Hpv testi

within

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2011
694
228
Merhabalar yaklaşık bir yıldır ilişkide kanama sorunu yaşıyorum.. 3 kanamiyorsa 1 kanıyor...iki farklı dra göründüm yaklaşık 2 yilda 2 kez smear testim.temiz çıktı.dr lar bir sorun göremedi primolut tarzı ilaçlar verdi ilacı içerken sıkıntı yaşamadım 2 ay kadar sonra yine kanama oldu.. yine gittim bir sorun yok stresten uzak dur falan dedi.soylwki 4 yıllık ilişkim yeni başladığında ilk ay partnerimde siğil varmış farkwttiginde hemen yaktirdi tedavi oldu..ama o zaman bana bulaşmış olabilir kanama hpvden olabilir smearlar temiz çıkıyor ama korkuyorum son gittiğimde Dra partnerimin sigili olduğunu tedavi olduğunu söyledim smaer temiz diye üstünde durmadı sanırım bilmiyorum ki....bugün hpv testi yaptırdım 1 aya kadar çıkacakmış çok endişeliyim....sizce iki smearde cikmzamiydi bir sorun olsa

Birde onceki Dr muayenesinde ve bugünkü örnek alımında bile kanama oldu anlam veremiyorum

Örnek alırken kanama olduysa rahim ağzında yara vardır. Çünkü ben de var hassas bölge bastırınca olur demişti. Size nasıl dememiş anlamadım ben de

İki kez farklı Dr a gittim yara dan bende şüphelendim ama yara yok..sadece rahim ağzı incelmis dedi bu son örnek alınırken

İki kez farklı Dr a gittim yara dan bende şüphelendim ama yara yok..sadece rahim ağzı incelmis dedi bu son örnek alınırken
Bende de örnek alırken kan olmuştu incelmiş demişti lekelenme kanama olabilir sorun yok diyip durmuştu dondurma ya da yakma da önermedi doğum yapmadığım için ve daha da inceleceğini düşünüyor. çünkü bizim yara diye düşündüğümüz şey epidel dokunun incelmesi zaten ama ben de kanadığım için kafaya takmıştım. Dondurdum geçmedi. Fitille oranın dokusunun kendi kendine kalınlaşmasını sağladı işe yaradı ama şuan yine incelme varmış önemsiz diyip durdu.

Bende de örnek alırken kan olmuştu incelmiş demişti lekelenme kanama olabilir sorun yok diyip durmuştu dondurma ya da yakma da önermedi doğum yapmadığım için ve daha da inceleceğini düşünüyor. çünkü bizim yara diye düşündüğümüz şey epidel dokunun incelmesi zaten ama ben de kanadığım için kafaya takmıştım. Dondurdum geçmedi. Fitille oranın dokusunun kendi kendine kalınlaşmasını sağladı işe yaradı ama şuan yine incelme varmış önemsiz diyip durdu.
Cvp için tskler. Sizde iliskide kanama oluyor muydu? Umarım sadece incelemeden kanama oluyordur hpv den korkuyorum

Cvp için tskler. Sizde iliskide kanama oluyor muydu? Umarım sadece incelemeden kanama oluyordur hpv den korkuyorum
Hpv kanama yapmaz. Ben de geçen test mi olsam dedim de hpv kapanlar yaptırma dedi düzenli smear veriyorsan gerek yok dediler. Doktorlar bile şey diyormuş sokaktan geçen 10kişiye test yapsak 8i hpv çıkar belki bende de vardır. Henüz tedaviside yok sadece dünyan başına yıkılır dediler. Düzenli smear ver yeter dediler. Doktorumda gerek görmedi zaten yaram olmasına rağmen. Yaradan dolayı evet kanama yapmıştı çok korkmuştum

Keşke test vermeseydim maksimum iki sene içinde vücut kendi kendine atardı böyle daha çok stresler yaşadık falan dediler bilemiyorum yine de doktor gerekli görürse yaptırıcam

Bende yaptırdım ama uykularım kaçıyor sonucu beklerken .. benim kabamalarima hic bir neden bulamıyorlar canım ona sıkılıyor. Yazdıklarınız biraz rahatlattı beni ama bilemiyorum işte Facebook da grup var orda smearda çıkmayıp belli asamalara gelmiş kanser öncülerinden falan bahsediyorlar iyice karamsar oldum...beni de iki farklı Dr hiç hpv bakalım diye yonlendirmedi smearlar temiz çıkınca.. bende de bu kadar kanama olmasa test yaptırmak aklıma gelmezdi 4 yıl oldu sonuçta hpv bulaşmış olsa 😪

X