HPV Virüsü Tanısı/Yenen arkadaşların desteğine ihtiyacım var.

peppee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2012
18
2
Arkadaşlar merhaba. Bana yaklaşık 2 yıl önce hpv virüsü tanısı konuldu. Ancak doktorum test sonuçlarımı elime verene kadar ne böyle bir hastalığı geçirdiğimden ne de hpv'den haberim yoktu. Çünkü genital bölgemde siğil yok. Hiç bir zaman olmadı sadece bu virüsü taşıyorum ve cinsel birlikteliğimde partnerime bulaştırmak istemiyorum. Erkekler cinsel anlamda bizden çok daha aktif olmalarına rağmen bu hastalığı kadınlardan kapıyorlar ne yazık ki çünkü cinsel bölgemiz ıslak nemli ve sıcak bir habitata sahip yani hastalıkların üremesi için ideal !!! Öncelikle bu hastalığı atlatmayı başaran bayanları tebrik ediyorum. Çörek otu ve diğer yöntemlerle siğillerin geçtiği yazıyor forumda peki bu yöntemden sadece siğiller mi geçti yoksa virüs vucuttan atıldı mı yani artık hpv taşıyor musunuz test sonuçlarınız bu yöntemlerden son nasıl çıktı temiz miydi ? Cevaplarsanız memnun olurum teşekkürler.

Sevgilim olmuyor, olduğunda kısa sürüyor erkekler korunmak istemiyor çok üzülüyorum. Bir an önce kurtulmak istiyorum.

Bu hastalık iyilesmiyor. Yani tedavisi yok. Eger boyle bir hastaljginiz varsa normal doguumda yapamiyorsunuz. Bebegin vucuduna bulasma riski var. Yutagina bulasip yutakta lezyon olusmasina sebep oluyor. Ve bu cok gec farkedilebiliyor. Ayrica hangi tip hpv varmis. Hpv tip tip ve en riskli olanları 3 4 tane diye biliyorum ama yaklasik 20 25 tipi var.

Sadece lezyonlardan kurtulabilirsiniz ama her zaman tasiyicisiniz. Doktorunuz soylemistir size. Duzenli test yaptirmaniz gerekli rahim agzi kanseri icin.

Yüksek risk grubunda ki 4 tipi taşıyorum ne yazık ki. Özellikle tahim ağzı kanserine yol açan tipleri o yüzden çok korkuyorum ve sigara kullanıyorum bırakamıyorum o da çok büyük etken hastalığı yenememde.

16.56.58.59 taşıdığım tipler.

16 en riskliler arasinda diye biliyorum.gecmis olsun.

Hepsi riskliymis cok dikkat et kendine kontrollerini ihmal etme..

Ben bu hpv yüzünden intihar ediyordum nerdeyse ama şimdi umrumda bile değil... Kısaca anlatayım; Ben tesadüfen vajinamda siğil görmüştüm ama bunun siğil olduğunu vs bilmiyordum, önemsemedim. Daha doğrusu kötü birşey oldugu aklıma bile gelmedi.. Bir gün can sıkıntısından "dur şunu araştırayım dedim google'den) Ve okuduklarım karşısında şok oldum. O an depresyona girdim. Sonra doktora gittim , test yapıldı "kanser yapıcı tür değil" dedi doktor. Ben yaktırdım siğilleri, zaten 1-2 tane küçük boyutta vardı. Ondan sonra yine çıktı. Yalnız her seferinde yaktırmaya gidemezdim, tedavi ücreti pahalıydı. İnternetten araştırdım ve elma sirkesinin iyi geldiğini öğrendim. Küçük pamuğa elma sirkesi sürüp, siğil olan bölgeye basıyordum, o bölge tahriş olana kadar.. Bir kaç gün yapınca siğil eriyor kendiliğinden.. Biraz canın acıyor ama değiyor. Neyse bu virüsü atman için bağışıklığını çok yüksek tutman lazım. Bunun ilacı da sigarayı bırakmak, bol antioksidan almak vs.. Yani kafana takma... Ben kafama takmaktan ve bir an kendi kendime kanser teşhisi koymamdan dolayı bir gece yatağımdan kalktıgımı, camdan atlamak için balkona ilerlediğimi hatırlıyorum. Son anda kendime geldim ve vazgeçtim.. Geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun. Eminmisiniz 4 tipi taşıdığınıza pek görülen bir durum değil bu. Tavsiyem öncelikle HPV Genotiplendirme test tekrarı yapılması hatta mümkünse kantitatif olarak tiplerdeki DNA kopya sayılarının belirlenmesi ki takip sürecinde azalma veya artma varmı öğrenilebilsin.

REKLAMLAR

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende 2012 yılında hpv 16-18 vardı çok araştırdım tamamen geçme ihtimali varmış bi sürü vitamin ilaçları kullandım bide bağışıklığımı yüksek tutmaya çalıştım ayrıca çok eşlilikten kesinlikle uzak durun korunun. 6 ay önce test yaptırdım 16-18 haric diğer hpvlerden çıktı bu seferde hatta 16-18 in geçtiğine inanamadım 2-3 doktora sordum geçmiş dedilrr.diğer hpvlerde eski erkek arkım yüzünden oldu .yani atlatılabilen bir hastalık .

Hpv 16+ den mi kurtulmak için neler yaptınız? Öğrendikten sonra hiç cinsel ilişkiye girmediniz mi? Siz e bulaştıran partneriniz dışında biri ile ilişkiye girmeniz durumunda ona da bulaşacağı için bu hastalığı yenmek mümkün olmaz diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

Bağışıklığını güçlenir.maalesef ilişkiye girdim korunsam da yinede girmemek daha iyi bide inan ben sadece bi yerde okumuştum geçebileceğini ona inanarak atlattım internetteki kötü olumsuz yazıları okumayın mümkünse nasıl oldu bilmiyor ama 16 ve 18 negatif çıktı .

Ama sonraki erkek arkadaşımda farklı tipleri varmış bide onlarla uğraştım onlar henüz geçmedi yani biçok kişide var maalesef bu hastalık dikkatli olmak lazım

Gecmiş olsun ben baska bi hastalık için ısırganotu nu arastırıyodum bugun faydaları arasında hpv virusude yazıyor denemekten zarar gelmez derim

Son yıllarda Isırgan Otunun bağışıklık sistemi ve direnç güçlendirici etkisi çeşitli virüs hastalıkları (grip, hepatit,HPV, AIDS vb.) ve tümoral (urlu) hastalıklarda ön plana çıkmaktadır. Yukarıda sözü edilen etken maddelerin genel, bileşik etkisi yanında, taşıdığı bazı polisakkaritlerin (Echinaceadaki gibi), enzim (hyaluronidaz) baskılayıcı özellikleri ile etkili olduğu kabul edilmektedir.

Tipini ogrendin mi?

cok gecmıs olsun öncelıkle arkadasımın bır akrabası gecırdı esınden gecmıs onada öncelıkle sigarayı bırakmanız lazım ayrıca vucuttan %90 oranında atılıyor yuksek rısk grubundanda olsa bırsel abla bahsettıgım kısı onda tıp 16 yuksek risk grubu vardı hemde cın 3 tu ılerı sevıye operasyon gecırdı rahım agzı ndan kazıma gıbı dıyım rutın kontrollerını yaptırdı 1 sene oldu tekrarlamadı dedıgım gıbı kendıne ıyı bakman lazım bır cok doktor bu konu hakkında makale yazıyo bır cok kadın hayatının bır bolumunde bu hastalıgı alıp tekrar farkına varmadan vucudundandan atıyor dermansız bır hastalık degıl bu hastalıgın tek kotu yanı ınsanları hemen demorelıze edıyo o kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…