HZ.YUNUS'UN DUASI*" la ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin "

merhaba kızlar bende bu topiğe yeni geldim fal topiğinden artık kendime hakim olamadığım için derdime çare oluckmış gibi hergün falcıya gitmeye başladım inanacım çok şükür sonsuz herşey rabbimden benide aranıza alın benim içinde sizin içinde dua edelim

merhaba kızlar bende bu topiğe yeni geldim fal topiğinden artık kendime hakim olamadığım için derdime çare oluckmış gibi hergün falcıya gitmeye başladım inanacım çok şükür sonsuz herşey rabbimden benide aranıza alın benim içinde sizin içinde dua edelim
canım falcılara gitme sakın. Ettiğin dualar ibadetler kabul olunmaz. Geleceği ancak Rabbim görür. Falicya gidene kadar Allah rızası için istihareye yat.

o kadar çaresizimki ne yapıcağımı şaşırdım sürekli dua ediyorum ama bazen bunalıyorum ve saçmalıyorum inanın çok zor durumdayım hayattan vazgeçmeyi bile düşünür hale geldim

o kadar çaresizimki ne yapıcağımı şaşırdım sürekli dua ediyorum ama bazen bunalıyorum ve saçmalıyorum inanın çok zor durumdayım hayattan vazgeçmeyi bile düşünür hale geldim
seni kim terk ederse terketsin terketmeyen Rabbin var . al abdestini ser seccadeni kıl namazını çek teşbihini bi bakmışsın dert dediklerin senin sınavın olmuş olsun

evlenmek üzereyken 3 yıldır nişanlı olduğum insan tarafından sebep bile belirtilemden terk edildim ve benim kızım bu nişanlı oldugum insanı babası olarak saydı ve sevdi onun yanında büyüdü sayılır şimdi babam beni neden bıraktı diye sürekli ağlıyor vercek cevabım bile yok

namazımı kılıyorum geceleri dualarımı ediyorum ama 45 gün oldu sonra isyan edip niye dualarım kabul olmuyo diyorum biliyorumki rabbim duamı kabul ediyor kabul etmeyeceği duayı ett,irmez rabbim buda benim sınavım imtihanım b,iliyorum ama çok çaresizim

namazımı kılıyorum geceleri dualarımı ediyorum ama 45 gün oldu sonra isyan edip niye dualarım kabul olmuyo diyorum biliyorumki rabbim duamı kabul ediyor kabul etmeyeceği duayı ett,irmez rabbim buda benim sınavım imtihanım b,iliyorum ama çok çaresizim
canım 45 gün ne ki? ben bazı şeyler için 10 yıldır dua ediyorum; çocuğum olmuyor ona da 2 yıldır dua ediyorum. Ama asla isyan etmiyorum. İsyan şeytanın vesvesesidir. Belki duasını ettiğin şey senin için hayırlı olmayabilir. Rabbim neylerse güzel eyler, bunu asla unutma.. Ben eskiden ettiğim ve kabul olunmayan dualarım için şu an iyi ki kabul olunmamış; hayırlı değilmiş demek ki diyorum..İnsanız, aciz beynimizle ancak yıllar sonra idrak edebiliyoruz bazı şeyleri. Asla isyan etme

evlenmek üzereyken 3 yıldır nişanlı olduğum insan tarafından sebep bile belirtilemden terk edildim ve benim kızım bu nişanlı oldugum insanı babası olarak saydı ve sevdi onun yanında büyüdü sayılır şimdi babam beni neden bıraktı diye sürekli ağlıyor vercek cevabım bile yok
yorum yapmak istemiyorum Rabbim yardımcın olsun canım

doğru diyosun ama 3 senemi verip kızıma ve aileme karşı mahcup olmak ve türkiye gibi bir ülkede zaten boşanmış oldugum için insanarın bana bakış açısı farklıyken ne hale düştüm akrabalarımın gözünde birde siz düşünün hakkımı hella etmedim ben ona son 1 yıldır çalışmıyordu ben baktım ona annesine neler yaptım allaha havale ettim ben bu dünyada olmasada elbet hesaplaşıcaz allahın adaletine sığındım başka bişey değil

fal olayından bir kere kati ve kesin uzak dur.
direk imanın gider.
falcıdan hacıdan hocadan medet umulmaz.
medet yalnızca alemlerim rabbinden umulur.
duanı et yeterli olur.

hayattan vazgeçince maalesef sorunlar bitmiyor canım burda insanlar nelerle uğraşıyor ne acılar çekiyor yanıyor kavruluyor.
senın imtihanında bu bak canım Rabbim neylerse güzel eyler demekki hakkında hayırlı buymuş biştmiş.

ben 15 senedir sınav oluyorum hayat demek maaalesef sınav demek..
güçlü olmak zorundasın canım kızınada güzellikle anlatcaksın
uygun bir dille.

X