım zamanlar ne kadar huzurlu olduğumu dualarımın kabul olduğunu bıraktığımda sıkıntılar yaşadığımı bunun benim kulluk görevim olduğunu Kalu Bela'da Allah 'Elestu Bi Rabbikum' 'Ben sizin Rabbiniz değil miyim' diye sorduğunda Bela 'Evet bizim Rabbimizsin' diyerek tastik ettiğimi hatırlattım kendime
Allah (c.c)'ın benim kılacağım namaza ihtiyacı yok benim o namazı kılmaya ihtiyacım var dedim.
Sabah namazlarına kalkamayınca Rabbim bugün beni huzuruna almak istemedi diyordum o duygu beni çok üzen bir duyguydu sonra saat kurmaya başladım sabah için sonrasında alışkanlık oluyor zaten. Böyle böyle tekrar başladım Elhamdulillah.

Allah hepimize namazı daim olarak sünnete uygun kılmak nasip eylesin inşallah. Ayette uyarılan 'Vay o namaz kılanların haline ki onlar kıldıkları namazdan gafildirler' denilenlerden uzak eylesin hepimizi.

Bir de bana hep zor gelen abdest olmuştu abdesti aldıktan sonra namazı kılmak zor gelmiyor nedense üşenmeden abdest almak, abdestsiz gezmemeye çalışmak hep namaz kılmayı kolaylaştırır diye düşünüyorum.
Sevgiler :KK200:

Allah razı olsun inşAllah 💓 sadece kendim sanırdım abdest almada sıkıntı yaşayanı bende bu şekildeydim. Rabbim huzurundan ayırmasın inşAllah cümlemizi🙏

Kizlar size bir sorum var 🥰 şimdi önceki namazlarimi kazasını kılmaya baslicam ya ben mesela bugün ku yatsı namazından sonra niyet ettim kilmadigim öğle namazının farzını kılmaya diye niyet edip namazimo kılabilir miyim yoksa sabahin kazalarini mı kilmam gerek yani bunun bir sıralaması bir sarti var mı

cnm bana umreye gittiğimde hocam kaza namazlarınız kılarken

örneğin niyettin allah rızası içn öğlen namazınım son kaza namazını kılmaya diye niyet edin demişti

yarına çıkacağımızı allah bidiği için

Birde gece yattığımda Kevser ,ihlas,Felak,nas,Ayetel Kürsi okur niyet ederim niyet ettim Allah'ım sabah namazima uyanmaya sen beni uyandır şeytanın vesvesesinden beni koru derim .. namaza niyet etmeden 3 kere estağfurullah 3 defa peygamberimize selatu selam okurum sonra niyet ederim 😊
Ben yine kalkamadım canım ama çok geç yattım simdi kilacam rabbim kabul eder ins

cnm bana umreye gittiğimde hocam kaza namazlarınız kılarken

örneğin niyettin allah rızası içn öğlen namazınım son kaza namazını kılmaya diye niyet edin demişti

yarına çıkacağımızı allah bidiği için
Himm evet mantıklı en sondan başlayarak başa doğru gitmiş olcaz yani teşekkür ederim canım

Kızlar annemdeydim ve adetim o yüzden tipine tam giremedim inşallah yarın yada öbür gün başlarım bende, sabah namazı sıkıntı bende bide ben bayadır sadece farzları kılıyorum inşallah onuda hallederim

X