Hpv virüsü

Benim adetim normaldi hep ilk kez bu ay ara kanama yaşadım. Ultrasonla bir şey görülmedi ama hem polip varsa alalım hemde polip alırken parça alıp incelensin dendi ne olur ne olmaz. Bende verdim patolojide şuan. İnşallah iyi çıkar diye bekliyorum korkuyor tabi insan beklerken 😞
İnşallah temiz çıkar sizi çok iyi anlıyorum..bana çoğu doktor kansersin dedi o verdiğim smear testlerini ve patoloji sonuçlarımi beklerkenki yaşadığım korkuyu size anlatamam..hatta bana bu sebepten çocuğun ileri zamanlarda olmaz tedaviye basla bile denildi çünkü normal yolla hamile kalamiyorum en azından tedaviyle bir tane olsun dediler..😞 çok geçmiş olsun

İnşallah temiz çıkar sizi çok iyi anlıyorum..bana çoğu doktor kansersin dedi o verdiğim smear testlerini ve patoloji sonuçlarımi beklerkenki yaşadığım korkuyu size anlatamam..hatta bana bu sebepten çocuğun ileri zamanlarda olmaz tedaviye basla bile denildi çünkü normal yolla hamile kalamiyorum en azından tedaviyle bir tane olsun dediler..😞 çok geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim. Sizde inşallah bebek isteğinize kavuşursunuz en kısa zamanda.

Anladım. Olsun kontrol altında olmak daha iyi. Benimde kuzenim meme kanseri atlattı o yüzden kuzen ca olduğum hiçbir kist olmamasına rağmen 6 ayda bir ultrason çektiriyorum benimde kafam rahat oluyor
Rahimde ki problemler memeye yansıyor yüzde 90 bu yüzden iyi yapıyorsun en azından Allah korusun kötü bir şey olsada hemen teşhis edilir

Hpv aşısı geriletiyor biraz diye duydum oldunuz mu?
Evet o doğru ama bende tip 59 var ve maalesef aşılarda bu koruma yok çok nadir görülen tip olduğu için üzerinde çalışılmamış ama diğer tiplere karşı korur diye olmayı önerdi doktorum tabi henüz olamadım şu an tam iyileşmem lazım daha sonra olacağım

Ya sana birşey daha soracağım. Rahimden parça alındıktan sonra lekenme şeklinde kanaman ne kadar sürdü yada oldu mu? Benim bugün 5. Gün hala lekenme şeklinde devam ediyor. Bu sabahta afedersi idrarla 2-3 küçük pıhtı gibi parça gördüm bunlar normal mi acaba biyopsi için parça alınma sırasında? Sende kanama oldu mu?
Bende 8 gün baya regliden bile fazla kanama oldu 2 gün koyu kırmızı oldu 3 günde damla damla geldi ama doktor normal dedi bir çok işlem aynı anda yapılmıştı

Bende 8 gün baya regliden bile fazla kanama oldu 2 gün koyu kırmızı oldu 3 günde damla damla geldi ama doktor normal dedi bir çok işlem aynı anda yapılmıştı
Benim ilk gün biraz fazla oldu. Sonra azaladı yavaş yavaş lekelenme gibi geldi hep. Bugün 7. Gün çok az tuvalet kağıdına geliyor bazen. Bendemde parça alınmanın dışında oluşan küçük polip ve miyomlar alındı.

Ş
birde şimdi normal adet tarihinde mi olacağım acaba adet. O gelen ara kanamamı adet olarak değerlediriyorum çünkü yoğun bir kanamaydı. Ondan sonra kürtaj adeti etkiler mi acaba?

Benim ilk gün biraz fazla oldu. Sonra azaladı yavaş yavaş lekelenme gibi geldi hep. Bugün 7. Gün çok az tuvalet kağıdına geliyor bazen. Bendemde parça alınmanın dışında oluşan küçük polip ve miyomlar alındı.
Bende sadece kurtaj yöntemiyle rahimden doku kazınarak alındı biyopsi şeklinde rahimden rahim ağzından servikal kanaldan parça alındı ve siğiller yakıldı o yüzden bende çok olmasını normal karşıladı doktor

Ş

birde şimdi normal adet tarihinde mi olacağım acaba adet. O gelen ara kanamamı adet olarak değerlediriyorum çünkü yoğun bir kanamaydı. Ondan sonra kürtaj adeti etkiler mi acaba?
Açıkçasına buna cevap veremem ben pcos hastasıyım zaten normalde çok geç adet oluyorum işlem sonrası 1.5 ay sonra regli oldum o da 5 gün sürdü şok olmuştum normalim 8 9 gün

Bende sadece kurtaj yöntemiyle rahimden doku kazınarak alındı biyopsi şeklinde rahimden rahim ağzından servikal kanaldan parça alındı ve siğiller yakıldı o yüzden bende çok olmasını normal karşıladı doktor
Evet benimde küretajla aldı parçaları ve aynı zamanda yeni oluşan polip ve miyomları temizledi. Bu ay böyle tuvalet kağıdına lekeenme gibi gelmesi normal ozaman. Şu bayram bitsede sonucu alsam diye bekliyorum heyecanla.

Evet benimde küretajla aldı parçaları ve aynı zamanda yeni oluşan polip ve miyomları temizledi. Bu ay böyle tuvalet kağıdına lekeenme gibi gelmesi normal ozaman. Şu bayram bitsede sonucu alsam diye bekliyorum heyecanla.
Bence normal kürtaj büyğk bir işlemmiş çünkü rahim duvarından kazınıyormuş parçalar biyopsi için alınan minik parçalardan değilmiş

Ayy hadi inşallah güzel haberlerini bekliyoruz
Çok şükür korkulacak birşey çıkmadı. Düzensiz sökülme çıkmış sonuç. Adet düzensizliği gibi birşey. Progestan verdi doktor. Korkuşacak birşey yok dedi. Ayda 4 kez kullanacağım fitili. Çok rahatladım

X