HPV VE GENİTAL SİĞİL

Merhaba bende 1 senelik evliydim polikistik over hastasıyım sürekli hastane hastane gezip çocuk tedavisi olmaya çalışıyordum bende hastanelerin hijyensizliginden kaptım binevi.
En son hastanemi değiştirdim ultrason muane derken benden simir testi alındı sonuç hpv pozitif. Yıkıldım resmen parça alındı sonuç lisl çıktı doktor 6 ay bekle bu şekilde bebek tedavisine baslayamayiz diyince birkez daha yıkılmıştım çünkü bebeğimin olmasını herşeyden çok istiyodum. Evime geldim 2 ay evir çevir hergün bu tür yazilari okumakla geçti.
En son bı akrabamizi gördük tedaviyi naptın diyince basimdan geçenleri anlattım. Oda alanında uzman bı doktoru tavsiye etti ismini o kadar çok duydum ki hep kulak ardı etmiştim.
Bı muane olurum bişey olmaz dedim doktorum dediki hpv çok yoğun şekilde var katerle kazıma işlemi yaparız bebek tedavisi için ama gerek kalmicak çok zor durumda kalmadıkça kazıma yapmicaz dedi. Bı fitil önerdi Assos vagi-simplx diye kutusu 600 TL civarında bana 2 kutu aldırdı her ay 10 gün kullan o ay ilişki yok dedi 2 ay kullanacaksın dedi. Tabi çok yoğun olmamak şartıyla haftada 1 10 günde bir ilişki yaşadık birde zencefil sarımsak kaynat iç dedi akşamları da zerdeçal süt karabiber kullan ki o tortuyu iyilestirsin dedi bende kullandım.
2 ayın sonunda hpv denn eser kalmamisti ayrı bir profesör doktora da gitmiştim oda görünmüyor dedi bu tür hpvler zaten geçici ama çok araştırıp üzerine düşmemek lazım şuan bebek tedavisine başladık herşey gayet güzel ilerliyor. Birde bu hastalıklar kesinlikle erkeklerden bulaşıyor sizinde ilk sanırım belirtmissiniz korunmak çok önemli genellikle hayat kadınlarından erkeklere bulasiyomus erkeklerde başka kadinlara dikkat edin
merhaba çok geçmiş olsun umarım bebeğinizi sağlıklı bir sekilde kucağınıza alırsınız 🌸hpv çok yoğun bir şekilde var derken siğilden mi bahsediyorsunuz?

Doktorumun muane sırasında bana tarif ettiği su şekildeydi karnabahar görüntüsü gibi beyaz Tomurcuk şeklinde bende şükür siğil çıkmadı ama bende 10 15 türü vardı. 16 ve 18 kanser olan tipleri ama sizde onlar yok sanırım dediğim fitili sizde kullanabilirsiniz lazer epilasyon en iyisi olcak sizin için jilet sigillerinizi çoğaltabilir. Zencefil zerdeçal kürünü sizde yapın. Tamam şuan aktif sigilleriniz olabilir ama ilerde anne olmak istediğinizde buda önünüze engel olabilir.
İnşallah kurtulursunuz bu hastalıktan♥️

yüksek riskli olanlar negatif diğerleri pozitif olarak gözüküyor kağıtta sanırsam siğil yapan türlerden biri mevcut sadece
Siğil yapan türlerden korkmamalısınız, zarar vermez ama dikkatli olman gerekiyor yine de takibini aksatmamak gerekiyor🌸
Çok geçmiş olsun

Doktorumun muane sırasında bana tarif ettiği su şekildeydi karnabahar görüntüsü gibi beyaz Tomurcuk şeklinde bende şükür siğil çıkmadı ama bende 10 15 türü vardı. 16 ve 18 kanser olan tipleri ama sizde onlar yok sanırım dediğim fitili sizde kullanabilirsiniz lazer epilasyon en iyisi olcak sizin için jilet sigillerinizi çoğaltabilir. Zencefil zerdeçal kürünü sizde yapın. Tamam şuan aktif sigilleriniz olabilir ama ilerde anne olmak istediğinizde buda önünüze engel olabilir.
İnşallah kurtulursunuz bu hastalıktan♥️
Evet gebelikte siğil zor oluyor, siğil olan bir vajina da doktorlar genelde normal doğum yapmalarına karşı.
Şuan aslında lazere de gitmemesi gerek.
Temizlenmemesi ilişkiye girerken bariyer oluşturmakta, korunma amaçlı faydalı

X