Hpv virüsü genital siğiller

minilady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2020
41
15
28
Arkadaşlar merhaba sitede yeniyim. Başlığı aynı durumda olduğum kişilerle bilgi paylaşımı yapmak için açtım. Birkaç gün önce genital siğil tanısı kondu bana, aktif bir cinsel yaşamım yok yıllardır fiziksel temasım bile olmadı,nasıl böyle birsey basıma geldi anlayamadım...Ama hpvyi detaylı araştırıca toplumun büyük oranında bulunduğunu siğil yapan türlerin daha az yaygın oldugunu buldum. Siğiller bende tek tüktü doktor bir solüsyonla yaktı bunları, ama tekrar çıkabilir dedi.Doktor smear almak istemedi bu yüzden(kızlık zarımdan dolayı) Neler yapmam lazım hocam dedigimde hicbirsey yapamazsın bagısıklık sistemini güclü tutman lazım dedi.. Ömür boyu da olabilirmis vücut virüsü atabilirmis.jilet kullanmamak gerekiyormus.epilasyonumu nasıl yapmam lazım tekrarlamaması icin canım cok sıkıldı tabi ben atlatsam bile ilerideki eşime de bulaşır mı,bu konudan nasıl bahsedebilirim hiç bilmiyorum deneyimlerinizi paylasırsanız cok sevinirim.

Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)
bu sayfaya yazıp bilgi alabilirsin aktif bir sayfa canım çok geçmiş olsun inşaALLAH tekrarlamaz.. 🤗 Dışardan da bulaşabiliyor bi virüste ne yazık ki.. O yüzden kuaförlerde ağda, umumi tuvaletler, sauna, hamam, hpvli birisinin jilet. Epilasyon cihazını kullanmak bunlara dikkat etmek lazım..

Arkadaşlar merhaba sitede yeniyim. Başlığı aynı durumda olduğum kişilerle bilgi paylaşımı yapmak için açtım. Birkaç gün önce genital siğil tanısı kondu bana, aktif bir cinsel yaşamım yok yıllardır fiziksel temasım bile olmadı,nasıl böyle birsey basıma geldi anlayamadım...Ama hpvyi detaylı araştırıca toplumun büyük oranında bulunduğunu siğil yapan türlerin daha az yaygın oldugunu buldum. Siğiller bende tek tüktü doktor bir solüsyonla yaktı bunları, ama tekrar çıkabilir dedi.Doktor smear almak istemedi bu yüzden(kızlık zarımdan dolayı) Neler yapmam lazım hocam dedigimde hicbirsey yapamazsın bagısıklık sistemini güclü tutman lazım dedi.. Ömür boyu da olabilirmis vücut virüsü atabilirmis.jilet kullanmamak gerekiyormus.epilasyonumu nasıl yapmam lazım tekrarlamaması icin canım cok sıkıldı tabi ben atlatsam bile ilerideki eşime de bulaşır mı,bu konudan nasıl bahsedebilirim hiç bilmiyorum deneyimlerinizi paylasırsanız cok sevinirim.
Merhabalar bundan 5yil kadar önceydi genital siğil vardı bendede öncelikle dondurma işlemi yapıldı geçmedi ve giderek artmaya başladı sonrasında ameliyatla yakma işlemi yapıldı doktorun sizede söylediği gibi bağışıklık sistemi düşünce yada gebelik durumunda tekrar edebileceğini söyledi sonrasında 3. 5 tane çıktı bıttım diye bı sabun var onu kullandım kendiliğinden geçti ama sabun mu etki etti bilemiyorum eşime de bulasmisti bu arada ama o bana nazaran bağışıklığı güçlü bı yapısı var kendiliğinden geçti onunki sizlerede çok geçmiş olsun o yüzden beslenmenize çok dikkat edin derim

Öncelikle daha 21 yaşındasın. Bunu bi enfeksiyon olarak düşün . Yemene içmene sağlığına sporuna dikkat edersen kendiliğinden geçecektir.

çok teşekkür ederim şu an geçti gibi tekrarlamaz umarım
Merhaba bende 20 yaşındayım siğili siz nasıl fark ettiniz acaba benimde cinsel birlikteliğim falan olmadı ama tesadüfen makat çevresinde 1 tane siyah leke farkettim ama çok dikkatli bakınca belli oluyor birde elimle dokunduğumda yüzeyi pütürlü değil sizinki pütürlü mü tam olarak nasıl bişey bu konuda bilgi verebilir misiniz

Merhaba bende 20 yaşındayım siğili siz nasıl fark ettiniz acaba benimde cinsel birlikteliğim falan olmadı ama tesadüfen makat çevresinde 1 tane siyah leke farkettim ama çok dikkatli bakınca belli oluyor birde elimle dokunduğumda yüzeyi pütürlü değil sizinki pütürlü mü tam olarak nasıl bişey bu konuda bilgi verebilir misiniz
Cinsellikte olmamış..Sizinkisi siğil değildir...Benimde vajinada 3-4 tane sizin dediğiniz gibi siyah düz birseyler çıktı..Ve Bende hpv olduğu için direkt siğil sandım.Ama doktorum kontrol etti Kıl köküymüş..Zaten siğilse zaman içinde büyüyor yada çoğalıyorlar..

Cinsellikte olmamış..Sizinkisi siğil değildir...Benimde vajinada 3-4 tane sizin dediğiniz gibi siyah düz birseyler çıktı..Ve Bende hpv olduğu için direkt siğil sandım.Ama doktorum kontrol etti Kıl köküymüş..Zaten siğilse zaman içinde büyüyor yada çoğalıyorlar..
İnşallah siğil değildir bende dün farkettim zaten çok fark edebileceğim bir yerde değildi genelde karnabahar şeklinde dışarı çıkıntılı oluyormuş benim öyle değil sanki deri altında gibi ama biraz daha bekleyip geçmezse doktora giderim artık. Teşekkür ederim cevabınız için🙏

İnşallah siğil değildir bende dün farkettim zaten çok fark edebileceğim bir yerde değildi genelde karnabahar şeklinde dışarı çıkıntılı oluyormuş benim öyle değil sanki deri altında gibi ama biraz daha bekleyip geçmezse doktora giderim artık. Teşekkür ederim cevabınız için🙏
Rica ederim...Çünkü banada doktorum siğil olursa tümsek olur mesela karnıbahar şeklinde gibi demişti..Ben eminim sizinkisi siğil değil.Ama tabiki takip edersiniz çoğalırsa yada büyürlerse doktora gidilmesi gerekir.

Merhaba
Başlığınızı gördüm hemen yazmak istedim
1.yıl öncehpv 16 teşhisi kondu doğum yapmıştım bağışıklığım oldukça düşmüştü bebeğim 3 aylıkken smear sonunda böyle bir sonuçla karşılaştım çok üzüldüm eşime çok kızdım bilinmezlikler falan sonuç olarak son iki smear sonucum temiz çıktı çok şükür kendine iyi bak bağışıklığın baskılıcak inşallah

X