HPV16 ve CİN1

D ddia dediklerine katılıyorum. O ilk öğrendiğim dönem özelde 2 3 doktora gittim , çok net hatırlıyorum bana dedikleri şey bağışıklığını güçlü tut balık yağı kullanabilirsin zamanla vücudundan atarsın. anlıyorum çok fazla kişi vücudundan atıyor olabilir ama bana şunu demeleri lazımdı bence ; evet şu an kanser değilsin ama düzenli olarak hpv testi yaptırıp vücudundan geçti mi geçmedi mi diye baktırıp ilerde kolposkopi yaptırırsın deseler yeterdi. Demediler ama hep yaşın genç bi şey olmaz dediler.

İşte ben de o tavırları görünce geçer herhalde sadece smear yaptırırsam yeterli olur diye düşündüm. Ta ki bu sitede smear in her şeyi net göstermediğini öğrenene kadar. 1 hafta önce özelde doktor a gittim , mümkünse hemen kolposkopi yaptırmak istiyorum dedim. Önce test yapman lazım 6 senede vücudunda kalmış mı kalmamış mı bilemeyiz dedi doktor. Bir de konuşurken şey diyor bağışıklıgın atmıştır, zaten toplumun yarısına baksak herkeste çıkar. anlıyorum beni rahatlatmak istiyor da ben zaten daha önceden rahat davrandığım için şu an tutuşmuş durumdayım. Bir de bana 35 yaşından sonra kanser yapıyor gibi bi cümle kullandı. Ben bu sitede 33ünde rahmi alınan bi kadının yazdıklarını okudum yani. Bunun yaşını net söyleyemezsin ki. herkesin cinsel hayata başlama yaşı aynı değil, bağışıklıgı aynı değil.

Şu an bi yandan şükrediyorum en azından kolposkopi yapılması gerektiğini öğrendim, hem de düzenli olarak smear yeterli değilmiş düzenli hpv testi yaptırıp negatif miyim pozitif miyim baktırmam gerektiğini öğrendim. 30 yaşındayım belki de bu site sayesinde erken davranmış olucam. çünkü bilmesem hala öyle devam edicektim yılda bi kere smear vererek. O yüzden iyi yönden bakarsak belki de zamanlamam iyi olacak.
İnş bağışıklıgımda bu geçen süreçte beni kollamıştır, ilerlememiştir. bana dua edin. güzel yorumlarınız için de teşekkür ederim. F Fatyah

Her şey güzel olacak içinizi ferah tutun. Sonuçlarınızı da buraya yazmayı unutmayın.

son olarak ,özeldeki doktorum ketem e yönlendirdi ücret almıyorlar dedi, 1 aya çıkar dedi. oysa ben para vermeye tamamdım yeter ki zamanımdan gitmesin diye. bizim hastanede 20 günde çıkıyor dedi. çünkü ilçe burası. ve ben 1 haftaya yaşadıgım şehire geçicem şu an başka yerdeyim. hani hem hpv testi yaptırmak istiyorum hem de testin sonucunu erken almak istiyorum ama burda özelde yaptırsam sonucuna ulaşamıycam gitmiş olucam, ketemde yaptırsam 1 aya çıkıcak. siz nasıl yapmıştınız bi tavsiyeniz var mı en erken nasıl olur

Ben özelde hpv yaptırdım, 3 haftaya geldi sonuç. Dr önemsemedi 16 ve 18 çıkmadığı için. Bende hemen araştırdım doç.dr muayenesine gittim kolposkopi olmak istiyorum dedim, oldum. Özel doktor kliniklerine git ben öyle yaptım, hemen kolposkopiyle öğrenirsin, ciddi bişey görerse biyopsi alır oda en geç 1 haftaya çıkar. Benim ikinci dr profdu kolposkopi yapmafam çıplak gözle teşhisi koydu. Hangu ilçedesin cnm

Ben hpvyi türkiye’de medicana’da özelde yaptırdım 10 güne çıktı sonucu ama 10 gün ya da 1 ay yüzünden hastalık ilerleyecek ya da bişey olacak değil merak etmeyin. Ben olsam ketemde bedavaya yaptırırım pahalı bi test çünkü. O parayla da gider gardasil 9 vurdururum. Bu arada mesajlarınızıda hamile kalmaya çalıştığınızı gördüm, hamile kalmadan en az bir doz yaptırın bence gardasili.

hatta şöyle söyleyeyim tüp bebeğe başladım 3 4 gün oldu. Bu konuyu halletmeden hamile kalmak istemiyorum , çünkü hamile iken de vücut direnci düşüyormuş hem bebeği hem kendimi tehlikeye sokmak istemiyorum.
dediğiniz mantıklı aşıyı erkenden yaptırayım.

Canım bende de özelde hpv testi yaptırdın sonuç 73 geldi, napayım dedim, dediği şey boşver bu zamana kadar sana zararı varmıydı yoktu, o yüzden hiçbişeye gerek yok. Bende evhamlı biriyim dr inanmadım,hemen drden çıkarçıkmaz internetten baktım araştırdım, doş.dr buldum gittim yanına direk kolposkopi olmak istiyorum dedim, smear fln istemjyorum. Oda bana zaten hpv pozitifse, smear değil hemen kolposkopu yaparız dedi. Yaptı ve sonuç cin1. Takip önerdi, ben yine doktora güvenemedim, başka dr araştırdım bu hpv uğraşan youtubeda videolarl olan Süleyman hocaya gittim geçen hafta oda takip önerdi, yada lazer yapar virüs yükünü azaltırız dedi. Yada tamamen geçer dedi bağışıklığa bakıyor dedi. Ben de kendi kendimin doktoruyum, 3 aydır ve yeneceğim inanıyorum. Amma 3 ay daha beklicrğim sonra lazer düşünüyorum, çok bekleyemem. Vallaha ben öğrenduğimden o kadar dikkat ediyorumki, genetik demit anemi hastasıyım, nerdeyse demirim normala dönücekve çok dikkat ettiğimden buyana çok sağlıklıyım.

Canım 2. Dozdan sonra sonuç gösteriyormuş, drum öyle söyledi.

Allah yardımcın olsun, aşını ol mutlaka, ben medilife gitmiştim, hpv ve başka virüsler için 5bin küsür bişey ödemişdim mayısta, aşıda 29temmuzda 3229tl ödedim.

Merhaba Fatyah Hanım,

Bende de, cin 1 tespit edildi ve yaştan ötürü takip değil de leep önerildi.

Lazer'den bahsetmişsiniz, biraz bilgi verebilir misiniz? Lazer ile hpv yükününün hafiflemesi dışında cin 1'de tedavi oluyor mu?
Lazer için fiyat bilgisi verebilir misiniz?

Doktorunuz, sizi tedirgin mi görüp, lazer önerdi yoksa direkt kendisi mi bahsetti?

Çünkü genellikle cin 1 için takip yeterli deniliyor.

Geçmiş olsun.

Kızlar hpv testim geldi, negatifim. tertemiz çıktı yüksek risklilerin hiçbiri yokmuş. 16 ve 18 de yok özellikle. çok sevindim.
smear testimi bekliyorum şimdi. hani size bahsetmiştim en son hpv testini 6 yıl önce yapmıştım. ben vücudumdan atmışım bu virüsleri diye algıladım.

Bundan sonrasında sizce yine de aşı yaptırmalı mıyım. smear sonucumu bekliyorum o da temiz gelirse hpv testi gibi , ne sıklıkla kontrole gitmeliyim sizce D Damla_cikolata F Fatyah D ddia

Hpv'nin negatif olmasına sevindim, gözünüz aydın olsun.

Aşı konusunda bir şey diyemeyeceğim ancak yakın zamanda yapılan smear testinizin de sonucu negatif gelirse; genellikle her yıl smear, üç yılda bir de hpv testinin tekrar edilmesi söyleniyor ancak yine de en doğru bilgiyi kendi doktorunuz söyler.

Her şeyin, her zaman yolunda gitmesi dileği ile.

Bacım yaptır aşıyı. Uçuk virüsü gibi bu. Bağışıklığın düşünce tekrar aktif olabiliyo. Aşı seni illa ki koruyacak.

Merhaba, bilmediğim için soruyorum hpv ile tüp bebeğin alakası var mı yoksa sizlik bir durum mu acaba?

Merhaba, bilmediğim için soruyorum hpv ile tüp bebeğin alakası var mı yoksa sizlik bir durum mu acaba?
Şu şekilde tüp bebekten önce smear testi istiyorlar zaten. ben de yıllar önce hpv 16 çıkmıştı , ben de kendim tekrar test yaptırdım ki , gebelikten önce bi sorun varsa çözeyim gebelikte sorun olmasın diye. allahtan atlatmışım hpv yi.

ama şunu söyleyeyim, tüp bebek sürecinde smear yapıp rahim ağzında değişiklik yaşamış oldugunu öğrenen çok kadın da oluyor. hpv olsun olmasın tüp bebek olsun olmasın zaten kadınlara düzenli olarak smear vermeleri söyleniyor.

Doktor bana ahcc icin Saglik bakanligi degil, tarim bakanlığı onayli, ben kullan diyemem yeterli calisma yok. Faydasini gorem varsa kullanabilirsin dedi.
Sigara kullanimi hpv iyilesmesini 10 kat azaltiyormus.
16 18 negatif oldugu icin aşı olmami onerdi. Asinin tedaviyi destekleyici olduguna dair makaleler varmis

Doktormla tekrar gorusecegim, kuretajim erken cikinca konuşmstuk simdi diger sonucum cin1 cikti. Henuz gidemedim.

Muhtemelen takip onerecek bana. Bu surecte asi olacagim. Benim gittigim doktor hastanede bu amacla kurulmus birimde calisiyor. Ekstra bisey onerirse guncelleme yaparim buraya

Çok sevindim sizin adınıza. Smear açıkcası çok güvenmiyorum ama yinede vereceğim.

Güncelleme yaparsanız süper olur.

AHCC için doğru aslında takviye edici gıda olarak geçiyor. AHCCnin suan etkileri kanıtlanamadığı için sağlık bakanlığı değil tarım ve gıda bakanlığı onaylayabiliyor. Herhangi bir artısı olmasa da zararıda yok. Bu yüzden ben kullanıyorum aslında. Bir çok insanda da görüyorum.

Evet sigara kesinlikle çok önemli allahtan kullanmıyorum.

Aşınızı hemen olun bence.

Ahcc icin bende ikilemde kalmistim acikcasi. Doktoruma tekrar soracağım. Asiyi da bu ay olacağım. Doktorum bu hafta hasta almiyor, maalesef gidemeyeceğim. Gider gitmez buraya yazacagim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…