HZ.YUNUS'UN DUASI*" la ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin "

Nasil uculuyormus ay:KK66:Noluyormus.Anlami ne duanin bir de kisaligi uzunlugu ne?
FallenAngel FallenAngel
canım ben az evvel araştırdım. Günde 2 kere yapılıyor. Çok güçlü bi zikirmiş, gerçekten uçuruyormuş. Ama biz burada başkalarının yerine nasıl yapacağız bilemiyorum; yani kişisel bir zikir gibi geldi bana.

canım ben az evvel araştırdım. Günde 2 kere yapılıyor. Çok güçlü bi zikirmiş, gerçekten uçuruyormuş. Ama biz burada başkalarının yerine nasıl yapacağız bilemiyorum; yani kişisel bir zikir gibi geldi bana.
Aman :)nasil ucmak ki.Bir degisik de olmayalim.Calisiyoruz hani:)

Dediğin gibi kişisel bir zikir o canım...Sabah ve akşam çekebilirsiniz kendı başınıza isterseniz..
Toplu olmaz..

senin kalbin pirlanta gibi,herkes hissizlesir de sen hissizlesemezsin inanmam :KK12:
Sağol tatlım ama gerçekten değişik bir ruh hali içerisindeyim bu aralar. Dualar da olmasa naparım bilmem :KK43: Hissizleşme derken duyarsızlaşma gibi değil de, ne bileyim, bi burukluk, bi yalnızlık...

Nasil uculuyormus ay:KK48:Noluyormus.Anlami ne duanin bir de kisaligi uzunlugu ne?
FallenAngel FallenAngel
Dua değil canım bu kişisel bir zikir.

canım zaten kişisel zikir ama burda bir düzen var mesela ben zorunluluk olmasa günde 200 yunusun duasını hayatta okuyaamzdım
3000 5000 ya şafi çekemezdim burda sorumluluk olunca insan yapıo anladınmı

manevi ucuşşşş korkma :)

Ben Nihat Hatiboglu'nun hayirli kapilar duasini okumayi salik veriyorum:)
hiç bilmiyorum o adamıda pek hazetmiyorum :)

FallenAngel FallenAngel

Dediğin gibi kişisel bir zikir o canım...Sabah ve akşam çekebilirsiniz kendı başınıza isterseniz..
Toplu olmaz..

bakacaz kuzum duruma önerilerinizi bekliyorummm

zikire devam ederken yaşananlar diye yazılar var internette :) tam benim ihtiyacım olan şey; bu aralar patates çuvalı gibiyim, hissisleştim
ben diyorumya 2 kez yaptım rüyamda cebraili gördüm...
heralde 1 ay yapsam töbe haşa ne olurdu bilmem :)

Sağol tatlım ama gerçekten değişik bir ruh hali içerisindeyim bu aralar. Dualar da olmasa naparım bilmem :KK43: Hissizleşme derken duyarsızlaşma gibi değil de, ne bileyim, bi burukluk, bi yalnızlık...

hangimiz değilizki....
insanoğlu içinde ne fırtınalar kopuyor be canım....
ama ben dualar sayesinde çok yol katettim...
benım kalpte ritim boukluğu var.arada tekliyor duruyor yani :)
eskiden olsa komaya giriyordum şimdi bir nebze ölüme hazırım.
kabullendim...
hemen inşirrah yada yunusun duasını ediyorum diyorum fallen
efendimiz bile vefat etti sen kazıkmı çakıcaksın...rahatlıyorum.
sürekli tevbe halindeyim.

FallenAngel FallenAngel Canım mesela liste yapılır; karşısına bugünkü zikirini yaptı yazılabilir. Ama mesela ben bugün Fallen için zikir yaptım diyemeyiz, onu anlatmaya çalışıyorum gülüm.
tabiiii gülümmmm aynen öyleeeee :)))
misal ben bir türlü başlayamadım o zikre çokda önemli bir zikir oysaki ama burda bir disiplin olursa yaparım

hangimiz değilizki....
kabullendim...
Günde 7 kere Salavatı Tıbbil Kulubi okumayı alışkanlık edin canım. Kalplerin doktoru demek zaten türkçesi. İnşallah iyi gelir cano, çok üzüldüm. Herkesin farklı farklı sıkıntıları var. Ben de ölümden korkmuyorum, hatta çok merak ediyorum ve ara ara da arzu ediyorum. Özellikle mezarlığa gidince, bazen özeniyorum orada yatanlara. Oradaki sessizlik, mutlak yalnızlık beni cezbediyor.

hangimiz değilizki....
kabullendim...

Bende listenize katılabilir miyim? Tevhid zikrini bende arastirmistim ve yapmak istiyorum ama devami gelmedi.bi türlü burda sorumluluk hissedersem yapabilirim.. BEYAZ KURT BEYAZ KURT arkadaşımızın soyledigi sekilde olması cok mantıklı

FallenAngel FallenAngel ablam ve kizlar bi zikir var,eger burda yapilmazsa da ben yapicam insallah.
Hz Suleymanin zikri oldugu soyleniyor,yanlis bilgi vermek istemem ama o cok zikredermis.

Lailahe illalahül kuddüs, Sübbûhun Kuddûsün Rabbül melâiketi verrûh.

asil zikir Sübbûhun Kuddûsün Rabbül melâiketi verrûh.
anlami : Allâh-ü Teâlâ bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve mukaddestir. Meleklerin ve Rûh (Cebrâil)’in Rabbidir

zikrin onune Lailahe illalahül kuddüs getirilerek etkisi arttirliyor.
Lailahe illalahül kuddüs `un anlami ise Butun eksikliklerde munezzeh Allah`tan baska ilah yok.

yani toparlayacak olursak dua su sekilde.:KK200:

Lailahe illalahül kuddüs, Sübbûhun Kuddûsün Rabbül melâiketi verrûh.
anlami : Butun eksikliklerde munezzeh Allah`tan baska ilah yok.O bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve mukaddestir. Meleklerin ve Rûh (Cebrâil)’in Rabbidir.

gunluk okunmasi tavsiye edilen zikir sayisi 170.

eger hz Yunus duasina devam etmeyeceksek bunu da okuyabiliriz.
cok etkili bi dua oldugu soyleniyor.:KK68:

X