HSG rahim filminde sol tüp hafif geniş (minimal ektazi)

Neden oluyormuş o ektazi dedikleri tam olarak nedir acaba sorun olmamasına sevimdjm
Doktorla telefonla görüştüm tatilde olduğu için kısa konuştu, sebebini söylemedi. İnternette araştırdım büyük ihtimalle düşük sonrası ya da bakteri, iltihabtan dolayı oluyormuş. Antibiyotiği onun için yazmış diye düşündüm sonra

Anladım canim evet ondan yazmıştır bence de histereskopi gerekli değil heralde

Merhabâ kızlar ben 25 nisan da hsg yani rahim filmi cektirmistim o an da adettin 4 günüydü o zmn olmuştum benim de polikistik over denen bir hastalıgım var çocuk özlemi çekiyoruz ama bir türlü olmadı malesef 4 buçuk yıllık evliyim ve rahim filmi çektirmeye gittiğimizde sol tüpün kapalıydı sağ tipinde azıcık boşluk vardı actılar sağolsun vitamin verdiler kullanıylrum hala şimdi adetine 8 gün kaldı kasık agrılarım var meme ucu hassasıyeyım de var biraz belimde agrı oluyor baş dönmesi halsizlik yorgunluk var sizce hamile olabilirmiyim siz ne yasadınız rahim filmi çektirdikleri sonra?... Çok heycanlıyım ya inşallah vardır allah isteyen herkese nasip etsın inşallah

Merhaba. Anlattığınız belirtileri ilk hamileliğimde adet olacağım gün hissetmiştim. Rahim filmini ben adetin 8 gününde çektirdim. 17 gününde adet olacakmış gibi ağrım vardı, bende ümitlendim çok kadınlar rahim filminden sonra hamile kalıyormuş. Ama bata daha var, bakalım, Allah ellerimizi boş bırakmasın İnşallah, her isteyene sağlıklı hayırlı evlatlar versin
Bu arada tüpünüzü nasıl açtılar, ameliyat mi oldunuz? Geçmiş olsun

Sizin de durumunuz aynı mı?
Benim bir tupum tikali ektazi yazmıyor sanırım ufak düzensizlikler diyor ama ektazi yapisiklik mi demek ti .benim tıkanmış enfeksiyon dan dedi doktor ama okadar büyük bir enfeksiyon geçirmedim ki anlamadım kapanacagi varmış ve hsg de açılmadı içi sıvı dolu değil ama benim de ameliyat oluncada açılmaz dedi doktor

Ektazi yapışıklık değil de genişlenmiş demektir.
Geçmiş olsun, canım. Allah için imkansız şey yoktur inşallah düzelir . Bu arada benim tanıdığım var dış gebelikten dolayı bir tüpü alınmış, 2 tane çocuğu oldu. Size umut olsun

Tek tupunuz mu açık şuan ve amh değeriniz kac pkonun derecesi de önemli

Aa şimdi anladım canım benim ozaman olur o sorun değil bence de çünkü tikali değil ben aşılama sonrasi tüp bebeğe gecicem çok sagol canim benim Allah razı olsun söylediğin icindoktorda tek tuple olur dedi ama yaşım 31 beklememek icjn aşılama sonrasi tupe gecicem

Bol şans diliyorum . İnşallah tek denemede hamile kalırsın

Amin inşallah cnm benim rahim filmi uyutularak yapılan bir işlem damar yolu açıp sizi uyutuyorlar o damardan 15 dk da bitiyor zaten işlem ben ne olduğunu bile anlayamadan kaltım hemen tabi doktor biraz uzan dedi 1 saat fln ama sonrasında adetliydim o zmn adetin 4 günde oldum tabiki ve 3 gün daha kan gelmeye basladı orda korkulacak birşey yok zaten normal birşey damar actiği için öyle...
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah bakalım bizde umutla bekliyoruz umutluyum ❤❤

Amin
Benim rahim filmini uyutmayarak çektiler kâbus gibiydi çok ağrılıydı. Doktor ağrı bünyeye göre değişiyor büyük ihtimalle ağrı hissetmezsin uyutmaya gerek yok demişti ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…