HPV virüsü genital siğil ve Hpv aşısı hakkında

Aşı 25 den sonra etkili değil diye biliyorum. Koter icin devlet hastanesine gidin. Çapa yapıyordu. Cok takmayin en fazla 2 koter isleminden sonra geçiyor. Cok gecmis olsun.

Aşı 25 den sonra etkili değil diye biliyorum. Koter icin devlet hastanesine gidin. Çapa yapıyordu. Cok takmayin en fazla 2 koter isleminden sonra geçiyor. Cok gecmis olsun.
Maalesef yanlış biliyorsunuz, en önemli hocalar aşının 45 yaşına kadar etkinliğinin olduğunu hatta Hpv+ hastalarda bile virüsü baskıladığını ve nükslerin tekrarlanmadığını bilimsel olarak açıklıyor.

Hiç cinsellik YAŞAMAMIŞ ( bakire ) VE 26 yaş altı kızlarda koruma oranı çok daha yüksek oluyor yani o sebeple 26 yaş deniliyor.

Maalesef yanlış biliyorsunuz, en önemli hocalar aşının 45 yaşına kadar etkinliğinin olduğunu hatta Hpv+ hastalarda bile virüsü baskıladığını ve nükslerin tekrarlanmadığını bilimsel olarak açıklıyor.

Hiç cinsellik YAŞAMAMIŞ ( bakire ) VE 26 yaş altı kızlarda koruma oranı çok daha yüksek oluyor yani o sebeple 26 yaş deniliyor.

Evet doğru aşı çocukken cinsel temas öncesi iki doz yapılırsa %100 koruması var, 46 yaşına kadar üç doz yaptırırsanız da %70 koruması var. %100 değil belki ama yine de önemli bir koruma.

26 yaş denmesinin sebebi aşı zamanında ilk çıktığında ruhsatı 26 yaşa kadar almışlar, sonra aşının etkinliği kanıtlanınca ve ileriki yaşlarda da işe yarayınca aşının ruhsatı 46 yaşa kadar uzatılmış.

Hpvyi vücudumdan atamadım, biyopsi yapıldı ilk öğrendiğimiz zaman yapıldığında hiçbir sorun yoktu 3. Senemde yapıldığında biyopsim hpv ilerleyerek Cin3 tanısı konuldu daha 25 yaşında ve 6 aylık evliyim. Sigara kullanımım evlendikten sonra daha çok arttı şuan biyopsi sonucumu ögrendikten sonra elimden geldiği kadar azalttım hala da azaltmaya devam ediyorum birden bırakmayı denedim yapamadım. 1 ay oldu sonucumu öğreneli yıkıldım mahfoldum çok korktum hala da korkuyorum fakat şuan papilocare ve papivir artı aşı vuruldum 2. Dozunu da mayıs sonunda vurunacağım. İlk gittiğim doktor hpv konusunda bilinçsizdi demek istemiyorum sanırım çok bir bilgiye sahip değillerdi, ameliyatta oldum rahmime kadar siğil yayılmıştı nerden bulaştı bilmiyorum eşimle de aramda pinpon etkisi yaratmış olabilir bu durum ama şuan ki doktorum o kadar mükemmel bir insan ki ve sadece hpv ve kadın hastalıkları üzerinden kendisini geliştirmiş bir öğretim görevlisi + prof dr hacettepe üni de görev yapmakta o kadar memnunum ki ona sonsuz güveniyorum erken teshis konuldu cin3 için sadece rahim ağzımda 1mm lik yerde olduğuna dair sevinmem gerektiğini belirtti.
Ama neden bu kadar uzadı dersen sanırım önceki doktorumun tedavi şekli doğru olmadığından🤦🏻‍♀️
Ben aşıdan bahsetmiştim ilk gittiğim doktora pozitifsin vurunsan da hiçbir işe yaramaz demişti meğersem öyle değilmiş pozitif dahi olsak o aşıyı vurulmak zorundayız ki vücudumuz bağışıklık kazansın savaşabilsin
Ve bünyem de bağışıklığım da çok düşük hiçbir şekilde bağışıklığımı güçlendiremiyorum sanırım sigara mahfediyor beni🥲
Haziran ayında biyopsi duruma göre de ameliyat olacağım çok stresli ve üzücü bir durum ama eğer ki pozitifsen kendini lütfen ama lütfen kafanı dağıtacak oyalanacak seyler bul bu konunun üzerinde düsünüp kendini yorma ve üzme. Eminim iyileşeceğiz🫶🏼🤝🏼
Canım çok geçmiş olsun. Sanırım Murat Hoca'ya takip oluyorsun, ben de onun hastasıyım çok çok bilgili ve iyi bir insan. Ben de takip tedavi sürecindeyim aynı şekilde. İnşallah güzel sonuçlar alalım. Yüreğini karartma sen.

Böyle bir şey yok, çok çok eski bir bilgi bu
Lütfen yazdıklarınızın doğruluğundan emin olmadan yazmayın buraya. Onca insan okuyor, yanlış yere umutsuzluğa düşürüp yanlış yönlendirme yapıyorsunuz. Lütfen ama.

Canım çok geçmiş olsun. Sanırım Murat Hoca'ya takip oluyorsun, ben de onun hastasıyım çok çok bilgili ve iyi bir insan. Ben de takip tedavi sürecindeyim aynı şekilde. İnşallah güzel sonuçlar alalım. Yüreğini karartma sen.
Kontrole gittin mi bir daha?
Negatife döndüm!❤️

Peki kolposkopi sonucunuz nasıl gelmişti? Parça almış mıydı doktorunuz? Negatife ne kadar sürede döndünüz acaba?
Ben 25 yasındayım üç yıldır HPV 16 pozitiftim ilk başlarda biyopsi olduğumda hücre değişikliği rastlandı ama doktorum Sonuçlara temiz dedi önemsemedi ilk gittiğim bir doktordu çok bilgisi de yoktu açıkçası büyük ihtimalle daha sonra ara ara kontrollere gidiyordum smear temiz cıkıyordu hep kolposkopiye de giriyordum. işe başladım evlilik baslangıcı vs telas icerisindeyken tedavimi aksattım 1 yıl neredeyse doktora gitmedim Ankara’ya taşındım burada Murat hocayı tanıdım daha sonra Bursa’daki sonuçlarım ve Bilkent Şehir Hastanesi’nde vermiş olduğum smear sonucu ile beraber murat hocaya gittim orda ilk ocak ayında gittim hpv16 pozitiftim daha sonra tekrar şubat ve martta çağırdı gittim kolposkopi+leep oldum. kolposkopi yapmayacaktı bile, hücre değişikliğini tekrar dile getirdim anında kolposkopi ve leep islemi yaptı. leep isleminden sonra aşı vuruldum ve papilocare kullandım mayıs ayında da negatife döndüğümü öğrendim ama daha smear sonucumu bekliyorum daha cıkmadı🥺

Ben 25 yasındayım üç yıldır HPV 16 pozitiftim ilk başlarda biyopsi olduğumda hücre değişikliği rastlandı ama doktorum Sonuçlara temiz dedi önemsemedi ilk gittiğim bir doktordu çok bilgisi de yoktu açıkçası büyük ihtimalle daha sonra ara ara kontrollere gidiyordum smear temiz cıkıyordu hep kolposkopiye de giriyordum. işe başladım evlilik baslangıcı vs telas icerisindeyken tedavimi aksattım 1 yıl neredeyse doktora gitmedim Ankara’ya taşındım burada Murat hocayı tanıdım daha sonra Bursa’daki sonuçlarım ve Bilkent Şehir Hastanesi’nde vermiş olduğum smear sonucu ile beraber murat hocaya gittim orda ilk ocak ayında gittim hpv16 pozitiftim daha sonra tekrar şubat ve martta çağırdı gittim kolposkopi+leep oldum. kolposkopi yapmayacaktı bile, hücre değişikliğini tekrar dile getirdim anında kolposkopi ve leep islemi yaptı. leep isleminden sonra aşı vuruldum ve papilocare kullandım mayıs ayında da negatife döndüğümü öğrendim ama daha smear sonucumu bekliyorum daha cıkmadı🥺
Çok geçmiş olsun. İlk gidip biyopsi yaptırdığınızda çıkan hücresel bozulma cin 3 seviyesinde miydi? 3 sene boyunca cin 3 kalıp sonra murat hocada mı leep oldunuz?

Çok geçmiş olsun. İlk gidip biyopsi yaptırdığınızda çıkan hücresel bozulma cin 3 seviyesinde miydi? 3 sene boyunca cin 3 kalıp sonra murat hocada mı leep oldunuz?
Teşekkür ederim, hayır cin3 seviyesinde değildi sadece ki67 hafif artmış olarak bir yazı vardı bursada ki doktor asla önemsemedi yüksek birsey cıkmamıstı hic smearda da hpv tipi hariç.
Ben tesadüfen evlenince bilkente bi gideyim ne durumda eğer hala pozitifsem cocuk muhabbeti için tedavi göreyim en azından falan diye dusundum orada ki smear temiz cıkmadı onkolojiye yönlendirdi bende guvenemedim daha sonra muratı tanıdım ona basladım ve murat hocada leep oldum evet zaten 7 parçadan 1mm de görünmüş cin 3 küçük bi parça oldugu için sanslıyım ama ne zamandir cin3 üm bilmiyorum…

ah canım kadınlar şu kısacık ömrümüzde ne kadar büyük sorunlar, hastalıklar, enfeksiyonlarla mücadele ediyoruz… hpv ve onunla birlikte cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için bilinçli olmak ve asla korunmasız ilişki prezervatifsiz ilişkileri yaşamamanızı tavsiye ederim…

Kontrole gittin mi bir daha?
Negatife döndüm!❤️
Harika, çok sevindim senin adına. Darısı başıma... Bana gittiğimde 6 ay sonra gel demişti. Ağustos -Eylül gibi yeniden gidicem ama başka yerde yaptırıp gelme hpv taramanı, burdaki kitle yapıcaz dedi. Bakalım hayırlı sonuçlar olsun herkese inşallah.

X