HPV`yi yendim

boterham

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2024
32
4
22
Merhaba herkese. Geçen sene aşırı kaşıntı nedeniyle gittiğim hastanede doktorun smear de alalım demesiyle hiç aşina olmadığım bu illet virüsle tanıştım. O zamanlar yurtdışındaydım ve iyi ki de Türkiyede değilmişim diyorum Türkiyedeki doktorların yaşın küçük ben smear alamam ne hpvsi demesi yüzünden(yaş 23). Sonuç Cin1 ve 16-18 dışında bir veya birkaç diğer yüksek tip çıkmıştı. Doktorum aşılarını ol sağlıklı beslen demesiyle 3 doz 9lu gardasil oldum.
Ben takviye kullanmadım alışık da değilim, evde hep sebze protein pişer dışarıdan da yemem. Sigaram yoktur alkol de ayda bir kaç kere. Tam 3 ay hastalık hastası olmuştum ve stresten baş ağrılarım durmuyordu. Hiv dahil her şeyden şüphelendiğimden kendime kanser olmuşcasına strese sokuyordum.

Bu arada ben bulaşımın 2 yıl önce yani 2022 yazında olduğuna eminim. O zaman böyle vajina girişinde topak topak siğiller çıkmıştı ben umursamamıştım kendiliğinden de geçmişti garip bir şekilde sonra 1 kere çıktı küçük o da kendiliğinden gitti.
3 hafta önce devlette test verdim bugün gittim temiz gelmiş🥳 ama smear alamadılar akıntım olduğundan. Maalesef ki ureaplasma illetiyle uğraşıyorum.

Benim korkum vücudumdan atamamaktı ama aşının etkisine ve sağlıklı beslenmeye çok bağlıyorum. Bu arada her gün ev yoğurdu yiyen bir insanım ailem aşırı organik takılır bu yüzden sebze meyve de bahçemizden.

Umarım sizler de atlatabilirsiniz, gerçekten hastalık hastası olmak hpv taşımaktan daha kötü bir şey. Mental sağlığınız her şeyden önemki unutmayın💖

X