Hpv pozitifim çok korkuyorum

Preservatif HPV'nin hiçbir türünden korumaz. Eşinizde 16 varsa size her türlü geçecektir malasef.
Prezervatifle olduğu sürece neden geçsin ki. Siğil varsa ten remasında bulaşabilir evet ama, siğil yapmayan türlerde kondomla korunma sağlanır
Preservatif HPV'nin hiçbir türünden korumaz. Eşinizde 16 varsa size her türlü geçecektir malasef.

Erkeklerde siğil yapan türlerinin testi yapılabiliyor, kanser yapan türlerinde testin başarı oranı %60 olduğu için doktorlar test sonuçlarına güvenmiyor. Eşinizde HPV'den şüpheleniyorsanız kendi doktorunuza danışın kendinizi nasıl koruyabileceğinize ilişkin büyük ihtimal aşı yaptır diyecektir. Ama aşıdan önce bulaş olduysa asla hastalık riski ortadan kalkmaz.
Bende hpv yüksek riskli gruptan birisi pozitif çıktı. Ama eşimde olup olmadığını bilmiyorum. Ama ihanet durumu falan olmadı yani. Ona eminim

Bende hpv yüksek riskli gruptan birisi pozitif çıktı. Ama eşimde olup olmadığını bilmiyorum. Ama ihanet durumu falan olmadı yani. Ona eminim
Eşinizde de vardır. Bu arada yüksek riskli HPV taşımak illa hasta olacağınız anlamına gelmez risk içerir kontrol gerektirir. Bir ömür boyu taşıyıp hasta olmayabilirsiniz.

Negatife dönme imkansız mı
İnanın bunu ben de tam olarak bilmiyorum. Kadınlar da tamamen temizlenebiliyor olma ihtimali var sanırsam ama sizde temizlense bile eşinizde varsa yine enfekte olacaksınız yani. Bir süre cinsel perhiz verildiğini de biliyorum tedavi sürecinde. Bunu nasıl engelleyebileceğinizi nasıl korunacağınızı doktora sormak en mantıklısı. Yanlız bir doktor bana şöyle demişti erkek genelde HPV'yi akut geçirdiğinde karşı tarafa bulaştırıyor demişti, akut geçirmek de aslında yakın zamanda vicuduna yeni almış ve yeni enfekte olmuş demek oluyor virüsü yani en bulaştırıcı olduğu an, seneler önce geçirip sadece taşıyıcı ise belki geçirme olasılığı düşüyordur ama hatalı bilgi vermek istemem bir doktora sorulmalı. Bu akut geçirme muhabbeti yüzünden sanırım bazı durumlarda erkek aldatmış gibi bir yorum oluyor. Ama seneler önce size geçirip sizin vücutta uykuda olup işte seneler sonra da ortaya çıkabiliyor olabilir o yüzden net birşey söylemek imkansız oluyor. Riskli türler dışarıdan belirti de vermediği için erkeğinde ne zaman bulaştığını anlaması ve bilmesi imkansız ne yazık ki.

Son düzenleme:
İnanın bunu ben de tam olarak bilmiyorum. Kadınlar da tamamen temizlenebiliyor olma ihtimali var sanırsam ama sizde temizlense bile eşinizde varsa yine enfekte olacaksınız yani. Bir süre cinsel perhiz verildiğini de biliyorum tedavi sürecinde. Bunu nasıl engelleyebileceğinizi nasıl korunacağınızı doktora sormak en mantıklısı. Yanlız bir doktor bana şöyle demişti erkek genelde HPV'yi akut geçirdiğinde karşı tarafa bulaştırıyor demişti, akut geçirmek de aslında yakın zamanda vicuduna yeni almış ve yeni enfekte olmuş demek oluyor virüsü yani en bulaştırıcı olduğu an, seneler önce geçirip sadece taşıyıcı ise belki geçirme olasılığı düşüyordur ama hatalı bilgi vermek istemem bir doktora sorulmalı. Bu akut geçirme muhabbeti yüzünden sanırım bazı durumlarda erkek aldatmış gibi bir yorum oluyor. Ama seneler önce size geçirip sizin vücutta uykuda olup işte seneler sonra da ortaya çıkabiliyor olabilir o yüzden net birşey söylemek imkansız oluyor. Riskli türler dışarıdan belirti de vermediği için erkeğinde ne zaman bulaştığını anlaması ve bilmesi imkansız ne yazık ki.
Bu virüsü vücudundan atan binlerce kişi var. Bence atılabilir. Çünkü bağışıklığı yüksek kişilerde yüzde doksan en fazla iki sene içinde vücuttan atılıyormuş. Bence bu durum erkek için de geçerli

Erkeklerde siğil yapan türlerinin testi yapılabiliyor, kanser yapan türlerinde testin başarı oranı %60 olduğu için doktorlar test sonuçlarına güvenmiyor. Eşinizde HPV'den şüpheleniyorsanız kendi doktorunuza danışın kendinizi nasıl koruyabileceğinize ilişkin büyük ihtimal aşı yaptır diyecektir. Ama aşıdan önce bulaş olduysa asla hastalık riski ortadan kalkmaz.
Siğil yoksa erkeğe test yapmıyorlarmış diye okuyorum hep, erkekte siğil yapmayan tipleri varsa bizlere devamlı bulaştırıp duracakmı bende bunu anlamıyorum.

Peki diyelim ki eşim bana bulaştırdı ve bende 9 senedir uykudaydı şimdi ortaya çıktı( bu arada bana 7-8 sene ketemde test yapıldı kanser taraması için ama o sade smear oluyor hpv bakmıyorlar dimi) yada belkide senelerdir aktifti şimdi test yapılınca öğrendim, eşim kendinden attıysa bu sefer ben devamlı ona bulaştırmış olmuyormuyum? Aklımda deli sorular 😁 Erkekte siğil yoksa test yapmıyorlarmış da,

Peki diyelim ki eşim bana bulaştırdı ve bende 9 senedir uykudaydı şimdi ortaya çıktı( bu arada bana 7-8 sene ketemde test yapıldı kanser taraması için ama o sade smear oluyor hpv bakmıyorlar dimi) yada belkide senelerdir aktifti şimdi test yapılınca öğrendim, eşim kendinden attıysa bu sefer ben devamlı ona bulaştırmış olmuyormuyum? Aklımda deli sorular 😁 Erkekte siğil yoksa test yapmıyorlarmış da,
Evet maalesef, pinpon etkisi deniyor buna da. Eşlerin aşılanması bir nebze çözüm olabilir.

Ben erkeklerde tamamen temizlenebildiğine ilişkin hiçbir bilgi alamadım çünkü temizlenmiş mi diye güvenilir bir testi de yok. Bu nedenle doktorlar daha çok kadını koruma yönünde tedavi ve aksiyon alıyorlar genelde. 25 yaşındayken Gardasil 4, olmuştum şu an 38 yaşındayım Gardasil 9 da oldum tamamladım aşılarımı. 20'li yaşların başında evlenecek olan bir arkadaşa doktoru Gardasil yaptır demiş o da gelip bize söylemişti o nedenle HPV konusunda farkındalığım 20'li yaşların başında başladı doktorlara gidip aşıları yazdırmıştım. 45 yaşına kadar aşıya artık doktorlar yeşil ışık yaktı 10 sene önce 26 diyorlardı son aşı yaşı için. Akut HPV veya rahim ağzı kanseri şüphesi yoksa yada tedavisinden sonra doktorlar bu aşıyı verebiliyor, doktorunuza danışmadan olmayın lütfen aşıyı HPV riskli iseniz. HPV kana karışan bir virüs olmadığı için vücut buna bağışıklık geliştiremiyor aşı ile kana karıştığı zaman vicudunız bağışıklık geliştiriyor ve karşılaştığında yeniyor virüsü aşının olayı bu aslında. Ölü aşı olduğu için sizi ekstra hasta etmez. Burada sormaktan çok ama lütfen doktorlarınıza gidin hepinize sevgilier güzel kadınlar. Etrafınızdaki tüm kadınlara lütfen HPV farkındalığı oluşturun, etrafınızdaki genç kızlara, kız çocuklarınıza ve lütfen mümkünse erkek çocuklarınıza da HPV aşısı vurdurun hayattaki en büyük yatırımlardan biri. Lütfen her biriniz etrafınızda farkındalık yaratın bu konuda. Ve son olarak lütfen kocanız da olsa erkeklere fazla güvenmeyin kendinizi korumaya alın, sevgiler, sağlıkla kalın...

Son düzenleme:
Doktor bişey demedi kolposkopi sonucunu bekleyecek anlaşılan, internette okudukça daha kötü oluyorum. Diğer taraftan erkekte siğil olmadıkça bulaştırmaz sadece taşıyıcı olur yazıyor avm deki klozetten bile geçebilir orda siğili olan başka bayan oturduysa diyor. 9 sene sonra hortlama yapar mı o ayrı konu, onda hiç bir zaman siğil yoktu yukarıda yazdığım bilgi doğruysa eşimden geçmiş olamaz, kafam allak bullak valla. Sonuçta bulaşmış bana bi şekilde tedavisi yok bağışıklık sistemi güçlü olunca 6-24 ay arasında vücuttan atılır deniliyor. Ahcc diye pahalı ilaç gördüm şimdiden sonra aşı yaptırsak faydası varmı?
Merhaba siğil elden veya diğer yollarla bulaşabiliyor bazen ama onların bazısı cinsel yolla bulaşan siğil gibi değil cinsi farklı.Eşimde siğil var hatta kaç kere yaktırdı 20 yıldır bana bulaşmadı. Cinsel yolla bulaşmadığı için böyle olduğunu söyledi doktor. Erkeklerle Ortak alan çok kullanılan bir mesleği var oralardan veya elindeki siğilinden bulaşmıştır diye düşünüyorum. Ben de eşime çok güvenirim yine de sordum sorguladım, erkek sonuçta özellikle rahim ve yumurtalığım alındığında peşine düştüm varsa bir durum söylemen lazım ameliyat oluyorum önemli dedim yok kesinlikle testlerim de negatif dedi. Zaten ameliyat sonrası patalojide de sorun çıkmadı benim. Yani kısacası muhtemelen cinsel yolla kapmıştır eşiniz , 9 yıl uyuyabilir bence tabii bu benim görüşüm bilimsel bir açıklama değil. Çok takmayın iyi düşünmeye çalışın , kolay değil tabiiki ama tedavisi var geçmiş olsun.

O konuda kocama güveniyorum gerçekten, 9 sene önceki yaşadığı ilişki sonucu şimdi mi ortaya çıktı yoksa umduğum gibi başkasından tokalaşma veya klozetten falan mı bulaştı onu düşünüyorum. Birde doktor rahimde mikrop var sonuç kötü çıkmış dedi sadece ben sonucu e nabızdan okudum bana nedir nasıl olabilir hiç bir bilgi vermedi
Bende de hamilelik sürecinde çıktı sizin gibi eşime çok güvendim. Bu yüzden sezeryan doğum yaptım genital bölgemde siğil olduğu için sonra bu hafta eşim itiraf etti ben hamileyken bir e*****'a gitmiş. Allah yardımcımız olsun

X