Hpv virüsü

Ben bilmiyorum daha önce varmıydı. Hep rutin kontrol oluyorum alttan ve üstten ultrasonla bakılıyordu bir şey görülmüyordu ama bu kez ilk kez ara kanamam olunca doktor polip olabilir dedi ama ultraonla gözükmüyormuş her zaman. Bendende parça alırken gördü ufak ufak vardı temizledim dedi. Ama onlar zararsız ancak ara kanama yapabilir dedi. Sizden alına doku patolojiye gitti mi?
Evet benden rahim içi rahim ağzından toplamda 8 parça alındı polipe hiç rastlanmadı bugün başka bir doktora gittim o da polipe benziyor ama kesin polip diyemeyiz miyom da olabilir dedi

Evet benden rahim içi rahim ağzından toplamda 8 parça alındı polipe hiç rastlanmadı bugün başka bir doktora gittim o da polipe benziyor ama kesin polip diyemeyiz miyom da olabilir dedbiy
Evet benden rahim içi rahim ağzından toplamda 8 parça alındı polipe hiç rastlanmadı bugün başka bir doktora gittim o da polipe benziyor ama kesin polip diyemeyiz miyom da olabilir dedi
biyopsi
Alınan parçalar biyopsiye gitti mi? Bendende alındı patolojiye gitti onu bekliyorum şimdi heyecanla 🥹

Miyom ve polip hamileliğe etki edebiliyor dedi bana doktor ama onun dışında tehlike arz etmez çok büyük bir kısmı demişti. Kanama yaparsa yada bebek düşünenlerde alıyoruz demişti

Alınan parçalar biyopsiye gitti mi? Bendende alındı patolojiye gitti onu bekliyorum şimdi heyecanla 🥹
Evet gittiler cin1 geldi Kriyoterapi uygulandı şimdi takip ile devam ediyoruz içini fetah tut bu öyle hemen kötüye dçnen bir hastalık değil keza kötü olsaydı doktor zaten alınan parçadan az çok anlıyor ve seni duruma hazırlıyor

Evet gittiler cin1 geldi Kriyoterapi uygulandı şimdi takip ile devam ediyoruz içini fetah tut bu öyle hemen kötüye dçnen bir hastalık değil keza kötü olsaydı doktor zaten alınan parçadan az çok anlıyor ve seni duruma hazırlıyor
İnşallah çok sağol. Adetim hep düzenliydi 2 yılda birde smear yaptırıyordum hep temizdi ama ilk kez bu ay ara kanama yoğun olunca çok panik yaptım. Şimdi de beklerken psikolojik olarak mı kürtajla parça alınması etkisi ile mi sol kasığım ağrıyor 🙂 ah şu kafayı bir değiştirebilsem ama çok takıyorum.

İnşallah çok sağol. Adetim hep düzenliydi 2 yılda birde smear yaptırıyordum hep temizdi ama ilk kez bu ay ara kanama yoğun olunca çok panik yaptım. Şimdi de beklerken psikolojik olarak mı kürtajla parça alınması etkisi ile mi sol kasığım ağrıyor 🙂 ah şu kafayı bir değiştirebilsem ama çok takıyorum.
Yaa şükürler olsun tek değilmişim ben mi evham yapıyorum diyip duruyorum benimde sol kasığımda çok şiddetli ağrı var Doktor bakıyor bir şey yok yumurtalık temiz diyor ama ağri hiç gitmiyor kafayı mı yedim acaba diye düşünmeye başladim çünkü yaptıran başka kişilerede sordum hbir şeyleri olmamış ilk kez benle aynı durumda biriyle karşılaştım

İnşallah odur bendede sendede. İnsan sebepsiz yere onkanı görünce çok sinir oluyor ya . Kafaya taktıkçada bitmiyor sanki kanama
O kadar iyi anlıyorum ki seni 3 ay boyunca kanamamı durduramamışlardı tam durdu bitti dedik şimdi de damla damla ara kanamalar oluyor hiçbir şey olmasa dahi psikolojik olarak çöküyorsun

O kadar iyi anlıyorum ki seni 3 ay boyunca kanamamı durduramamışlardı tam durdu bitti dedik şimdi de damla damla ara kanamalar oluyor hiçbir şey olmasa dahi psikolojik olarak çöküyorsun
Herşey kafada aslında. Biraz rahat olabilsek herşey hafifleyecek . Ben malesef olan kanamayıda düşüne düşüne hormonlarla oynayıp arttıyorum diyorum artık. Bende muayene oldum yumurtalıklar normal dedi hep doktor ama bu ağrı neden oluyor bilmiyorum. Çok düşünme dedi doktor kontrol altındasın zaten rahimle ilgili her kadının problemi olur ama işte gelde bunu benim kafaya anlat 😀

Herşey kafada aslında. Biraz rahat olabilsek herşey hafifleyecek . Ben malesef olan kanamayıda düşüne düşüne hormonlarla oynayıp arttıyorum diyorum artık. Bende muayene oldum yumurtalıklar normal dedi hep doktor ama bu ağrı neden oluyor bilmiyorum. Çok düşünme dedi doktor kontrol altındasın zaten rahimle ilgili her kadının problemi olur ama işte gelde bunu benim kafaya anlat 😀
Valla söylemesi kolay ama uygulamak zor keşke rahat olabilsek ama imkansız 😂 şimdi kriodan sonra ilk smear testimi vericem ona bile gerildim valla 😂

Biyopsiden sonra neden smear alıyorlar birdaha. Biyopsi daha detaylı değil mi?
Bende hpv yüksek riskli pozitif lik var bunun sürekli olarak kontrol edilmesi gerekiyor negatife dönene kadar normalde smear 2 senede 3 senede bir yapılırmış ama hpvsi olanlara 3 ay 6 ayda bir yapılmalı bende de rahmim kansere aşırı yatkın hatta vücudum öyle meme kanserinede yatkınım mesela Fibrokist meme yapım olduğu için kısaca benim gibi hastalar sık kontrol edilmeli hücre değişimi olur olmaz kontrol altına alınmalı Kriyoterapi oldu diye iyileşmiş sayılmıyor maalesef ki 🙁

Her an tekrar değişim olabilirmiş biyopsi ocakta yapıldı tekrar tekrar biyopsi yapmak rahmi yoracağı için smear ile kontrol ediliyor bir değişim olup olmadığı
Anladım. Olsun kontrol altında olmak daha iyi. Benimde kuzenim meme kanseri atlattı o yüzden kuzen ca olduğum hiçbir kist olmamasına rağmen 6 ayda bir ultrason çektiriyorum benimde kafam rahat oluyor

Bende hpv yüksek riskli pozitif lik var bunun sürekli olarak kontrol edilmesi gerekiyor negatife dönene kadar normalde smear 2 senede 3 senede bir yapılırmış ama hpvsi olanlara 3 ay 6 ayda bir yapılmalı bende de rahmim kansere aşırı yatkın hatta vücudum öyle meme kanserinede yatkınım mesela Fibrokist meme yapım olduğu için kısaca benim gibi hastalar sık kontrol edilmeli hücre değişimi olur olmaz kontrol altına alınmalı Kriyoterapi oldu diye iyileşmiş sayılmıyor maalesef ki 🙁
Hpv aşısı geriletiyor biraz diye duydum oldunuz mu?

Merhaba öncelikle teşekkür ederim 4 farklı doktora gittim ilk 2 si kanser belirtileri dedi direk 1 i hiçbir şeyin yok yumurtlama kanaması dedi ki bu imkansız ben 5 senedir pcos hastasıyım. Son doktorumun yaptiği hpv pozitif smear negatif ama tipleme yok tip için bir test daha aldı şu an onu bekliyoruz yaşım (24) genç olduğu için rahimden parça almak istemiyorlar ama son aşama da onu da yapacaklar gibi duruyor. Akrabalarımda 8 tane kanser hastası var ki birisi babamdı bu yüzden aşırı korkum var
Korkma lütfen ve bende pcosum?? Hep ara kanamaları olur.. Yumurtlama kanaması der doktorlar bana da. Hep farklı doktora gidiyorum
Bı tane olsa hadi bılmıyor bilgisiz zYıf desem 🤷

Ya sana birşey daha soracağım. Rahimden parça alındıktan sonra lekenme şeklinde kanaman ne kadar sürdü yada oldu mu? Benim bugün 5. Gün hala lekenme şeklinde devam ediyor. Bu sabahta afedersi idrarla 2-3 küçük pıhtı gibi parça gördüm bunlar normal mi acaba biyopsi için parça alınma sırasında? Sende kanama oldu mu?

Çok geçmiş olsun. Şükür ki tedavi seçenekleri çok fazla. Biran önce güzel haberler alırsınız sizde inşallah. Sizde belirti neydi?
Bende ilişki sırasında yoğun kanamam vardı yani öyle az uz değil aşırı derecede kanamam oluyordu ben kistten kaynaklı diye düşünüyodum öyle diye gitmiştim doktora ama malesef siğiller kanama yapıyormuş

X