Hsg-Kanama-Oruç

CloudCloud

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2022
576
155
32
Merhabalar perşembe adetimin son günü cuma günü de hsg çekilcek duyduğum kadarıyla hsg den sonra kanama oluyormuş sizlerin oldu mu eğer kanama olursa bu oruç tutmama engel olur mu sonuçta adet kanaması değil diye düşünüyorum yine de sizlere de sormak istedim

Merhabalar perşembe adetimin son günü cuma günü de hsg çekilcek duyduğum kadarıyla hsg den sonra kanama oluyormuş sizlerin oldu mu eğer kanama olursa bu oruç tutmama engel olur mu sonuçta adet kanaması değil diye düşünüyorum yine de sizlere de sormak istedim
ben geçtiğimiz salı günü çektirdim hafif hafif kanamam 1 buçuk gün kadar sürdü ama oruca engel olur mu bilemiyorum tabi

Kanamanın adet kanaması olmadığından emin olduğunuz sürece oruca mani olmaz

Bildigim kadarıyla abdesliyken parmagın 1damla kanasa bozuluyo oruçtada öyle ise tutma bence. Ama zaten genellikle hsg anestezili çekiliyo sonrasında da 1 2saat dinlendiriyolar. Oruc tutarsan bayılma ihtimalin yüksek

Yok canım cuma zaten tutamam hsg nin çekileceği gün yani birde anestezili olmayacak devlette yaptırcağım için (herhangi bir kanama evet abdesti bozuyor ama orucu bozmaz kusuzum elin kesildi falan die ama bu farklı birşey ya o yüzden kararsız kaldm )

Kaç dakika sürdü çok can yakıyor mu işlem bittikten sonra normal şekilde kalkıp gidiliyor dimi
Ben bugün çektirdim özelde adet ağrısı gibi bir ağrı oluşuyor oda ilaç verdikləri için 1 buçuk dakika dan az sürüyor ağrı fln öyle aşırı değil saniyelik ağrılar

Kanamanın adet kanaması olmadığından emin olduğunuz sürece oruca mani olmaz
Konuyla ilgili yorumumu güncellemek istedim dikkatimden kaçmış, kanama oruca mani değil ancak hsg çekilirken içeri bir sıvı gönderilerek çekiliyor bu orucunuzu bozar niyetlenseniz bile

Hufeza'nın dediği gibi HSG sonrası kanama adet kanaması olmadığı için oruca engel değildir. Bir kaç gün sürebilir lekelenme şeklinde.

Konuyla ilgili yorumumu güncellemek istedim dikkatimden kaçmış, kanama oruca mani değil ancak hsg çekilirken içeri bir sıvı gönderilerek çekiliyor bu orucunuzu bozar niyetlenseniz bile
Teşekkür ederim aynen cuma tutmayı düşünmüyorum zaten bir iki gün kanama olabiliyormuş o aklıma takılmıştı ama anladm şimdi

Ben bugün çektirdim özelde adet ağrısı gibi bir ağrı oluşuyor oda ilaç verdikləri için 1 buçuk dakika dan az sürüyor ağrı fln öyle aşırı değil saniyelik ağrılar
Ya bnm bugün çekildi aşırı ağrım oldu anlamadim özelde üstelik basıncı veriyolar ya ilacli acsyip ağriidi sonrasında hissetmedm tabi ama o basınçta çok ağridi neyse enfeksiyon çikti ilaç yazdi bna bi ay kullanacağim bakalm kanamam da devam ediyo

X