hpv ve smear fiyatları hakkında?

Selam. Çok geçmiş olsun. Dün kadın doğum doktorum simir testinin sonucuna göre HPV testi yaptırmam gerektiğini söyledi ve beni KETEM merkezine yönlendirildi. Bu merkez devlet kurumu ve ücretsiz olarak HPV taraması yapılıyor. Bununla ilgili olarak internette keten merkezleri ile ilgili ayrıntılı bilgi var.Ben İzmir karşıyaka’da yaşıyorum burada başkent hastanesinde muayene oluyorum. Emekli sandığı mensubuyum. Muayene ücreti için sadece 122 TL ödedim. Simir testi için 35 TL ödedim.

Maalesef bir çok yerde masum bir öpücükten bile bulaşabildiğini yazıyor yaşın genç sigara kullanma iyi beslen atarsın sıkma canını

Oral seks akabinde bir öpüşme halinde bulaşma ihtimali doğabilir ama normal bir öpüşmeyle HPV bulaşma ihtimali yok denecek kadar az.

Genital bölgelerin ve sıvıların teması dışında bilimselliği ispatlanmış bir bulaşma yolu yok maalesef. Diğer türlü tarif edilen her bulaşma ihtimali bilimsel ispat dışında kalıyor. İspat yok diye gerçekliği de mümkün değil anlamına gelmiyor ama dediğim gibi "bilimsel ispatı" olmadığından tıp bilimi bu ihtimalleri eliyor. Açıkçası ben de cinsel temas dışında da bulaşabileceğine inanıyorum.

HPV testine göre, serviks kanseri yapan virüsü taşıyıp taşımadığınız, Smear testi ise HPV 'nin sebep olduğu kanser lezyonlarını taşıyıp taşımadığını gösterir. Yani Smear testi HPV vardır diyebilir ama yoktur diyemez. Bu testleri devlet kurumlarında ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz

Ancak HPV GENOTİPLEME testi farklıdır. Bu testle taşıdığınız HPV virüsünün tipini öğrenirsiniz. Özel laboratuvarlar çok daha fazla tipi tarayabildikleri için bu testi imkanınınız varza özel bir laboratuvarda yaptırın. Devlette sadece çok yüksek riskli tiplere bakıyorlar çünkü. Bu çok az tipin taranması demek. Genotipleme test fiyatı özel laboratuvarlarda 500-700 TL arasıdır. Smear ve HPV de özellerde maksimum 300 liradır. Daha fazla isteniyorsa yanaşmayın, başka yerlere de sorun.

smear sonucumu aldım, sıvı bazlı manuel sitoloji sonucu class2 yazmışlar. iltihap sebebiyle olağandışı hücre demekmiş. olağandışı hücre ne demek biraz korkuttu beni hpv türevleme sonucu 28 inde çıkacak, doktora o sonuç daçıktıktan sonra gideceğim. o zamana kadar bilgisi olan yazabilirse sevinirim.

Endişelenmeyin, tam anladığınız gibi. Hpvye bağlı hücre bozulması yok yani. Enfeksiyonel bir durum var demek. Doktorunuz enfeksiyonla alakalı sizi bilgilendirir. Hatta belirgin bir şikayetiniz yoksa üstünde bile durmayabilir.

teşekkürler dystopian, umarım şu hpv de temiz çıkar da rahatlarım tam olarak:)

tekrar merhaba, hpv testim bugün sonuçlandı ve negatif çıktım:) raporda 28 türe bakıldığı ve bu türler içerisinde rahim kanseri öncüsü olan tip 16 ve tip 18'in de bulunduğu yüksek riskli gruplar ile siğile sebep olan düşük riskli gruplar var. açıklamada 200 çeşit hpv türü olduğu da belirtilmiş ve bu test sadece bu 28 tür içinmiş. bu 28 tür için negatifim yani. bu arada smear testim class2 çıktı ve açıklamada inflamasyon ve reaktif değişiklikler mevcuttur yazıyor. şimdi içim rahat edebilir mi kızlar, doktora cumartesi gidebileceğim ancak.

Merhaba. Bende de hpv 16 var ve bunalım içindeyim klinikte yaptırdım testlerimi hpv dna testini650 TL ye smear testini ise 100 TL ye yaptırdım. Ama hpv sonucu olanlarda ikili smear testi yapılması gerekiyormuş. Bunu benim de yaptırmam lazımmış ücret bilgisi henüz almadım ama sizin bahsettiğiniz fiyat çok yüksek. İyice bir araştırın ve ne yazık ki her doktor doğru bir şekilde bir testi dahi yapamıyor. Tavsiyem iyi bir doktora gitmeniz

Bende hpv 18 var ilk 1 hafta çok kafama taktım.Sonra bana Dç.Bir doktor şöyle bir açıklama yaptı bak kızım dedi bu hpv 10 kadından 8 inde var belki inan bende bile vardır ama ben testini yaptırmadım bilmiyorum ki çoğu kadın bu nedenle bilmiyor dedi.Bağışıklık sistemini yüksek tut,sigaradan uzak dur ztn vücudun 2 sene içerisinde %90 atıyormuş kendiliğinden.Tabi Smear testin normal çıkıyor ise.Ben 3 ayda bir Smear veriyorum ve Propolis Bal karışımı her sabah ve akşam alıyorum.Ayrıca AHCC japon mantarı özü bir bitkisel kapsül var onu kullanıyorum.6 Ay sonra bakacağım ne olacak.Çok ta aklıma gelmiyor açıkçası için rahat olsun bence.

Merhaba arkadaşlar bende dün seamer test sonucunda hpv virüsü olduğumu öğrendim doktor hiç bir şey demedi korkucak bir şey yok 3 ay sonra semear testi yapacağız dedi ben araştırın a çok korktum bana neler yapacağımı söylermisiniz balıkesirde yaşıyorum Hamdi doktor iyidir hiç bilmiyorum hangi testi yaptıracağım onuda bilmiyorum

canım smeat sonunda hpv olduğunu öğrendiğinden emin misin? ikisi farklı testler. smear sonucunda ne yazıyor tam olarak? hangi class? hpv'nin hangi türü varmış? ben de başta çok korktum ama arkadaşların da dediği gibi yetişkin ve aktif seks hayatı olan bireylerin %80'i sahipmiş bu virüse.

Smaer alındı sonucunda endoservikal hücre var yazıyor başka bir şey yazmıyor birde lezyon felan izlenme i gibi şeyler yazıyor

Canım şimdi baktım e nabızdan şöyle diyor
Pcr 11 veüzeri için reeksiyon
Hpv 7, 13,19, 45,51, 52,59'dan biri için pozitif yazıyor

merhaba kızlar.. bizim whatsapp grubumuz var hpv 16 ve başka bir yüksek tip pozitifler olarak katılmak ister misiniz? bilgi alışverişi yapıyoruz :) ve yeni hpvlileri almak istiyoruz aramızda yeni kan yeni bilgi yardımcı olur musunuz isterseniz özelden yazabilirsiniz inanın güzel oluyor hem daha hızlı bilgi hem de stres atılıyor grupta

Tatlım bende kocamdan boşandım ilkimdi ve basima bunlar geldi dediğin gibi bende çok partnerli biri olsam bu kadar üzülmeyecektim hpv yüzünden boşanan ilk kadın olabilirim

Ben de 2 ay önce bu meretin bende olduğunu öğrendim kafama o kadar taktım ki psikolojim bozuldu ..hem de 3 tipi biri yüksek riskli (tip31)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…