Hpv virüsü

seymanur100

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2023
130
33
25
Merhaba... Az önce hpv pozitif ve smear anormallik olduğunu öğrendim... Merak ettiğim bir konu var hpv tipini belirlemek için nasıl test yapılıyor acaba aynı hpv gibi mi ve hpv si olanlar ara kanamalarınız oldu mu acaba benim gittiğim şikayet buydu çünkü

Benim şiddetli kanamaların oluyordu ama ben kist için gitmiştim siğiller ile döndüm smear testi ve parça verdim smear testim temiz çıktı ama patoloji sonucum kötü çıktı rabbim sifanizi versin inşallah

Zaten normal reglim 10 gün sürüyor şiddetli oluyor birde ara kanama eklenimce ayda 5 gün temiz kalmaya başladım doktorun korktuğu da endemetrium kanseri maalesef ki. Teşekkürler sizede çok geçmiş olsun

Zaten normal reglim 10 gün sürüyor şiddetli oluyor birde ara kanama eklenimce ayda 5 gün temiz kalmaya başladım doktorun korktuğu da endemetrium kanseri maalesef ki. Teşekkürler sizede çok geçmiş olsun
Sağolun teşekkür ederim benim sadece ilişki sırasında aşırı kanamam oluyordu ara kanamam yoktu

Slm hpv pozitif oldugunuzu öğrendiniz orda türleride yazıyordur nerdr yaptıtdınız bilmiyorum ama devletteyse e nabıza düşüyor ya da dr arıyıp öğrenin hpv çıkınca türleridr çıkıyor çünkü neden başka dr gitmiyorsunuz dr kanserdrn şüphelendi demişsiniz patoloji aldı mı sizden iyi proflarımız var başka seçenekleride deneyin derim hepimize şifalar olsun hpv kanama yapmıyor eger son aşamaya gelip kanser oluşturursa onda da bi bacak şişiyor farklı bulgularda ortaya çıkıyor üzmeyin kendinizi geç kalmadan müdahale ettirirsiniz

Merhaba öncelikle teşekkür ederim 4 farklı doktora gittim ilk 2 si kanser belirtileri dedi direk 1 i hiçbir şeyin yok yumurtlama kanaması dedi ki bu imkansız ben 5 senedir pcos hastasıyım. Son doktorumun yaptiği hpv pozitif smear negatif ama tipleme yok tip için bir test daha aldı şu an onu bekliyoruz yaşım (24) genç olduğu için rahimden parça almak istemiyorlar ama son aşama da onu da yapacaklar gibi duruyor. Akrabalarımda 8 tane kanser hastası var ki birisi babamdı bu yüzden aşırı korkum var

Anlıyorum rabbim tez şifanızı versin sizinde bizimde korkmayın sonuçlar çıksın önce duruma göre tedavi uygularlar etrafımda ara kanaması olan o kadar kadın var ki herkes kanser olacak diye birşey yok gerekirse parçanızı aldırın iyi bi dr olduktan sonra parça aldırmak tehlike teşkil etmez

Hpv sonucunuz kaç günde çıktı acaba

Çok teşekkür ederim. Hpv pozitif smear negatif çıktı şimdi tipleme yaptık sonucunu bekliyorum

Çok teşekkür ederim. Hpv pozitif smear negatif çıktı şimdi tipleme yaptık sonucunu bekliyo
Hpv sonucunuz kaç günde çıktı acaba
Doktor aciliyet durumundan bahsedip normalde 10-15 günde çıkan testi 8 günde çıkarttı

Çok teşekkür ederim. Hpv pozitif smear negatif çıktı şimdi tipleme yaptık sonucunu bekliyo

Doktor aciliyet durumundan bahsedip normalde 10-15 günde çıkan testi 8 günde çıkarttı
Merhaba nasıl çıktı acaba sonuçlarınız? Bende ilk kez ara kanama yaşadım endişeleniyorum

Merhaba nasıl çıktı acaba sonuçlarınız? Bende ilk kez ara kanama yaşadım endişeleniyorum
Merhaba çok geçmiş olsun... Maalesef ki hala kanama sebebi bulunamadı tip 59 çıktı Kolposkopi yapıldı rahim içinden de parça alındı ardından Kriyoterapi uygulandı ve ben hpv yi unuttum onunla yaşamaya alıştım ama kanamamda sancılarımda bitmedi şimdi ise polip var rahmimde 3 gün önce öğrendğm ameliyat için işlemler başlatıldı belki bu yüzdendir diyorkar ama bakalım

Evet benimde polip varmış. Ondan olabilir dedi doktor. Rahimden parça alınırken onlarıda aldım dedi. Dilerim ondandır ve bir daha olmaz ama poliplerin tekrar etme durumu varmış malesef

Evet benimde polip varmış. Ondan olabilir dedi doktor. Rahimden parça alınırken onlarıda aldım dedi. Dilerim ondandır ve bir daha olmaz ama poliplerin tekrar etme durumu varmış malesef
Umarım öyledir ama bende yoktu rahim içinden kürtaj yöntemi ile doku alındı eğer olsaydı doktor illaki görürdüm sonradan oluşmuş bir şey dedi sizin aldırdıktan sonra tekrarladı mı şu an var mı

Ben bilmiyorum daha önce varmıydı. Hep rutin kontrol oluyorum alttan ve üstten ultrasonla bakılıyordu bir şey görülmüyordu ama bu kez ilk kez ara kanamam olunca doktor polip olabilir dedi ama ultraonla gözükmüyormuş her zaman. Bendende parça alırken gördü ufak ufak vardı temizledim dedi. Ama onlar zararsız ancak ara kanama yapabilir dedi. Sizden alına doku patolojiye gitti mi?

Merhaba sigara kullanıyor musunuz?
Hayır ben sigara kullanmıyorum
Patoloji sonucunuz kötü derken nasıl çıktı şimdi iyisiniz inşallah?

Son düzenleme:
Hayır ben sigara kullanmıyorum

Patoloji sonucunuz kötü derken nasıl çıktı şimdi iyisiniz inşallah?
İki alınan parçam da kötü huylu çıktı maalesef. yeni smear testi verdim sonrada kolposkopi yapilacak ardından tedavisi yapilacak sanırım

İki alınan parçam da kötü huylu çıktı maalesef. yeni smear testi verdim sonrada kolposkopi yapilacak ardından tedavisi yapilacak sanırım
Çok geçmiş olsun. Şükür ki tedavi seçenekleri çok fazla. Biran önce güzel haberler alırsınız sizde inşallah. Sizde belirti neydi?

Benim adetim normaldi hep ilk kez bu ay ara kanama yaşadım. Ultrasonla bir şey görülmedi ama hem polip varsa alalım hemde polip alırken parça alıp incelensin dendi ne olur ne olmaz. Bende verdim patolojide şuan. İnşallah iyi çıkar diye bekliyorum korkuyor tabi insan beklerken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…