Popüler Konu Hz. İbrahim'in Duası Evlat Sahibi Olmak İçin Okuyoruz.

24.09.2021 TARİHLİ LİSTEMİZ

DUAMIZ:
''RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİN"
(SAFFAT SURESİ 100.AYET)

ANLAMI:

"RABBİM BİZE KATINDAN SALİH EVLATLAR NASİP EYLE."

1- @ K kartanem2 ( SULTAN)️
2- @ V Vavin ( HAVVA KIZI ARZU )
3- @ nursevdi nursevdi ( KADİR KIZI NURSEVEN )
4- @ iki prensesin annesi iki prensesin annesi (YADİGAR)
5- @ B Bademmm388 ( FATOŞ )
6- @ E ebra34 ( FERİDE )
7- @ SoLeiL12 SoLeiL12 (RAHİME)
8- @ burcusami burcusami ( BURCU )
9- @ Asimisa Asimisa ( ARMAĞAN)
10- @ daisyko daisyko ( AYBÜKE )
11- Nefes0858 Nefes0858 ( FERDA )
12- 4melek1anne 4melek1anne ( TUBA )
13- @ T There is Hope ( ŞENNUR )
14- @ M Maviayyy ( ALİYE )
15- @ perestu perestu ( KEVSER )
16- @ yalutserkan yalutserkan ( HATİCE KIZI TÜLAY )
17- agustos72 agustos72 ( AYŞENUR )

Listemizin tamamlanma tarihi: 07.10.2021

LİSTE ŞU AN ALIMLARA AÇIKTIR

En geç 07.10.2021 tarihine kadar bitirilecektir.

NOT 1: Liste bitim tarihine kadar okuyup okumadığını bildirmeyenler listeden çıkarılır.

NOT 2: (YENİ KATILAN ARKADAŞLAR İÇİN) Yukarıdaki ayeti belirtilen süre içerisinde her bir arkadaşımız için ismiyle niyet ederek 100'er tane okuyoruz.

Rabbim dualarımızı kabul eylesin inşallah

30 yaşındayım 18 di fsh en son ölçüldüğünde şimdi kaç bilmiyorum. Amh ise iki yıl önce 0.02 idi sımdı daha beterdır. E2 degerım 20 yanı düşük. Yaklasık 6 tüp bebek denemem var 4 yılda. 26 yasından berı bu mucadeleyım. 3 gebelıgım var düşünle sonuclanan. İkisi dogal yolla gelen. Biri tüp bebek. Son durum boş folıkul sendromu

Merhaba arkadaşlarım benim durumumu hatırlayan vardır belki ben genç yaşta erken menepoz teşhisi konmuş bir bayanım. Yaşım 29 ve 4 yıllık evliyiz 3 gebelik yaşadım ıkısı doğal biri tüp. 3 ü de düşük oldu. Tıbba göre tedavı ıle bıle cok zor cunku kalıtelı yumurta yok ıcı bos cıkıyor bunun ıcın en iyi yerlerden birinde tedavı gormeme ragmen mart ayında olusan tek embrıyo transferımde negatıfti. Artık tüp bebek yoluda kapanmıs hıbı bırseydı benım ıcın. Tabıkıde cok acı cektim son umudumdu o. Donasyon arastırmasına basladım hatta. Ama ıcıme sınmedı bu virüs sürecinde öyle yapayalnız kaldımkı ıcımdekı sızı ıle bır basıma... aılem uzakta gidemedım arkadaslarımla gorusemedım düşününki evın ıcınde bir basıma bütün gün düşündüm durdum. Neden ben dedıgım cok zamanlar oldu. Adet oluyorum bır rahmım var yumurtalıgım var ama neden işe yaramıyor dedıgım cok vakit oldu. Umudum tükendi cevremde hamıle kalanlar o kadar coktukı kendımı iyice yalnızlasmıs caresız hıssedıyordum. Sonra buraya üye oldum. Dua sayfalarına yalvardım benıde alın cok ıntıyacım var dıye. Canım cok yanıyordu dua etmek bır vesıle bulmak ıstıyordum. Benım ıcın cok zordu gebe kalmak. Hem zaten maddıyattan oturu artık denemede yapmıcaktık eşim sıkılmıstı toplanan yumurtaların boş cıkması dollenme sorunu vs... yeter artık dedı zorlama. Ama ben kabullenmedım ben uc kez gebe kaldıgım ıcın annelık yerlesmıstı bıkere ruhuma. Ben evlat alabılırdım evet ama ben emzırmek ıstıyordum ben bunu rabbımden cok diliyordum. Burda sızlere dua ederken kendımden asla umudum yoktu ama bırılerıne faydam olur belkı varsa gunahlarım hafıfler rabbımde benı affeder evlatsızlıkla sınamaz belkı dıye girdim gruplara. Her hamılelıgım husrandı. Artık sessızlıkle karsılanıyordu. Cunku hep aynı son yasandı. Ben uc evladımı kalbıme gomdum sonra bır köpek sahıplendık. Oncelerı sacma gelıyordu ama bana iyi gelcegını esım tahmın etmıstı. Bir köpeğin annesi oldum arkadaşlar. O yokluk hıssını onunla tamamlamaya calıstım. Ona seslendım oglum dıye annecım dıye. Bütün mahalle oyle ıyı anlıyordukı ruh halımı köpekten nefret eden ınsanlar bıle sırf benım hatrıma onu sahıplenmeye calısmıstı pınarın oğlu bu dıye. Öyle hosuma gıdıyordukı bu durum biliyorum suan sıze cok sacma gelıcek ama ben onu ayagımda bile sallamaya calıstım:KK43: cunku eksık hıssedıyordum bende ıstıyordumkı bı bebegım olsun onu bakayım besleyıp koklıyayım. Ama olmadı yarım kalmıs bı vazıyette yasamımı surdurmeye devam etmeye karar verdım. Mart ayındakı embrıyom cok kalıtelıydı ama tutmadı o olmadıgı ıcın ıyıce hayallerım yıkılmıstı. En son ramazan ın ilk günü bir abdest aldım ilk sahur gecesınde salavatı tefrıcıyeye basladım hayatımda ılk defa kendım ıcın bitirmeye nıyet ettım onu. Ve soyle dedım ‘Allah’ım bana ımkansız dıyorlar tıbben ımkansız.... sen ımkansızlarınolduransın bu oyunu boz rabbım doktorlarımıda bızı de sasırt’’ ben bır daha adet olmadım suan 4 haftalık hamıle oldugumu öğrendim bu mucıze bu allahımın bana lutfettıgı bıse. Ben suan cok karısık duygulardayım ama cok korkuyorum. Sonu ne olcak bılmıyorum degerlerım daha cok küçük belkı de baslamadan bıtıcek bılemıyorum. Ama yazmak ıstedım. Henuz anneme bıle soylıyemedım ıcımde kaldı arkadaslarım. Sustum... yasadıklarım benı susmaya mecbur ettı. Esımle sustuk kaldık sasıramadık bile. Bugun ıkıncı kanımı vermeye gıdıcem umarım saglıklı ılerler. Sıze dıyecegım su ki! Umut bitmek bilmeyen bir derya gibi...
sizi o kadar iyi anlıyorum ki..4 kayıp 4 kürtaj..0.01 amh..boş yumurta gelmeyen, adetler,onca içilen otlar çöpler..ansızın gelen ağlama krizler..kullanılan iğneler ilaçlar..
mesajların üstünden uzun zaman geçmiş ama inşallah yavrunuzu kucağınıza sağlıkla almış ve huzurla büyütüyorsunuzdur..

DUAMIZ:
(SAFFAT SURESİ 100.AYET)

ANLAMI:

1- K kartanem2 ( SULTAN)️
2- V Vavin ( HAVVA KIZI ARZU )
3- nursevdi nursevdi ( KADİR KIZI NURSEVEN )
5- B Bademmm388 ( FATOŞ )
6- E ebra34 ( FERİDE )
7- SoLeiL12 SoLeiL12 (RAHİME)
8- burcusami burcusami ( BURCU )
9- Asimisa Asimisa ( ARMAĞAN)
10- daisyko daisyko ( AYBÜKE )
11- @ Nefes0858 Nefes0858 ( FERDA )
12- @ 4melek1anne 4melek1anne ( TUBA )
13- T There is Hope ( ŞENNUR )
14- M Maviayyy ( ALİYE )
15- perestu perestu ( KEVSER )
16- yalutserkan yalutserkan ( HATİCE KIZI TÜLAY )
17- @ agustos72 agustos72 ( AYŞENUR )
18- bsra61 bsra61 ( BÜŞRA )

LİSTE ŞU AN ALIMLARA AÇIKTIR

NOT 1: Liste bitim tarihine kadar okuyup okumadığını bildirmeyenler listeden çıkarılır.

NOT 2: (YENİ KATILAN ARKADAŞLAR İÇİN) Yukarıdaki ayeti belirtilen süre içerisinde her bir arkadaşımız için ismiyle niyet ederek 100'er tane okuyoruz.

DUAMIZ:
(SAFFAT SURESİ 100.AYET)

ANLAMI:

6- @ E ebra34 ( FERİDE )
12- Hasretim30 Hasretim30 ( ESİN )
13- @ 4melek1anne 4melek1anne ( TUBA )
14- @ T There is Hope ( ŞENNUR )
15- @ M Maviayyy ( ALİYE )
16- @ perestu perestu ( KEVSER )
17- @ yalutserkan yalutserkan ( HATİCE KIZI TÜLAY )
18- @ agustos72 agustos72 ( AYŞENUR )
19- @ bsra61 bsra61 ( BÜŞRA )

LİSTE ŞU AN ALIMLARA KAPALIDIR

DUAMIZ:
(SAFFAT SURESİ 100.AYET)

ANLAMI:

6- @ E ebra34 ( FERİDE )
12- Hasretim30 Hasretim30 ( ESİN )
13- @ 4melek1anne 4melek1anne ( TUBA )
14- @ T There is Hope ( ŞENNUR )
15- @ M Maviayyy ( ALİYE )
16- @ perestu perestu ( KEVSER )
17- @ yalutserkan yalutserkan ( HATİCE KIZI TÜLAY )
18- @ agustos72 agustos72 ( AYŞENUR )
19- @ bsra61 bsra61 ( BÜŞRA )

LİSTE ŞU AN ALIMLARA KAPALIDIR

Tüm listeye okudum cnm Allah kabul etsin insAllah

X